You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נוער - אלה שיכולים להתאמן בבוגרים - ואלה שלא

שיתוף כתבה

נוער - אלה שיכולים להתאמן בבוגרים - ואלה שלא

כדורגלני נוער ממועדונים עם קבוצת בוגרים בליגה בכירה זוכים להתאמן בשורותיה, מה שלא מתאפשר כדורגלנים ממועדונים ללא קבוצת בוגרים בליגה בכירה. תגובת ההתאחדות בכתבה הבאה.

 מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: מונדיאליטו ישראל

בפגרת הקיץ פרסמתי מעל במה זו טורי דעה לא פופולריים במיוחד, הקוראים לביטול שיטת התחרות בליגות הנוער - כשהטיעון המרכזי הוא פגיעה בפייר פליי, בעונה שבה קבוצות חשופות לסכנת בידודים ולפציעות כתוצאה מהשלכות משבר הקורונה - ומן הסתם היו או יהיו קבוצות שדברים כאלה יפגעו בהן וקבוצות שירוויחו מכך, השוויוניות לא באמת קיימת.

מאז שהחל הסגר הכפוי, שיתהדק בימים הקרובים, פעילות מחלקות הנוער ופעילות קבוצות הבוגרים בליגות ב' וג' מוקפאת. המצב החדש הביא קבוצות בוגרים משלוש הליגות הבכירות לשלב שחקני נוער ואפילו שחקנים משנתון נערים א' באימוני קבוצות הבוגרים. מה עושות קבוצות נוער, שמייצגות מועדון ללא קבוצת בוגרים או עם קבוצת בוגרים בליגות המושבתות מפעילות?  הן אובדות עצות.

בליגת העל לנוער, המונה 18 קבוצות, שתי קבוצות בלבד מגיעות ממועדונים עם קבוצות בוגרים בליגות נמוכות - עירוני נשר (בוגרים בליגה ב')  ובית"ר טוברוק (בוגרים בליגה ג'). במחוז הצפוני של הליגה הלאומית, בו משחקות 15 קבוצות, שתי קבוצות מגיעות ממועדון ללא קבוצת בוגרים - מ.כ נווה יוסף חיפה ומכבי קרית אתא, לאיחוד בני בקה קבוצת בוגרים בליגה ב'. במחוז הדרומי של הליגה הלאומית 6 קבוצות מבין 15 קבוצות הליגה לא יכולות לשלוח שחקנים לאימון עם קבוצות הבוגרים: לא.ס רמת אליהו וגדנ"ע ת"א אין קבוצת בוגרים - בעוד שלעירוני מודיעין, שמשון ת"א, הפועל הוד השרון והפועל קרית אונו קבוצות בליגות ב'. עוברים לליגות הארציות - שם במחוז הדרומי ל-7 קבוצות נוער יש אפשרות לשלוח שחקנים לאימונים בקבוצת הבוגרים ול-8 אחרות אין את האפשרות הזו. במחוז הצפוני הפועל אום אל פאחם היא הקבוצה היחידה מבין 15 הקבוצות, שיכולה לשלוח שחקנים לקבוצת הבוגרים.מה בליגות המחוזיות? בליגת מרכז ל-3 קבוצות מבין 16 קבוצות הליגה יש אפשרות לשלוח שחקנים להתאמן בקבוצת הבוגרים, במחוז צפון 1 רק להפועל בועיינה יש אפשרות לשלוח שחקנים להתאמן בקבוצת הבוגרים מבין 12 קבוצות הליגה, במחוז שפלה רק למ.ס דימונה יש אפשרות להעלות שחקנים לאימונים בקבוצת הבוגרים מבין 12 קבוצות הליגה, במחוז שרון רק למ.ס טירה יש את האפשרות לשלוח שחקנים לאימונים עם קבוצת הבוגרים מבין 12 קבוצות הליגה.

גורם בקבוצת נוער מהליגות הבכירות זועק על חוסר שוויניות: "כמה אבסורד וכמה הכדורגל לא ספורטיבי במדינה שלנו. כמה חוסר צדק, כמה שלא אוהבים קבוצות קטנות שמפריעות כביכול לגדולות, כמה שלא אוהבים סינדרלות. כל קבוצות הנוער של ליגת על מתאמנות עם הבוגרים שלהם ומנצלות את זה שקבוצות ליגה לאומית ועל לא הפסיקו פעילות, בוודאות  לפחות 10 שחקנים הבכירים מכל קבוצה מתאמנים בבוגרים, בעוד שאצלנו לא יכולים להתאמן כי אין לנו בוגרים בליגות גבוהות. כשנחזור לפעילות עוד שבועיים שלוש קבוצות יחזרו עם יתרון ברור עלינו, גם ככה יש להם יתרון עלינו בזה שהבוגרים של המועדונים שהם מייצגים משחקים בליגות גבוהות - זה עוזר להם לצרף שחקנים וגם בהקצבות - שה בכלל הזוי. למה במקרה כזה לא להיות הוגנים ולהחריג אותנו עם הגבלות? אבל אין עם מי לדבר".

