You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נוער - זוכרים את השואה וזוכרים גם לשחק כדורגל

שיתוף כתבה

נוער - זוכרים את השואה וזוכרים גם לשחק כדורגל

נבחרות שנתון 2002 של ישראל וגרמניה ערכו ביום רביעי סיור משותף באתר "יד ושם" בירושלים יחד עם נשיאי ההתאחדות הישראלית והגרמנית, יממה לפני המשחק ביניהן בטורניר החורף ע"ש גברי לוי - משחק שבו הנבחרת הגרמנית זכתה בניצחון 2:3 דרמטי. על כך בכתבה הבאה

מאת: אתר ההתאחדות לכדורגל

נבחרת נוער ב' הפסידה הערב (חמישי) 3-2 לנבחרת גרמניה, במסגרת טורניר החורף לנוער ע"ש גברי לוי. נבחרת סרביה שניצחה את גרמניה ביום שלישי, זכתה במקום הראשון בטורניר, יממה לאחר שקיימה ביקור משותף עם הנבחרת הגרמנית באתר "יד ושם" להנצחת זיכרון השואה. על כך בכתבה זו.

 


מהלך המשחק:


בדקה ה-25,  סוף פודגורינו התגבר על שחקן הגנה גרמני ושחרר בעיטה ברגל שמאל, שחלפה מעט מעל המסגרת. בדקה ה-36, עוד הזדמנות לנבחרת ישראל: מתפרצת טובה הסתיימה בבעיטה חלשה של לי און מזרחי לידיו של השוער שקלט בקלות. בדקה ה-45, גרמניה עלתה ל-0:1: ויקטור גורני הניף את הרגל מ-17 מטרים, הכדור עבר מעל שרון עידו והלך פנימה הישר לחיבורים, שער גדול לגרמנים.בדקה ה-51, גרמניה עלתה ל-0:2: הרחקה לא טובה של ההגנה הביאה את הכדור לרגלו של רובן ולאסקו, שמקרוב הפציץ למרכז השער כדור שחדר לרשת של עידו שרון. בדקה ה-56, ישראל צימקה ל-2:1: החבורה של ברומר חזרה למשחק. כדור חופשי נפלא של רונן חנזיס לחיבורים, לא הותיר לדניאל אדמציק שום סיכוי. בדקה ה-62, חנזיס כמעט השלים צמד: הקשר התקדם וירה, אך הכדור חלף סנטימטרים מעל המשקוף. בדקה -75, פספוס אדיר לנבחרת ישראל: פודרינו בעט מחוץ לרחבה, אדמציק הדף הישר לרגלו של שלו הרוש, שממטר בעט מעל השער. בדקה ה-88, נבחרת ישראל השוותה ל-2:2: חנזיס השלים צמד נפלא! הקשר בעט כדור חופשי שפגע בחומה וחזר אליו, הקשר הניף את הרגל וירה את הריבאונד לפינה הרחוקה ופנימה. בדקה ה-91, גרמניה עלתה ל-2:3: כמה חבל. השוויון של חנזיס החזיק מעמד שתי דקות בלבד, לפני שנגיעת יד ברחבה סידרה לגרמנים פנדל, אותו ניצל ג’ריקו שמיט עם בעיטה מצוינת פנימה.הרכב ישראל: שרון עידו, רז ברוכיאן, מתן לוי, איתי בן חמו, דורון ליידנר, איתן אזולאי, שלו הרוש (כארם בדראן 75), ניב ברקוביץ’ (אביעד זרגרי 75), רונן חנזיס, סוף פודגורינו ולי און מזרחי (סתיו נחמני 57).

 


הרכב גרמניה:
דניאל אדמציק, אנריקה דה סילבה, כריסטלינו אטמונה, בן בישוף, טים ציווג’ה, ג’ונאס דירקנר, ג’ונאס סטרנר, פאבלו סוארס, מיקה שרוארס, רובן ולאסקו ו-ויקטור גורני. 

