You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נוער – ליגת העל, מכבי חיפה הבטיחה הישארותה בליגה

שיתוף כתבה

נוער – ליגת העל, מכבי חיפה הבטיחה הישארותה בליגה

קבוצת הנוער של מכבי חיפה הבטיחה רק בשבת האחרונה את הישארותה בליגת העל, זאת לאחר שניצחה 3:4 במשחק דרמטי את סגנית האלופה – מכבי ת"א. בכך מגיעה לסיומה עונה מאוד לא שגרתית בגזרת המועדון הירוק מהכרמל.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר
צילום: באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

ההפתעה הגדולה ביותר שסיפקה לנו גזרת מחלקות הנוער בעונה החולפת, היא ללא ספק העובדה שקבוצת הנוער של מכבי חיפה מצאה את עצמה במאבקי תחתית וברוב שלבי העונה הייתה בתמונת סכנת ירידה לליגה הלאומית. מכבי חיפה לאורך שנים סיפקה קבוצות נוער, שהתחרו על תואר האליפות – לא מעט מהן הביאו צלחות אליפות לארון התארים של המועדון. בדקנו עם כל מיני גורמים האם היה תקדים לעונה שבה קבוצת נוער של מכבי חיפה נאבקה לכל אורכה בתחתית הטבלה, איש לא יכול היה להצביע על עונה שכזאת. במכבי חיפה הלכו העונה למהלך לא שגרתי, שבו היא לא שיחקה עם חריגי גיל וסיפקה מקום נרחב לשחקנים ילידי שנתון 2002 (גיל נערים א') ובראשם שחקני ההתקפה סתיו נחמני, לירוי גבאי וסוף פודגוארנו. במכבי חיפה אולי לקחו בחשבון שתהליך ההצערה יבוא על חשבון הפן ההישגי בעונה הזו, אך איש לא ציפה שהקבוצה תשהה בתחתית הטבלה לאורך כל העונה.


רק בשבת האחרונה, במחזור הלפני אחרון של העונה, הצליחה מכבי חיפה להבטיח את הישארותה בליגה. הקבוצה של אריק בנאדו התארחה אצל מכבי ת"א, סגנית האלופה, בתקווה לזכות בניצחון שימנע תרחיש אימים, שבו הקבוצה תיאבק על הישארותה בליגה גם במחזור האחרון של העונה. מכאן אנו מעבירים רשמים מהמשחק, כפי שפורסמו בכתבתו של עמית פריהייטר – באתר הרשמי של מכבי ת"א.

 המשחק נפתח בצורה שקולה. המשחק התנהל ברובו במרכז המגרש.  בדקה ה-18 חיפה עלו ליתרון. הירוקים החלו במתפרצת בצד ימין, ליאור טימוטי קיבל את הכדור והעביר רוחב לרחבה, סתיו נחמני היה במרכז הרחבה לבעוט בנגיעה פנימה. 0:1 לחיפה. חלפו 4 דקות ומכבי חזרה למשחק. עמרי רם קיבל את הכדור בצד ימין של הרחבה, הוא העביר כדור רוחב מצוין שחלף בין השוער להגנה, טל יגודייב היה במקום לדחוק את הכדור פנימה מקרוב, מכבי ת"א השוותה ל-1:1. התוצאה. בדקה ה-25 מהפך: הרמה נהדרת של המגן השמאלי, דן לוגסי, מצאה את עמרי רם שבנגיעה גלגל את הכדור לפינה השמאלית - 1:2 למכבי ת"א. שתי דקות חלפו וחיפה חזרו לאיים על השער. גיא דהן בעט מסף הרחבה, אור יצחק היה במקום והדף את הכדור המסוכן. בדקה ה-31, מכבי יצאה למתפרצת. עומר ברמי הכניס כדור אל אדוארדו גררו שבעט למסגרת אך שריף כיוף קלט את הכדור. בדקה ה-33 סתיו נחמני איים מחוץ לרחבה לזכות האורחים, הכדור חלף סמוך לקורה. בדקה ה-44 חיפה חזרה למשחק. מתפרצת של הירוקים השאירה את סתיו נחמני במצב של אחד על אחד מול יצחק. נחמני הצליח להבקיע ולהשוות את התוצאה ל-2:2.

