You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נערים א' - דן, כשכדורגל בעדיפות גבוהה מהכנה לבגרות

שיתוף כתבה

נערים א' - דן, כשכדורגל בעדיפות גבוהה מהכנה לבגרות

הפועל גדרה ביקשה לדחות משחק בגלל הכנה למבחן בגרות, ההתאחדות סירבה לבקשתה ובגדרה זועמים.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

זה קרה ביום שלישי שעבר: שתי קבוצות "צו פיוס" ממחוז דן נפגשו למשחק ליגה בשעת צוהריים מקדמת, יומיים לפני בחינת בגרות בהיסטוריה. עירוני מודיעין אירחה את הפועל גדרה, שראשיה ביקשו ממודיעין לקיים את המשחק לאחר הבחינה, אך לטענתם למודיעין לא הייתה אפשרות לכך. בצר לה, פנתה הפועל גדרה להתאחדות לכדורגל, במטרה שזו תתערב על מנת לקבוע מועד אחר למשחק - אך להפתעתה של גדרה, ההתאחדות לכדורגל לא מצאה לנכון להתערב בעניין - וכך מצאה את עצמה הפועל גדרה מתייצבת למשחק עם סגל קצר - שמנה 5 שחקנים מקבוצת נערים א' ותשעה מקבוצת נערים ב'. המשחק הסתיים בניצחון 1:3 לזכות מודיעין, שמוליכה את הטבלה ומנהלת מאבק צמוד על האליפות ועל עליית ליגה מול בית"ר נורדיה ירושלים. לטענת גדרה, ערך ספורטיבי לא היה למשחק הזה - את הסיבות תוכלו לקרוא בהמשך הכתבה - כמו גם את תגובת ההתאחדות לכדורגל לעניין. 

 

דודי הבי - מאמן קבוצת נערים א' של גדרה ומנהלה המקצועי של המחלקה, מסביר מדוע למשחק לא היה ערך ספורטיבי: "ביקשנו מההתאחדות לכדורגל לדחות את המשחק, על מנת לאפשר לשחקנים שלנו להתכונן לבחינת הבגרות.  הבקשה שלנו סורבה ומצאנו את עצמנו במצב שהרבה הורים סירבו לשלוח את הילדים שלהם למשחק. מאחר ואנחנו ספורטאים ולא רצינו שהמשחק יוכרע בניצחון טכני, ליקטנו שחקנים משתי קבוצות, לא ייחסנו חשיבות למי מגיע - העיקר שנוכל להתייצב למשחק. כבר לאחר 20 דקות התוצאה הייתה 0:3 למודיעין. במחצית השניה כבר נכנסו לעניינים, כבשנו שער ונראנו טוב יותר, אבל באמת שאין ערך ספורטיבי לקיים משחק בתנאים כאלה. הזמן שהקדשנו לטובת הגעה למשחק הצריך מאיתנו כמה שעות טובות מחוץ לבית, שאותן השחקנים שלנו היו צריכים להקדיש להכנה למבחן הבגרות.. פשוט הזוי ולא מובן".

תגובת ההתאחדות לכדורגל: "בליגות עם עליות/ירידות, משחקים חייבים להיות מושלמים עד ל-10 ימים מתאריך המקורי של המשחק. בדרך כלל אנחנו דוחים משחקים כאשר מקבלים אישור מבית הספר עם שמות התלמידים הנבחנים (ביום של מבחן!).  התאריך המקורי של המשחק נקבע  ליום שבת 01/02. הוא זז ליום שלישי 04/02 מכיוון ששתי הקבוצות הן קבוצות "צו פיוס". על פי נוהל "צו פיוס" המשחק ישוחק באחד משני התנאים:  1. תאריך תואם בין הצדדים, 2. הוצעו לקבוצה האורחת שתי אופציות והיא לא הגיעה להסכמה ואז הקבוצה הביתית בחרה באחת מהן".

דודי הבי הגיב לתגובת ההתאחדות לכדורגל: "אנחנו רציני לשחק לאחר מועד הבחינה, היו מספיק ימים שבהם לפחות על הנייר אפשר היה לשחק. תמוה לקרוא את תגובת ההתאחדות, שמשחקים בליגות שבהן יש עולות/יורדות קיימת בהם חובת השלמת משחקים בתוך עשרה ימים מהמועד המקורי - כשרק בסופ"ש האחרון שני משחקים מליגת ארצית צפון לנוער נדחו בשבועיים: הפועל מגדל העמק מול הפועל נחף, בני ממב"ע מול הפועל פרדסיה. מדוע במקרים הללו, אפשר לדחות משחקים ב-14 ימים ובמקרה שלנו אי אפשר לדחות משחק בטווח קצר יותר מפרק הזמן הזה?".

 

 

 

אוהד בק - אימון מנטלי באזור גוש דן וירושלים

כל כדורגלן חולם להביא את היכולות הגבוהות שהוא מציג באימון ישירות לרגע האמת בשבת, כי כישרון כבר יש לך, אז מה חסר? אני אוהד בק, מאמן מנטלי המתמחה בהבאת היכולות מהאימון למשחק, ניסיון של כ-8 שנים כשחקן וכאיש צוות במחלקת הנוער של בית"ר ירושלים, מאסטר ב-NLP ומאמן מנטלי מטעם האונ' הפתוחה. בתהליך איתי נעבוד על המרכיבים שיביאו אותך להצלחה: נבנה ביטחון עצמי חזק, נפתח חוסן מפני מתחים ופחד מכשלונות, ובעיקר – נגיע יחד לפריצת דרך שאפילו לא חלמת עלייה. 

 

טלפון: 054-4968724. להמלצות מצד שחקני בית"ר ירושלים - הקליקו כאן , לערוץ היוטיוב שלי - הקליקו כאן, לערוץ הפייסבוק שלי -הקליקו כאן, לערוץ האינסטגרם שלי - הקליקו כאן .

 

 

 

נערים א' - דן, כשכדורגל בעדיפות גבוהה מהכנה לבגרות
לסגור את העונה, זאת לא אופציה

לסגור את העונה, זאת לא אופציה

חדש באתר

עידן וייצמן בעוד פוסט נוקב, והפעם - על ראשי מועדונים ומחלקות נוער, שמעלים כאופציה לסגור את העונה כבר עכשיו.

לחשב מסלול מחדש בבניית הליגות

לחשב מסלול מחדש בבניית הליגות

חדש באתר

במצב הקורונה אין מנוס מבניה מחודשת של חלק מליגות הנוער והנערים. כמו כן, הקפאת ירידות ועולות מתבקשת במצב הנוכחי.

אנחנו לא פחות בוגרים מהבוגרים

אנחנו לא פחות בוגרים מהבוגרים

חדש באתר

משה סבן, כדורגלן קבוצת הנוער של הפועל ת"א, במסר חשוב למקבלי ההחלטות נוכח הפסקת פעילות האימונים במחלקות הנוער.

גרוטו, אל תהיה גיבור על חלשים

גרוטו, אל תהיה גיבור על חלשים

חדש באתר

אנו מוצאים לנכון לשתף פוסט שפרסם הכדורגלן עידן וייצמן בנוגע להחלטה על ביטול פעילות האימונים במחלקות הנוער והבוגרים.

שוב פעם עוצרים את הגלגל

שוב פעם עוצרים את הגלגל

חדש באתר

בעקבות החלטת משרד הבריאות תופסק לאלתר פעילות האימונים והמשחקים בגזרת מחלקות הנוער, עד להודעה חדשה.