You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

עונת 20-21 - העונה של הטורנירים

שיתוף כתבה

עונת 20-21 - העונה של הטורנירים

מאחר והקורונה טרם עזבה אותנו ועושה רושם שהיא תישאר עמנו עוד זמן רב, זה הזמן לרפורמה במבנה התחרות בכדורגל הישראלי ולקיים בשנתוני החטיבה הצעירה ונערים ג' טורנירים במקום ליגות.

מאת: מוטי פוזיילוף - מנהל מחלקת הנוער הכח עמידר ר"ג, הבעלים של אתר "וולה"
צילום: ולדי מויסייב


מי שמכיר אותי היטב יודע שהמוטו שלי בחיים זה להפוך בעיה ליתרון וכך אני ניגש לפתור את משבר הקורונה בעולם מחלקות הילדים והנוער בכדורגל (עולמי צר כעולם הנמלה) . כמו שזה נראה משבר הקורונה כאן לפחות בחודשים הקרובים במקרה האופטימי ייגמר המשבר עם חיסון סביב ינואר 21 . העונה במחלקות הנוער אמורה להיפתח בתחילת ספטמבר במרבית הליגות . כבר עכשיו ברור שחייבים להיערך למצב הקיים לטמון את ראשונו בחול ולהגיד הכל יהיה בסדר זה לא הפתרון חייבים להיות אקטיבים ולחשוב מחוץ לקופסא .


על מנת לא להיות חכמים בדיעבד, מוטב כבר עכשיו לקבל החלטות חשובות להמשך. זו ההצעה שלי להתאחדות לכדורגל להתנהלות בעונה הבאה, כשהיא נשענת על הנחת עבודה שיש לבטל את כל הליגות מנערים ג ומטה ולערוך טורנירים אחת למספר שבועות בדומה למה שההתאחדות תקיים בחודש הקרוב. יש לקיים רק את הליגות התחרותיות, שבהן המיקום בטבלה קובע את מבנה הליגות בעונה שלאחר מכן - ליגות שנתוני נערים ב', נערים א' והנוער. אלה הן הסיבות שבגינן אני מציע את הצעה זו:

1.  בעומס העצום שקיים על המגרשים בישראל לא יהיה ניתן לשמור על כללי ה"תו הסגול". כל מגרש בישראל עובד בתפוקה מלאה ++  בשיטת הסרט הנע,  משחק נגמר וכבר משחק הבא מחכה.  אם לא היה עיכוב שגורם לפעמיים ל 4 קבוצות לחכות למשחק שלהן  ואם כל הליגות יתקיימו העונה - יהיה בלתי אפשרי לשמור על הנחיות התו הסגול במגרשי הכדורגל.

2. הצעה זו תיתן מענה לסגרים ובעיות בידוד כאלה ואחרות שיצופו במהלך השנה ויאפשרו  דילול בצורה משמעותית של המשחקים בכל המגרשים בארץ. כך יהיה אפשר לקבוע גם טורנירים באמצע השבוע -  לקיים אותם במועד אחד בהשתתפות 3 קבוצות, כל אחת מהן תקיים  2 משחקים לקבוצה, בתדירות של  אחת לשבועיים או לחוד .

3. בפועל, שנתוני  נערים ב - נוער אלו הן הליגות החשובות ביותר והיחידות שהן תחורתיות.  ע"י רישום שאר הגילאים לטורנירים ניתן יהיה לקיים את הליגות בצורה פשוטה וקלה ללא בעיות לו"ז,  שיהיו צפויות עם כל ההתקלות שעלולות לצוץן לנוב תקופת הקורונה וכמו שנוכחנו לדעת מחודש מרץ - צפויים לנו המון בעיות כאלה .

4. שנים מדברים בישראל על שבירת מבנה הליגות והפיכות הליגות לטורנירים.  הנה ההזדמנות של ההתאחדות המצב בשטח מחייב את השינוי הז .

5. הרישום לטורנירים ייעשה בצורה מסודרת ע"י ההתאחדות. לא חייב מבנה של 3 קבוצות  לטורניר - ניתן גם יותר, אבל זה יאפשר אולי לקבוצות קטנות שבשנתון אחד הם חזקות ובעבר לא זכו להתמודד עם קבוצות חזקות להרשם מידי פעם לטורניר בו הן ישחקו מול קבוצות חזקות .יש ועוד מלא שילובים ורעיונות שיכולים לדעתי להיות מצויינים . כמו תמיד, אשמח לשמוע עוד דעות ורעיונות .

 

 

TOP PLAYER - אימונים ברמה אירופאית בחיפה


מעוניין להתאמן בסטנדרטים הגבוהים ביותר עם עזרי אימון טכנולוגים שניתן למצוא רק באקדמיות מובילות באירופה? מעוניין לעשות את זה בהדרכתם של מאמנים מובילים עם רזומה אימון נכבד דוגמת ברוך סער, אלדד שביט, איימן חלאילה משה שושן ושחר פוני? ב פרויקט TOP PLAYER יצא לדרך באופן רשמי, במגרש סינטטי איכותי ברמות הגבוהות ביותר הסמוך לקאנטרי "הולמס פלייס" ואצטדיון האתלטיקה בשכונת נווה שאנן בחיפה. הפרויקט מציע אימונים אישיים ואימונים בקבוצות קטנות. להתרשמות ראשונית הקליקו כאןותוכלו להתרשם מוידאו מאימונים במתחם. 

 


לפרטים נוספים: ברוך סער - 050-9242414 , שחר פוני - 052-4893444 , משה שושן - 052-5575741 ,  אלדד שביט -   050-5792333.

 

 

 

עונת 20-21 - העונה של הטורנירים
מחנה אימונים קבוצתי בקרואטיה

מחנה אימונים קבוצתי בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה צמחה סגנית אלופת העולם היא פותחת את שעריה לקבוצות המעוניינות במחנה אימונים איכותי בקיץ.

מדור קליטת מאמנים ושחקנים

מדור קליטת מאמנים ושחקנים

חדש באתר

שחקנים ומאמנים, מעוניינים למצוא קבוצה חדשה לעונה הבאה? במדור זה, שיתעדכן בתדירות גבוהה, תוכלו למצוא אופקים חדשים. הפרסום...

נוער - ערב של גביע בפתח תקווה

נוער - ערב של גביע בפתח תקווה

חדש באתר

אצטדיון "המושבה" בפ"ת יארח היום את משחקי חצאי גמר גביע המדינה. זרקור לעבור כל אחד מהמשחקים, בכתבה הבאה.