ייתכן שבעקבות החלת הסגר לקבוצות בוגרים מליגת העל והליגה הלאומית יותר להמשיך להתאמן - ובמקרה כזה קבוצות הנוער מאותם מועדונים יוכלו ליהנות מיתרון תחרותי מסוים על שחקנים מקבוצות אחרות.

פנינו להתאחדות לכדורגל וזו תגובתה הנקודתית לעניין: "הרי ברור שאין לנו כוונה למנוע ממי שיכולים בכל זאת להתאמן לעשות זאת. כל עוד הגורמים האחראיים, משרדי הבריאות והספורט, אינם מאפשרים פעילות במסגרת קבוצות נוער, אז להתאחדות אין יכולת להחריג ולעודד עבריינות".

תגובה רחבה לדברים: "ההתאחדות לכדורגל פועלת כל העת להשבת כלל האימונים והמשחקים בליגות השונות, אלא שאת ההחלטה מוסמכים לקבל משרדי הספורט והבריאות וכמובן ממשלת ישראל. הצלחנו להחזיר את הפעילות, כנגד כל הסיכויים ובעוד ענפים אחרים במשק מושבתים, כבר בעבר ונמשיך לעשות כל שלאל ידינו כדי שזה יקרה שוב. עם זאת, מבט מפוכח למציאות מלמד כי אנחנו בפני החרפה של הסגר, דבר שלא יאפשר חזרה בשבועיים הקרובים לפחות, אבל אולי יתרום לחזרת כלל הליגות לאחר מכן. צפינו ונערכנו לעונת משחקים בצל נגיף הקורונה והאתגר משותף לכולנו. גם הפעם, כמו בפעמים הקודמות, טרם החזרה למשחקים נעשה מאמץ לאפשר תקופת הסתגלות כדי לשמור על בריאות השחקנים ולנסות להבטיח שוויון במציאות כאוטית".

הצטרפתם לקבוצת הווטסאפ שלנו? פתחנו קבוצות ווטסאפ שקטות לכל השנתונים, שבהם תוכלו לקבל פרסומים חשובים הנוגעים לשנתון שאליו אתם שייכים. הקליקו כאן מעבר לרשימת קישורי ההצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלנו

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

אימון כדורגל ברמה אירופאית בחיפה? אימון מנטלי באזור המרכז וירושלים? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות לילדים, נערים, נוער ובוגרים באזור השרון וצפון ת"א? אימון כדורגל ואימון מנטלי משולב באזור הקריות והגליל המערבי? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות באזור ר"ג ופ"ת? עיסוי ספורטאים מקצועי בת"א? שורה של אנשי מקצוע איכותיים מחכים לכם בפינת "המומלצים של וולה". הקליקו כאן והתרשמו מהם.  

 

דרבי נתנייתי דרמטי ללא הכרעה

דרבי נתנייתי דרמטי ללא הכרעה

חדש באתר

צמד שערים של הכדורגלן שבתמונה, שהולך בדרכו של אביו כמעט והפסיקו לבית"ר טוברוק לניצחון בדרבי, אך שער דרמטי שכבשה מכבי נתנ...

הילדה שעשתה את ההבדל בצור שלום

הילדה שעשתה את ההבדל בצור שלום

חדש באתר

קורל קוזיה (בתמונה מימין), ילידת שנת 2010, כבשה צמד שערים וסייעה לקבוצת ילדים ג' של מכבי צור שלום/קרית ביאליק לזכות בניצ...

נערים ג' - שרון-  טוברוק עברה בירוק

נערים ג' - שרון- טוברוק עברה בירוק

חדש באתר

קבוצת נערים ג' של בית"ר טוברוק זכתה בניצחון 1:3 במשחק החוץ מול מכבי חיפה/נהלל - שנחלה הפסד ראשון העונה. תגובת המאמן המנצ...

חג הפועלים בדרבי של הרצליה

חג הפועלים בדרבי של הרצליה

חדש באתר

תצוגת תכלית לקבוצת טרום א' של הפועל הרצליה במשחק הדרבי מול מכבי, סללה את דרכה של הקבוצה של דור הדרומי לניצחון 2:4.