מחצית שנייה

המחצית השנייה נפתחה בלחץ של הצהובים. בדקה ה-48 תמיר גלזר ניסה את מזלו מרחוק, הכדור הלך אל המסגרת אך כיוף קלט את הכדור. דקה חלפה ושוב מכבי ת"א איימה, דן לוגסי הרים כדור נהדר לרחבה היישר אל הראש של גררו, החלוץ נגח סמוך לקורה. בדקה ה-61 חלוץ הצהובים, אדוארדו גררו, כמעט והחזיר את היתרון למכבי. הרמה מצג ימין הגיעה אל החלוץ שהשתלט על הכדור וביצע בעיטת מספרת שהלכה החוצה. חמש דקות לאחר מכן עידו שחר איים על השער. הבעיטה שלו מחוץ לרחבה נקלטה על ידי שוער חיפה. בדקה ה-67 היתרון חזר למכבי ת"א. טל יגודייב הרים כדור נהדר לרחבה מצד שמאל, מופלח שלאעטה, שנכנס כמחליף שתי דקות קודם לכן, עלה גבוה ונגח את הכדור פנימה. 2:3 למכבי ת"א. בדקה ה-75 חיפה כמעט והשוותה את התוצאה. כדור קרן מצד שמאל הגיע אל ראש ירוק ברחבה, הכדור הלך אל השער אך אור יצחק הדף את הכדור למשקוף והציל שער בטוח. שלוש דקות חלפו וגררו כמעט והוסיף את הרביעי של הקבוצה. הוא קיבל את הכדור בצד ימין של הרחבה, הוא שינה כיוון אל מרכז הרחבה ובעט בשמאל אל המסגרת אף כיוף הציל שער בטוח.

חמש דקות לסיום הזמן החוקי, איברהים ג'ואברה, קשרה של חיפה, ניסה את מזלו מחוץ לרחבה, הכדור הלך החוצה. בדקה ה-86 אדוארדו גררו קיבל את הכרטיס האדום לאחר עבירה ללא כדור במרכז המגרש. מכבי נותרה ב-10 שחקנים. בדקה ה-88 הירוקים חזרו למשחק. כדור רוחב מצד שמאל הגיע אל עליאי חגג שדחק מקרוב את הכדור פנימה. חיפה השוותה ל-3:3. בדקה ה-90 גיא דהן כבש את הרביעי של חיפה בהתקפה מתפרצת. התוצאה נשארה זהה בסיום, 3:4 למכבי חיפה, שכעת מקדימה ב-3 נקודות ויחס שערים עדיף משמעותית את המקום ה-14, שמוביל למשחקי המבחן על ההישארות בליגה, בו מדורגת הפועל ר"ג.

המחזור הקרוב

גם מכבי חיפה וגם מכבי ת"א יפגשו בשבת קבוצות, שנאבקות כנגד הירידה לליגה הלאומית, קבוצות שמקדימות בנקודה אחת את המקום ה-14 ובשלוש נקודות את המקום ה-15, המוביל לירידת ליגה. מכבי חיפה תארח את מכבי נתניה, מכבי ת"א תתארח אצל בית"ר ירושלים.

נוער – ליגת העל, מכבי חיפה הבטיחה הישארותה בליגה
בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

חדש באתר

את הכתבה הזו אסור לכם להחמיץ. עורכי הדין שי אבני ושחר גרינברג עונים על שאלות שנוגעות להווה ולעתיד של כל כדורגלן צעיר – ב...

אל תהרגו את התקווה

אל תהרגו את התקווה

חדש באתר

מוקדם מדי להכריז על סיום עונה. אם משרד הבריאות יאפשר לחזור ולשחק עד לתחילת חודש מאי, יש חובה מוסרית ומקצועית לחזור למגרש...