You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נערים א'- ארצית דרום- כרטיס אדום לקוון

שיתוף כתבה

נערים א'- ארצית דרום-  כרטיס אדום לקוון

קוון ששפט במשחק שבו אחיו נכלל בסגל של אחת מהקבוצות, הורחק מפעילות עד לסיום העונה. הסיפור המלא בכתבה הבאה.

 מאת: אורי שמיר - עורך האתר

המשחק בין קבוצות נערים א' של הפועל פ"ת והפועל ר"ג עלה לכותרות, בעקבות דו"ח שיפוט שהצביע על אלימות ואף גזענות. הפועל פ"ת שכרה חוקר פרטי, שגילה שאחיו הצעיר של הקוון ניסן נמני, שנטל חלק בצוות השיפוט של המשחק, נכלל בסגלה של הפועל ר"ג למשחק. השחקן לא שותף במשחק. הפועל פ"ת יידעה את בית הדין של ההתאחדות, לאחר שזה פסק כנגדה וכנגד הפועל ר"ג קנסות כספיים על אירועי המשחק.

בעקבות הממצאים שעלו בחקירה מטעם הפועל פ"ת ערכו בית הדין של ההתאחדות לכדורגל ואיגוד השופטים בירור, שמצא כי יש ממש בטענות הפועל פ"ת לקשר המשפחתי בין הקוון לשחקן. ביום רביעי האחרון החליט בית הדין של ההתאחדות לכדורגל להרחיק את ניסן נמני עד לסיום העונה. איגוד השופטים יחליט לאחר סיום העונה בנוגע להמשך דרכו של הקוון באיגוד.

במהלך הדיון הביע נמני חרטה על ההחלטה שלקח: "אני אגיד שוב זו הייתה טעות בבחירה. אני 5 שנים באיגוד אבל בפועל 4 שנים , טעיתי. וזה שלא מנעתי את הקבוצה של אחי זו בעיה".

הדיין נועם לובין לא חסך ביקורת מהתנהלותו של הקוון, אם כי אינו מיהר לחרוץ את גורלו באיגוד השופטים: "העבירה אותה ביצע, הינה חמורה, ופוגעת למעשה בכל המעורבים בפרשה כולל ייתרת צוות השיפוט, הקבוצות המעורבות ואפילו ביה"ד זה אשר הסתמך בחלק מהרשעת קבוצת פ"ת על דבריי מי מצוות השיפוט. ניתן רק להישאר משתאים נוכח העובדה כי הנאשם, סטודנט לתואר ראשון, אשר אינו נראה כמי שאינו "שולט" במעשיו, לא הצליח לספק כל הסבר למעשים, ולמעשה רק הודה בדברים וטען כי עשה טעות חמורה- הא ותו לא, ומשכך הרי שנודף "ריח רע" ממעשיו אלו העלול להצביע על מניע זר אשר לא נחקר, לפי מיטב הבנתי, מעבר להודאתו של הנאשם, טרם דיון זה. כאמור מעשיו של הנאשם מהווים פגיעה קשה באמינותו ואם הייתי נוטה להחמיר עם הנאשם, ואם לא הייתי מתייחס להתנצלותו כהתנצלות כנה הרי שהייתי בוחר להרחיק את הנאשם לצמיתות מכל תפקיד שיפוטי, אולם מוכן אני לאמץ את הגישה כי מדובר במעידה חד פעמית של הנאשם וכי יכול ויסיק מסקנות מהתנהגותו זו ולא יחזור עליה".

יריב טפר, יו"ר איגוד השופט, הגיב לדברים: "אין ויכוח שמדובר בהתנהלות לא תקינה. שופט מחויב להצהיר על זיקה למועדונים וקבוצות ברמת קירבה משפחתית, מקום עבודה, שיוך מסוים למועדון (כשחקן, בעל תפקיד, אוהד). מנהלי האזור בודקים את הדברים בטרם השיבוצים של השופטים למשחקים. אנחנו סומכים על שיקול הדעת והיושר של השופטים. אנחנו גוף שמנהל בזמן רגיל מאות משחקים בכל שבוע. ב-98 אחוזים מהמקרים אין בעיות והדברים מתנהלים בצורה תקינה. כשיש סוגיה נקודתית שהיא לא תקינה, העניין מטופל במלוא הרצינות. בעקבות המקרה ההנחיות למנהלי האזורים והשופטים חודדו, על מנת להימנע ממקרים כאלה".

הצטרפתם לקבוצת הווטסאפ שלנו? פתחנו קבוצות ווטסאפ שקטות לכל השנתונים, שבהם תוכלו לקבל פרסומים חשובים הנוגעים לשנתון שאליו אתם שייכים. הקליקו כאן מעבר לרשימת קישורי ההצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלנו

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

אימון כדורגל ברמה אירופאית בחיפה? אימון מנטלי באזור המרכז וירושלים? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות לילדים, נערים, נוער ובוגרים באזור השרון וצפון ת"א? אימון כדורגל ואימון מנטלי משולב באזור הקריות והגליל המערבי? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות באזור ר"ג ופ"ת? עיסוי ספורטאים מקצועי בת"א? שורה של אנשי מקצוע איכותיים מחכים לכם בפינת "המומלצים של וולה". הקליקו כאן והתרשמו מהם.  

 

נערים א'- ארצית דרום-  כרטיס אדום לקוון
אוהב להיות בבית

אוהב להיות בבית

חדש באתר

משה יזדי, מנהלה המקצועי של מ.ס פרדס חנה/כרכור, חוגג בסופ"ש הזה יום הולדת 68. למעלה מ-50 שנה שהוא חלק בלתי נפרד מהכדורגל ...

נערים ג' - שפלה-  אילת בשיא העוצמה

נערים ג' - שפלה- אילת בשיא העוצמה

חדש באתר

למרות חסרונם של מספר שחקנים, שהוקפצו לקבוצת נערים ב', מכבי בני אילת ממשיכה את התנופה הגדולה מהעונה שעברה. היום ניצחה 0:2...