You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נציגי שבת וכדורגל לכולם תולים תקוות בשר טרופר

שיתוף כתבה

נציגי שבת וכדורגל לכולם תולים תקוות בשר טרופר

נציגי ארגון "שבת וכדורגל לכולם" נפגשו עם שר התרבות והספורט וצוות ממשרדו, במטרה לבחון אפשרות להעביר משחקים לימי חול ומוצאי השבת. רשמים מהשיחה בכתבה זו.

מאת: מערכת האתר

סוגיית הכדורגל בשבת, היא סוגיה שכבר עשרות שנים יוצרת בעייתיות עבור הקהל היהודי-המסורתי שאוהב כדורגל, אך מתקשה לשלבו ברמת האהדה האקטיבית וברמת המשחק בגזרת מחלקות הנוער והקבוצות הבוגרות, בשל חילול השבת הכרוך בכך.

ארגון "שבת וכדורגל לכולם" - ארגון שהוקם ע"י אוהדי כדורגל, שחקנים, מאמנים וע"י הורים לכדורגלנים צעירים מרקע מסורתי, שם לעצמו למטרה ליצור מצב שבו קדושת השבת לא תבוא על חשבון פעילות הכדורגל. אתמול קיימו נציגים מהארגון פגישת זום עם צוות ממשרד התרבות והספורט בראשות השר חילי טרופר, אוהד ספורט מושבע, איש חובש כיפה בעצמו. השיחה נערכה ברוח טובה ונראה שחברי הארגון יצאו ממנו אופטימיים, לפחות ע"פ ההודעה שהם פרסמו לאחר המפגש:

"לאחר שנפגשנו בחודש יולי עם אנשי השר ובהתאם לסיכום, נערכה היום פגישת זום (עקב מגבלות הקורונה) בין נציגי הארגון שלנו לשר התרבות וספורט, חילי טרופר ואנשיו. במהלך הפגישה הצגנו לשר את העוול שנעשה לילדים, אוהדים ושחקנים שומרי שבת. הראנו לשר שהפתרון לסוגיה נמצא בהיישג יד ואין בו מהפכה או שינוי דרמטי כמו שנהוג לומר. התמקדנו בפיתרון למשחקי ליגת העל שבודדים מהם והזניחים שבהם עדיין משוחקים בשבת ועל כן לא מובנת ההתעקשות להמשיך ולשבץ משחקים שמדירים אוכלוסיות שלמות מענף ציבורי. הצגנו גם איך אפשר להביא בשורה לשחקנים צעירים שרוצים לשחק כדורגל ולשמור שבת הפתרון כאמור חונה בהסדרת קבוצות שומרות שבת בתוך ליגות קיימות (זה כבר קיים אבל לא בצורה סדירה) מילדים ועד בוגרים. פתרון שאין בו כפייה, ואין צורך בפריצת משאבים כדי לקדמו".

להלן סיכום הדברים מנקודת מבטו של השר:

*. השר ער לבעיה ולכן הוא מקדם פרויקט נרחב בעלות של מיליוני שקלים להארת 100 מגרשי כדורגל שיאפשרו העברת יותר משחקים לימות חול ולשעות הערב.

*. השר ביקש מאנשיו שיבחנו מול מנהלת הכדורגל האם הם מאשרים את הנתונים שהצגנו ובאמת אפשר להזיז יותר משחקים משבת למוצ"ש ולימי חול.

*. השר ציין שכל קבוצת נוער שרוצה לא לשחק בשבת יכולה לפנות להתאחדות לכדורגל ולבקש לשחק בימי חול. עם זאת יש לבחון את הפיתרון שהצגנו מול ההתאחדות לכדורגל.

*. השר ציין שכל עוד השבת הינה היום החופשי היחידי יש מי שכדורגל בשבת עבורו - זה היום המועדף.

*. השר סיכם שנשאר בקשר ונמשיך לשתף פעולה.

ברצוננו להודות לשר ואנשיו על ההקשבה, כולנו תקווה שנצליח להפסיק את הדרת שומרי השבת מהכדורגל ביחד. כמובן שנמשיך לעקוב לפעול ולעדכן עד שנצליח לעמוד ביעדנו.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

בפינת הוידאו שלנו ניתן למצוא 12 סרטונים לאימונים עצמאיים. הקליקו כאן לצפייה

מוזמנים להצטרף לקבוצות הווטסאפ השונות שפתחנו לכל אחד משנתוני הנוער, הנערים והילדים - וכך תזכו לקבל את המידע בזמינות גבוהה. הקליקו כאן ועברו לרשימת הקישורים להצטרפות לקבוצות השונות.

אימון כדורגל ברמה אירופאית בחיפה? אימון מנטלי באזור המרכז וירושלים? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות לילדים, נערים, נוער ובוגרים באזור השרון וצפון ת"א? אימון כדורגל ואימון מנטלי משולב באזור הקריות והגליל המערבי? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות באזור ר"ג ופ"ת? עיסוי ספורטאים מקצועי בת"א? שורה של אנשי מקצוע איכותיים מחכים לכם בפינת "המומלצים של וולה". הקליקו כאן והתרשמו מהם. 

 

 

נציגי שבת וכדורגל לכולם תולים תקוות בשר טרופר
נערים א' - על, דרבי ללא הכרעה בבירה

נערים א' - על, דרבי ללא הכרעה בבירה

חדש באתר

משחק הדרבי הירושלמי בין בית"ר לקטמון הסתיים בתוצאת שוויון 1:1. נקודה ראשונה לקטמון, נקודה שניה לבית"ר. תגובות המאמנים מצ...

ילדים ב' - דן, מבשרת טובות

ילדים ב' - דן, מבשרת טובות

חדש באתר

הפועל מבשרת ציון/אבו גוש עם מאזן מושלם במשחקי הליגה וגביע המדינה, לאחר שחוללה אתמול מהפך וניצחה 1:3 את המשחק הביתי מול ...