You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

השבת הקסומה של החטיבה העליונה של ביתר טוברוק

שיתוף כתבה

השבת הקסומה של החטיבה העליונה של ביתר טוברוק

שבת מושלמת לקבוצות הנערים והנוער של בית"ר טוברוק. גולת הכותרת: ניצחון קבוצת נערים א' בדרבי. וידאו של השער שכבשה קבוצת נערים ב' לרשתה של מכבי ת"א, מצורף לכתבה.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום סטילס: רן ברנס
צילום וידאו: רביב יצחקי - אנליסט

במחלקת הנוער של בית"ר טוברוק לא יכלו לבקש שבת יותר מתוקה ומוצלחת מהשבת האחרונה, שבה קבוצות הנוער והנערים זכו בניצחונות חשובים ובעלי ערך רב להמשך העונה. בכתבה זו ניתן זרקור לכל אחת מהקבוצות.

נוער: שתינו את הנוף

קבוצת הנוער, שמודרכת ע"י המנהל המקצועי, חיים פינטו, התארחה בשבת האחרונה אצל הפועל נוף הגליל, שקיוותה לנקודות ראשונות העונה. טוברוק קיוותה לשפר את מאזנה, שעמד על 4 נקודות בארבעה משחקים - ועמדה במטרה.
שער שכבש כארם בדראן העלה את טוברוק ליתרון 0:1 בדקה ה-25. בדקה ה-76 שער שכבש איליי יצחק, שנכנס כמחליף בדקה ה-53, הכפיל את יתרונה של טוברוק ל-0:2. בדקה ה-83 שער שכבש עידן עוז צימק את התוצאה ל- 2:1, התוצאה שנשמרה עד לסיום המשחק.


חיים פינטו, אמר לאחר המשחק: "ניצחון חשוב מאוד עבורנו. הקבוצה נמצאת בתהליך מאוד חיובי - ואין מאושר ממני לראות את הקבוצה מחוייבת, ממושמעת, טקטית ובסוף גם חוגגת ניצחון. אנחנו ממשיכים לעבוד קשה וכבר עם הפנים קדימה למשחק מול בית"ר ירושלים".


נערים א': המנורה דולקת בנתניה

קבוצת נערים א' חתומה על הניצחון היוקרתי ביותר. הקבוצה של אדם לם אירחה למשחק דרבי את מכבי נתניה, שעמדה על מאזן הפוך משלה - שני ניצחונות והפסד אחד. לפני המשחק ערכה בית"ר טוברוק טקס הוקרה לכבודו של מאמן מכבי נתניה, יוסי בן שטרית - שאימן למעלה מעשור בהצלחה גדולה בקבוצות בית"ר טוברוק ושימש כמנהל המקצועי של החטיבה הצעירה. במשחק עצמו שער שכבש אדהם מאחמיד בדקה ה-10 עם העקב, עשה את ההבדל וסלל את דרכה של טוברוק לניצחון 0:1.

לאדם לם היה הרבה מה לומר אחרי המשחק: "דרבי כמו דרבי, זה משחק של יוקרה בעיר נתניה. פתחנו את המשחק בצורה טובה, שלטנו בחלקים במשחק. דווקא אחרי הגול הכנסנו את עצמנו ללחץ מיותר, אבל ומהר מאוד חזרנו לעצמנ. כן יש חלקים במשחק שאנחנו מרוצים מהשחקנים ויש חלקים שאנחנו ניקח ונתקן כבר לשבת הקרובה   ני יכול להגיד שבתוך הקבוצה כל השבוע חוץ מהאימונים והכנה דיברנו עם השחקנים, ראינו את הרצון ואת הלב על המגרש ואני חושב שבאמת מגיע להם שאפו ענק. היה אפשר לראות את זה בסיום המשחק, שחגגנו כמה השחקנים שלנו רצו את זה אין יותר כיף מלנצח ולהביא גאווה למועדון ולבעלים אריק איזיקוביץ ולמנהל המקצועי חיים פינטו. המטרות להמשך העונה הן כמובן להמשיך את המגמה של הניצחונות והדרך שלנו. המטרה הכי חשובה שלנו בתור מאמנים והצוות המקצועי זה קידום שחקנים, יש כבר עכשיו חמישה שחקנים משולבים בקבוצת הנוער שלנו ואנחנו כמובן שמחים על זה ורוצים לשלב עוד שחקנים שכבר העונה יקבלו דקות משחק ולקדם כל שחקן במועדון בכלל". 

 

עוזרו של אדם לם, ישראל כחלון, אמר בתום המשחק: "אני באופן אישי מאוד שמח על הניצחון ובתור אחד שהיה גם במכבי נתניה לא מעט זמן ועכשיו בטוברוק, אני יודע כמה זה חשוב המשחק הזה שנקרא דרבי אני רוצה מפה להגיד תודה רבה לאדם לם מאמן הקבוצה שנותן לי צ’אנס בקבוצה ונותן לי את המושכות באימון לא מעט יש לנו שיתוף פעולה מעולה אנחנו מבנים אחד את השני ומאחל לנו עוד הרבה שנים של עבודה וקידום שחקנים יחד.

