You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

מנהל מקצועי הולנדי לנבחרות הצעירות

שיתוף כתבה

מנהל מקצועי הולנדי לנבחרות הצעירות

יילה חוס ישמש כמנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות של ישראל בשלוש השנים הקרובות. לאיש רקורד אימון מרשים.

 

מאת: מערכת האתר
פורמט כתבה: אתר ההתאחדות לכדורגל
צילום: מדיה מועדון הכדורגל אוטרכט

תוכן הכתבה מאתר ההתאחדות: ועדת האיתור של ההתאחדות החליטה להמליץ להנהלת ההתאחדות לכדורגל על מינוי יילה חוס (Jelle Goes) ההולנדי לתפקיד המנהל הטכני של הנבחרות הצעירות ואחראי על פיתוח הכדורגל בשלוש השנים הקרובות. הוועדה, בה חברים יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון, יו"ר הוועדה המקצועית שינו זוארץ, אלי אוחנה ואלי כהן, לוותה לאורך כל הדרך על ידי יעל אפק, סמנכ"לית בחברת "נישה", קיימה יותר מעשר פגישות בשבועות האחרונים, בהן נבנה פרופיל מקצועי ואישיותי מתאים לתפקיד, הוגדרו מטרות והועלו שמות מועמדים שבסופן נערכו ראיונות עם שישה מועמדים.

יילה חוס נהנה מרקורד מקצועי מרשים כמנהל טכני, ומביא עמו ניסיון רב הן בעבודתו בהתאחדויות והן בקבוצות. הוא היה המנהל הטכני של הנבחרות הצעירות בהולנד ואחראי על פיתוח הכשרונות בין השנים 2013-2017, אימן את נבחרת אסטוניה והיה המנהל הטכני באקדמיה של פ.ס.וו. איינדהובן, צסק"א מוסקבה ואנז'י מחצ'קלה. כמו כן החליטה הוועדה כי לאחר אישור מינויו של חוס על ידי הנהלת ההתאחדות, יצורף לו איש צוות ישראלי שיעבוד בצמוד לו ויטופח כמנהל טכני עתידי. חוס יסיים בתקופה הקרובה את עבודתו הנוכחית באוטרכט ההולנדית אליה הצטרף ב-2018.

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל: "עבודה מקצועית ומושקעת מצד חברי הוועדה, מנכ"ל ההתאחדות רתם קמר ויעל אפק מחברת נישה, הבטיחה הליך מקצועי מהמדרגה הראשונה, שאני גאה להיות חלק ממנו. תודתי הגדולה להם על ההשקעה והנכונות לעבודה אינטנסיבית בסד זמנים מחייב. פגשנו מועמדים רבים עם יכולות מרשימות ורצון אדיר לקדם את הכדורגל שלנו ובסופו של דבר החלטנו פה אחד כי יילה חוס הוא האיש המתאים. הרקורד שלו מדבר בעד עצמו ובראיונות ובשיחות אתו גילינו איש מקצוע שמשלב תכונות מבטיחות מבחינת ידע, קידום צעירים, פיתוח אקדמיות ומרכזי מצוינות ונכונות לעבודה מאומצת. ההתאחדות לכדורגל תעמיד לרשותו את התנאים האופטימליים האפשריים כדי להבטיח שהכדורגל שלנו יימצא בעוד מספר שנים במקום טוב יותר, הן בפיתוח אינדיבידואלי של שחקנים ומאמנים והן ברמת הנבחרות הצעירות.

יילה חוס: "אני נרגש מאוד מהאפשרות להצטרף לכדורגל הישראלי ולתרום להתפתחותו. זה אתגר גדול, שאני מאוד רוצה לקחת על עצמי ואני מלא אמונה כי שילוב כוחות של כל הגורמים בענף יוביל להצלחות בגילים הצעירים, ברמה האינדיבידואלית, ברמת המועדונים, ברמת הנבחרות והאקדמיות ובוודאי בכל הקשור לפיתוח כשרונות צעירים. שיתוף הפעולה בין המועדונים להתאחדות קריטי בעיני לטיפוח הכשרונות ולהצלחה. אני מכיר את 'הדרך הישראלית' שאימצה הנהלת ההתאחדות והיא בהחלט תוכנית מבטיחה ובת יישום. אשקיע את כל מרצי, הידע שלי ויכולותיי בטיפוח הדור הצעיר, כדי שהכדורגל הישראלי יצעד קדימה".