 

 

 


נשיא ההתאחדות הגרמנית פריץ קלר וחבר הנהלת ההתאחדות שינו זוארץ התלוו ביום רביעי לסיור שקיימו נבחרות הנוער של ישראל וגרמניה ביד ושם, יחד עם הצוותים המקצועיים. הסיור המשותף ביד ושם נערך במסגרת טורניר החורף ע״ש גברי לוי ז״ל

 


זוארץ נשא דברים בפני ראשי ההתאחדות הגרמנית ושחקני הנבחרות: ״הביקור המשותף של נבחרות גרמניה וישראל ביד ושם הפך למרכיב מרכזי בטורניר החורף. אנחנו מגיעים לכאן יחד, לומדים, מדברים על התכנים, מבטיחים אחד לאחר כי לעולם לא עוד. ״אנחנו נמצאים כאן היום כדי לחזק אצל כל אחד מכם את מה שאתם כבר יודעים, את מה שכל מאמן חייב לחנך אתכם על פיו, כל מורה, כל הורה. כולנו שווים. בכיתה, בחדר ההלבשה, על המגרש. ללא הבדל דת, גזע, מין או צבע. אנחנו כאן כדי להזכיר לכם את האחריות העצומה שמוטלת על כולנו לוודא שאף אדם, אף חברה, אף עם, לא יחווה טרגדיה כה נוראית. אנחנו כאן יחד, ישראלים וגרמנים. יהודים, מוסלמים, נוצרים - מאוחדים, מחויבים, מרכינים ראש בפני עבר נוראי ומרימים אותו לטובת הווה ועתיד משותפים ומבטיחים. בחרנו לקדם ערכים נאצלים של שוויון, סובלנות, ספורטיביות, מאבק בלתי מתפשר בגזענות ובשנאת הזר, דרך הכדורגל. אתם נבחרות הייצוג של שני עמים שעל אף הטרגדיה הנוראית מתעקשים לצמוח מחדש יחד. לעולם לא שוכחים, אבל תמיד זוכרים שצריך לעבוד קשה בכל רגע, בכל יום, כדי שכולנו נצא מנצחים.
אנחנו כאן כפרטים וכנבחרות. שחקנים צעירים, אנשי מקצוע, נציגי התאחדויות. אנחנו כאן כשווים. בני אדם. מאוחדים, מחויבים. מרכינים ראש, מרימים אותו מעלה ואומרים יחד - לעולם לא עוד״.
  

הנשיא הגרמני, קלר: ״אני מודה על ההזדמנות להיות כאן, במקום כל כך מיוחד. אנחנו חסרי מלים אל מול מה שראינו גם אם אף אחד מהנוכחים כאן אינו אשם בזוועות העבר. בכדורגל הגרמני יש כיום שחקנים מלאומים שונים ואנחנו עושים הכל כדי להבטיח להם ולנו את הזכות להיות שווים. הנבחרת הלאומית שלנו, כל הנבחרות, חייבות להבטיח שהעבר לא ישכח. כך, למשל, במהלך אותן שנים נוראיות המשיך הכדורגל הגרמני לשחק באופן סדיר בטענה שזה אינו עניין פוליטי. זה בהחלט היה שימוש פוליטי בכדורגל והוא נוצל על ידי הנאצים. אנחנו מתמודדים היום עם גילויי אנטישמיות בכדורגל שלנו ונלחם בזה בכל דרך. כולנו יחד ננצח״. 

נוער - זוכרים את השואה וזוכרים גם לשחק כדורגל
לא משעמם בבית הדין של ההתאחדות

לא משעמם בבית הדין של ההתאחדות

חדש באתר

כמדי שבוע, גם הפעם אנו מפנים זרקור לעבר העונשים שנגזרו על גורמים בקבוצות שונות, שהורשעו בעבירות אלימות בבית הדין של ההתא...