You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

מהקווים באהבה - שון שיון, ילדים ג' - הפועל עכו

שיתוף כתבה

מהקווים באהבה - שון שיון, ילדים ג' - הפועל עכו

מאמן קבוצת ילדים ג' של הפועל עכו הוא האורח שלנו בפינת המאמנים. מעוניינים להשתתף גם אתם? פרטים בכתבה.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
פינת "מהקווים באהבה", זו פינה שהשקנו עוד באתר הקודם לפני כשש שנים. אנו שמחים להחיות אותה מחדש ולהעניק במה מרכזים למאמנים ואנשי מקצוע. הפינה פתוחה להשתתפות לכולם, כאשר חשוב להדגיש: מדובר בראיון שהוא שאלון למילוי עצמי, אשר נשלח בצורה כתובה דרך עמוד הפייסבוק שלנו ולשם יש להשיב את התשובות. אז אם את או אתה מעוניינים להשתתף בפינה, שלחו לנו הודעה ונקדם עניינים.

היום אנו שמחים לארח את שון שיון - מאמן קבוצת ילדים ג' של הפועל עכו, אליה הגיע במהלך העונה מקבוצת ילדים ב' של סקציה מעלות-תרשיחא, מחלקת הנוער שבה שיחק כקשר אמצעי עד לגיל 18 ובה אימן מגיל 21 משך 5 שנים. לדבריו של שון שיון, שעוסק גם באימון מנטלי באופן עצמאי ובמחלקת הנוער של עכו, כבר בגיל צעיר הוא הבין שהייעוד שלו הוא תחום האימוןם: "בגיל צעיר מאוד כבר בער בי הרצון לאמן ולהיות זה שעומד על הקווים ומכוון את הקבוצה לפי ראיית המשחק שלו.  עד גיל 18 שיחקתי במחלקת הנוער במעלות בתפקיד קשר אמצע וכבר מיד אחרי הצבא בגיל 21 וחצי סיימתי קורס מדריכים ואימנתי את קבוצת הליגה הראשונה שלי".

"פגרת הקורונה" תפסה את שון שיון בסיטואציה לא נוחה, זמן קצר אחרי ששיון הצטרף לקבוצה: "הקורונה עצרה אותנו בתהליך מרתק שהתחלתי עם הקבוצה שלי בהפועל עכו - תהליך מנטלי בעיקר  שנועד לגבש את הקבוצה, לחזק אותה מנטלית בחודשים האחרונים שנותרו לעונה ובהכנה מקצועית לקראת העונה הבאה - שבה הקבוצה תעבור לשחק 11 על מגרש מלא. בשני המשחקים שלי עם הקבוצה ניצחנו את מטה אשר ואת נווה שאנן ואז הגיעה גברת קורונה ועצרה לנו  את הרצף. כמאמן קבוצה ראשי המטרות שלי הן לראות התקדמות אצל השחקנים , כל שחקן מגיע לאימון ולמשחק עם מטרות שאני מציב לו ושהוא מציב לעצמו , ובעזרת תוכנית המעקב אני יכול למדוד את ההתקדמות שלהם, כל עוד הילד מתקדם משבוע לשבוע אז המטרות שלי מתגשמות איתו יחד".

שון שיון מקווה לאחר החזרה לפעילות להניע תהליכים כמאמן מנטלי במחלקת הנוער של הפועל עכו: "בתור מאמן מנטלי המטרות שלי הן לגרום לילדים/ לנערים במועדון לחשוב נכון, לראות את הכדורגל בצורה נכונה, להעביר להם ידע וללמד אותם כיצד יבנו לעצמם אופי חזק וחוסן מנטלי דרך פגישות אישיות ודרך פגישות קבוצתיות". בנוגע לעתיד המקצועי לשון שיון שאיפות הן בתחום אימון הכדורגל והן בתחום האימון המנטלי: "השאיפות שלי הן להיות מאמן מנטלי של קבוצה בוגרת מהליגות הגבוהות בארץ, לקדם את התחום המנטלי ולהראות את השפעתו של התחום המנטלי שכבר מוכחת באירופה. בנוסף, אני שואף  להיות מאמן ראשי של קבוצת נוער מהליגות הגבוהות ובע"ה לאחר מכן של קבוצת בוגרים".