מכאן לכמה מילים מאיתנו: ראשית, שאפו ענק לראשי ההתאחדות לכדורגל על החתמה של איש מקצוע עם רקורד מרשים שכזה. עכשיו, יש כמה דברים שצריכים לעשות, כדי למקסם את פוטנציאל ההצלחה:

1. סבלנות. היה לנו כבר שני מנהלים מקצועיים תוצרת חוץ - מיכאל ניס הגרמני ווילי רוטנשטיינר האוסטרי. את מיכאל ניס פירקו את החבילה בשלב מוקדם, בגלל ענייני תקציב, אך לא קשה היה להבחין שהאיש לא זוכה להערכה מספקת ונראה שלא היה מספיק סבלנות לתהליכים שניסה להוביל. אותו מיכאל ניס הפך מדינה קטנה ועוד בתהליכי התבססות כמו קוסובו למדינה עם נבחרות ראויות ביחס לגודלה הקטן. אם תהיה סבלנות כלפי יילה חוס, ייתנו לו את הזמן ואת התנאים להתאקלם, להכיר, לגבש דעה בכל מיני נושאים - גם אם יהיו קמפיינים מאכזבים לנבחרות, נוכל לקטוף בעתיד פירות. אם נמשיך במנטליות הישראלית הטיפוסית, שדורשת הצלחות כאן ועכשיו - חבל לכולנו על הזמן. נמשיך לדשדש ברדידות.

2. מיקוד - ווילי רוטנשטיינר הגיע לכאן כמנהל המקצועי של כל הנבחרות והוביל תהליכים בפרויקט של הנבחרות הצעירות, בקורסי האימון וניכר לראות בפועלו שהוא מעוניין להעלות את רמת המאמנים. מה שכן, הסיפוח שלו לנבחרת הבוגרת במינונים שונים גרם לרוטנשטיינר לשים פחות דגש מקרוב על הנבחרות ועל מחלקות הנוער. את יילה חוס צריך למקד באופן ברור בעבודה עם הנבחרות הצעירות, לדרוש ממנו לבקר באימוני מחלקות נוער, להגיע למשחקים, להיות דומיננטי בפרויקטים השונים למצוינות ובהעלאת הרמה של מאמני מחלקות הנוער.

3. בחירת מאמנים - מאחר ואופ"א הודיעה על הקפאת הטורנירים הבינלאומיים אין את הלחץ בהכנת נבחרות לטורנירים. מהסיבה הזו יילה חוס צריך להיות זה שיגיע לאימוני מחלקות הנוער ולמשחקים ויתרשם מדרך הפעולה של מאמנים במחלקות הנוער, מהם צריך יהיה ללהק דור חדש של מאמנים. בבקשה מקברניטי ההתאחדות, תנו לאיש שבא מבחוץ לעשות את העבודה הזו ממקום נקי, נטול אינטרסים, נטול קשרים עם עסקנים ועם קברניטי מועדונים. בואו ננסה פעם אחת פורמט שונה.

שיהיה לכולנו בהצלחה

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

חדש באתר

את הכתבה הזו אסור לכם להחמיץ. עורכי הדין שי אבני ושחר גרינברג עונים על שאלות שנוגעות להווה ולעתיד של כל כדורגלן צעיר – ב...

נערים ג' - מרכז, תל אביב כתומה

נערים ג' - מרכז, תל אביב כתומה

חדש באתר

בני יהודה זכתה בניצחון מרשים 2:4 במשחק הדרבי מול קבוצת הדרום של הפועל. סיקור המשחק ותגובת המאמן המנצח, בכתבה הבאה.

ילדים ב' - שרון, אור גדול ברעננה

ילדים ב' - שרון, אור גדול ברעננה

חדש באתר

הפועל רעננה זכתה בניצחון 1:4 במשחק מול הפועל חדרה, שהוכרע עם שני שערים בארבע הדקות האחרונות. אורי בן לולו הצטיין עם שלוש...