נערים ב': המכבים מתל אביב נעצרו בטוברוק

קבוצת נערים ב', שמודרכת ע"י לידן דלויה, אירחה למפגש מסקרן את מכבי ת"א. שתי הקבוצות יצאו לפגרה, כשמאזנה של טוברוק עומד על שני ניצחונות והפסד, בעוד שמאזנה של מכבי ת"א מושלם. כמו במשחק הדרבי של שנתון נערים א', גם כאן המשחק הוכרע בשלב מוקדם, אפילו מוקדם מאוד. בדקה ה-4 חטף כדור במרכז המגרש, יצר חילופי מסירות עם רועי זלץ - שמסר ליובל כהן - שבעט לשער התל אביבי, אך הכדור נהדף ע"י השוער אור רובין, על הכדור החוזר עט אורי אזולאי, שבעט מטווח אפס לרשתה של מכבי ת"א וקבע את תוצאת המשחק - ניצחון 0:1 לבית"ר טוברוק.

לידן דלויה, סיכם את המשחק מנקודת מבטו: "החבר'ה שלנו הגיעו מוכנים למשחק והראנו עליונות ברוב שלבי המשחק , אני שמח שחזרנו מהפגרה ביכולת כזאת , זה לא קל היה בכל התקופה להשאיר את השחקנים בפוקוס ובריכוז שקשור לספורט במיוחד בגלל חוסר הוודאות, זה אומר שהצוות שלי והילדים בקבוצה עשו עבודה מעולה ואני שמח על כך , זה רק חלק קטן מהעונה והמשכיות זה מתכון להצלחה".

נערים ג': פותחים בהילוך שלישי

קבוצת נערים ג', שמודרכת ע"י עלא סאיג, החלה ברגל ימין את דרכה במחוז שרון, עם ניצחון 0:3 ביתי על בית"ר כפר סבא - שזוכה לראשונה בהיסטוריה של המחלקה לייצוג בליגה בכירה. טוברוק פתחה את המשחק בסערה, עם שני שערים מהירים במחצית הראשונה: בדקה ה-8 פריצה מוצלחת של יהלי מלכה הסתיימה במסירת רוחב וכארם קדאח הבקיע בנגיעה והעלה את קבוצתו ליתרון 0:1. השער השני הובקע בדקה ה-21, כאשר טומי ציצושילי חדר לרחבה ומצא את יהלי מלכה, שעבר בלם אורח ובעט בצורה מדויקת לרשתה של כפר סבא והעלה את קבוצתו ליתרון 0:2. בדקה ה-72 הכשלה ברחבה על רמי אבו אסעד תורגמה ע"י טומי ציצושוילי לכיבוש שער שקבע את תוצאת המשחק. 

עלא סאיג, סיכם את המשחק בסיפוק: "משחק שהיה בשליטה מוחלטת שלנו. במחצית הראשונה הגענו להמון מצבים. למחצית השנייה עלינו קצת לא מאורגנים, הורדנו את קצב המשחק, אך למרות זאת הגענו לעוד 4 מצבים של שערים - ואחד מהם כבשנו.  מבחינה אישית אני מרוצה מהינצחון, כי זה משחק ראשון בליגה , חשוב מאוד להתחיל עם 3 נקודות. יש לנו עוד הרבה עבודה. המטרות שלי הן לקדם את השחקנים שלי כמה שיותר - וכקבוצה לשחק כדורגל יפה ומהנה, שהשחקנים ייהנו ושישתפרו בכל אימון ומשחק".". על התאקלמותו בבית"ר טוברוק אחרי מספר עונות מוצלחות במחלקת הנוער של מכבי אחי נצרת, אמר המאמן: "אני מרוצה מהקליטה שלי בטוברוק, אני כבר מחובר למקום ולמועדון אני מרגיש שאני נמצא פה  כמה שנים".

החטיבה הצעירה של בית"ר טוברוק תערוך יום התרשמות, ב-14/12, המיועד לשחקנים מוכשרים ילידי 2006-2010. פרטים נוספים כאן

כשמשחק כדורגל בשכונה הופך לפשע

כשמשחק כדורגל בשכונה הופך לפשע

חדש באתר

דני גיל, שבנו וחבריו ספגו קנס על משחק כדורגלבין חברים בשכונה, מתוסכל מהמצב שאליו מתדרדרים בני הנוער, בעקבות ההחלטה על ס...

מכבי חיפה ב' - צעד מתבקש לעונה הבאה

מכבי חיפה ב' - צעד מתבקש לעונה הבאה

חדש באתר

בדומה לחיבור בין קבוצות הבוגרים של מכבי ת"א ובית"ר ת"א, חיבור מלא בין מכבי חיפה לקבוצת בוגרים בליגה הלאומית יוכל להניב ה...

ואקום מתוצרת חוץ

ואקום מתוצרת חוץ

חדש באתר

ווילי רוטנשטיינר ופטריק ואן לוון הגיעו לישראל, כדי להתמקד בעבודה עם הדור הצעיר. חבל מאוד שבשל הציוות שלהם לדרג הבוגרים, ...

לדבר במגרש - גרסת המציאות

לדבר במגרש - גרסת המציאות

חדש באתר

ערן זהבי שוב סתם פיות והוכיח שהוא יודע להתמודד עם רעשי רקע. כל ספורטאי שרוצה למקסם את היכולות שלו, צריך לקחת דוגמא מערן ...

פרוטזת רחצה נתרמה לבן ממן

פרוטזת רחצה נתרמה לבן ממן

חדש באתר

כדורגלן קבוצת שנתון 2003 של בית"ר טוברוק, שרגלו נקטעה כתוצאה מתאונת דרכים, זכה לתרומה של פרטוזת רחצה. המשפחה ממשיכה בגיו...

איך זה שכוכב אחד לבד מעז

איך זה שכוכב אחד לבד מעז

חדש באתר

לואי בארי בן ה-17 כבש שער בהופעת בקבוצת הבוגרים של אסטון וילה במשחק שבו היא הפסידה 4:1 לליברפול, אך הסיפור הלא פחות מרגש...