 

מכאן נעבור לפרק האסוצאיציות:

רגע ספורטיבי גדול  - "הניצחון הראשון שלי עם קבוצת ליגה. זה היה כשאימנתי במעלות בעונה הראשונה שלי אחרי חמישה הפסדים פגשנו את מ.כ חוסן - שזה בעצם משחק הדרבי שלנו.  היציע היה מלא, אווירה מדהימה, כל המשפחות והחברים של השחקנים משתי הקבוצות מילאו את האצטדיון ופשוט התפוצצנו וניצחנו 0:5. זו הייתה תחושה שאני לא אשכח אף פעם ,חשוב לי לציין שאני אוהב את חוסן מאוד ומעריך אותם, אבל זה הרגע הספורטיבי הגדול שלי שלא אשכח אף פעם".
רגע ספורטיבי מאכזב  - "חניך שלי, ששיחק כחלוץ,  סיים את העונה עם 40 שערים וכל כך רציתי בשבילו שיזכה בתואר מלך השערים, כי באמת הגיע לו.  לשחקן מקבוצת שעב שהיה אחריו בטבלת מלך השערים היו 32 שערים ונותר לו לשחק משחק אחד ואחרון והוא הבקיע באותו המשחק 10 שערים ועקף את החלוץ שלי. האכזבה של השחקן שלי זכורה לי עד היום וזה היה הרגע הכי מאכזב ומעציב שחוויתי כמאמן".
חלום ספורטיבי גדול  - "להוביל קבוצה בוגרת מהליגות הגבוהות לזכייה באליפות".

הדבר הכי מצחיק שקרה לי בכדורגל - "תוך כדי אימון בעיטות אחד השחקנים שלי בעט לעברי "טיל" לאוזן ופשוט לא הצלחתי לשמוע יותר עד שנאלצתי לעצור את האימון. רק אחרי יומיים חזרה לי השמיעה והצפצופים עברו".

שיטת המשחק האידיאלית בעיני בשנתוני ה-11 - "אני חושב שזה  מאוד תלוי בקבוצה שמאמינים וביכולת של השחקנים. אני יכול לומר שבגילאי הילדים אני דוגל מאוד לשחק פתוח 4-3-3 , כדורגל התקפי ומהנה, זה טוב לתחושת הביטחון של הילדים ולבניית החוזק המנטלי שלהם".
מאמן ישראלי אהוב  - " ברק בכר. מעבר לכדורגל, נראה לי אדם צנוע ופשוט, למרות כל ההצלחות הגדולות".

מאמן אהוב בעולם -  "פפ גווארדיולה. המשמעת שלו והכבוד שהשחקנים נותנים לו - ולא בגלל שהוא מפחיד אותם או מרוחק מהם, הם פשוט סומכים על השכל וההבנה שלו, רואים את ההערכה של השחקנים שמתאמנים תחתיו - וחוץ מזה הוא גאון כדורגל".
קבוצת כדורגל אהודה בחו"ל -  "מבחינתי ברצלונה היא הסמל של הכדורגל הנכון, היפה והמושלם, למרות שגם לה יש תקופות קשות ונראה כאילו הקסם שלה נגמר. בעייני היא תמיד תייצג את הטוטאל פוטבול של יואהן קרוייף ז"ל האגדי".

ענפי ספורט אהובים מלבד כדורגל  -  "קט-רגל נחשב?" 

אוהב בשעות הפנאי  - "לנגן ולשיר עם איתי ועם המשפחה,  ללמוד דברים חדשים".

תכנית טלויזיה/סרט אהוב  - "תוכניות עם מופעי סטנד אפ".

מאכל אהוב  - "מחשי- קציצות עוף מהמטבח הטוניסאי".

מוטו - "שויתי ה' לנגדי תמיד".

 

TOP PLAYER  אימונים ברמה אירופאית בחיפה

מעוניין להתאמן בסטנדרטים הגבוהים ביותר עם עזרי אימון טכנולוגים שניתן למצוא רק באקדמיות מובילות באירופה?
מעוניין לעשות את זה בהדרכתם של מאמנים מובילים עם רזומה אימון נכבד דוגמת ברוך סער,  איימן חלאילה, אלדד שביט, משה שושן ושחר פוני?
פרויקט TOP PLAYER יצא לדרך באופן רשמי, במגרש סינטטי איכותי ברמות הגבוהות ביותר הסמוך לקאנטרי "הולמס פלייס"
ואצטדיון האתלטיקה בשכונת נווה שאנן בחיפה. הפרויקט מציע אימונים אישיים ואימונים בקבוצות קטנות.
להתרשמות ראשונית
 הקליקו כאן ותוכלו להתרשם מוידאו מאימונים במתחם.
ניתן להתרשם ב
דף הפייסבוק  , ערוץ היוטיוב ערוץ האינסטגרם TOP PLAYER  לפרטים והרשמה: 052-5668000 או 050-9242414

 

 

 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏טקסט‏‏

מהקווים באהבה - שון שיון, ילדים ג' - הפועל עכו
בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה מגיעה סגנית אלופת העולם, עוברת את ההתמודדות עם הקורונה עם היקף תחלואה נמוך מאוד. כעת היא פותחת את שעריה לקב...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...