You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

מליגות המשנה לנוער לליגת הבוגרים השניה בסלובניה

שיתוף כתבה

מליגות המשנה לנוער לליגת הבוגרים השניה בסלובניה

בתוך יממה אחת שני שחקנים בוגרי מחלקת הנוער של מ.כ מעיליא חתמו על חוזה לשלוש עונות בליגות בוגרים באירופה. אחרי הישאם ליוס מגיע התור של הקשר האחורי גבי גורי, ששיחק בעונה האחרונה בקבוצות הנוער של מ.ס ג'וליס ומכבי קרית אתא, שחתם על חוזה בקבוצת דראווה פטוי, המשחקת בליגה השניה בסלובניה. אנדריי פראן, המאמן שטיפח את השחקן הכישרוני: "הכישרון והאופי החזק ימשיכו להביא אותו רחוק".

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

הכפר מעיליא, כפר ערבי-נוצרי בגליל המערבי, עולה לכותרת בפעם השניה בתוך יממה אחת בזכות הכדורגל. אתמול זה היה בעקבות החתמתו בליגת הבוגרים הבכירה של אוקראינה של בן הכפר ובוגר מחלקת הנוער של מ.כ מעיליא – הישאם ליוס, היום זהו התור של בוגר אחר של מחלקת הנוער של מעיליא לעבור ולשחק בליגת בוגרים באירופה – הקשר האחורי גבי גורי, אף הוא יליד שנתון 2000, שמגיע מהכפר תרשיחא השייך לרשות מקומית משותפת עם העיר מעלות. גבי גורי חתם אמש באמצעות סוכנו, עורך הדין שרבל ג'ובראן, על חוזה לשלוש עונות בקבוצת הבוגרים של דראווה פטווי – המשחקת בליגת הבוגרים השניה של סלובניה, שאותה מאמן נסטיה צ'ה – מגדולי הכדורגלנים הסלובנים, שרשם גם פרק קצר בבני סכנין.

גבי גורי עבר דרך חתחתים עד לחתימה בסלובניה. את דרכו החל בקבוצת טרום א' של בית"ר נהריה יחד עם המאמן שהולך איתו דרך ארוכה, אנדריי פראן. משך ארבע עונות שיחק גורי בבית"ר נהריה, הן בקבוצת השנתון שלו ובמקביל בקבוצת שנתון 99. עם הקמת מחלקת הנוער של מ.כ מעיליא חזר לחיקו של אנדריי פראן ושיחק בקבוצת שנתון 2000 בליגת צפון 1 של שנתון נערים ג'. עונה לאחר מכן, גורי היה שותף בכיר לזכייה של הקבוצה באליפות המפרץ של שנתון נערים ב' ולהעפלה היסטורית לליגה הארצית. התחנה הבאה הייתה קבוצת נערים א' של בני אעבלין בליגה הארצית. לאחר מכן, חזר השחקן למ.כ מעיליא בליגה המחוזית ואת העונה האחרונה החל במ.ס ג'וליס מהליגה הארצית יחד עם אנדריי פראן ובהמשך העונה עבר לקבוצת הנוער של מכבי קרית אתא – שסיימה את העונה במרכז טבלת לאומית צפון, כשבמאזנו 7 שערים במדי ג'וליס ו-3 שערים במדי קרית אתא.

אנדריי פראן, שהולך דרך ארוכה עם השחקן, לא הסתיר את התרגשותו מהמעבר של השחקן לסלובניה: "כשהקמתי את מחלקת הנוער של מעיליא וכשהתחלנו שיתוף פעולה עם פאוק סלוניקי אני הבטחתי ששחקנים שלנו יגיעו לאירופה. אמנם מדובר בצעד ראשון להישאם ליוס ולגבי גורי וחובת ההוכחה עליהם, אבל אין ספק שמדובר בכבוד גדול למועדון שלנו".

אנדריי פראן מספק פרטים אודות השחקן והתהליכים שעבר בדרך:  "מדובר בקשר אחורי מאוד אגרסיבי, עם מסת שריר גבוהה, בעל חוכמת משחק ורמה מנטלית גבוהה. סגנון המשחק שלו מזכיר את זה של בירם כיאל. גבי עבר דרך ארוכה בכדורגל והיה מאוד חזק ומחויב לאורך כל הזמן. תמיד הוא עבד קשה באימוני הקבוצה וגם באימונים מחוץ למסגרת הקבוצתית. היינו יחד בנהריה והמשכנו יחדיו במעיליא. גבי תרם חלק גדול להצלחה של הקבוצה שלו. כשגבי עבר לבני אעבלין הוא המשיך להתאמן אצלנו בקבוצת נערים ב' והתייצב למשחקי הליגה של אעבלין. בגיל נוער עירוני קרית שמונה בחנה אותו ועוד שלושה שחקנים שלנו. בקרית שמונה רצו את גבי, אבל לצערי הדברים לא הבשילו לכדי מעבר שלו אליהם. גבי הצליח להתמודד עם זה ולא ראה פחיתות כבוד לשחק בקבוצה מליגה מחוזית לנוער, המשיך לעבוד קשה ונתן מעל ומעבר למען הקבוצה. באותה עונה הצבתי אותו כקשר קדמי והוא סיים כמלך שערי הליגה. בעונה האחרונה הוא המשיך איתי לג'וליס – ובשלב מוקדם מאוד ניתן היה להבחין שהוא ברמה גבוהה הרבה יותר מרמת הליגה ולכן החלטנו שאת העונה הוא ימשיך בקרית אתא. אני שמח מאוד בשבילו ומאחל לו הצלחה גדולה. אני בטוח שהוא יגיע לרמות גבוהות עוד יותר עם הזמן".

מליגות המשנה לנוער לליגת הבוגרים השניה בסלובניה
בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

חדש באתר

את הכתבה הזו אסור לכם להחמיץ. עורכי הדין שי אבני ושחר גרינברג עונים על שאלות שנוגעות להווה ולעתיד של כל כדורגלן צעיר – ב...

אל תהרגו את התקווה

אל תהרגו את התקווה

חדש באתר

מוקדם מדי להכריז על סיום עונה. אם משרד הבריאות יאפשר לחזור ולשחק עד לתחילת חודש מאי, יש חובה מוסרית ומקצועית לחזור למגרש...