You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

מהקווים באהבה - עם סרג'יו חאובל

שיתוף כתבה

מהקווים באהבה - עם סרג'יו חאובל

פינת המאמנים שלנו שמחה לארח את סרג'יו חאובל (משמאל, לצידו של משה מרכוס) - מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער של מכבי עירוני אשדוד, בראיון שלקוח מעמוד הפייסבוק של המחלקה האשדודית.

מאת: עמוד הפייסבוק של מחלקת הנוער מכבי עירוני אשדוד

פינת מהקווים באהבה שמחה לארח את סרג'יו חאובל - מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער של מכבי עירוני אשדוד - שטרם האיחוד עם הפועל - שיצר את מ.ס אשדוד, נהנתה בשנות התשעים מקבוצת בוגרים בליגת העל מספר עונות. לעירוני אשדוד הייתה מחלקת נוער ענפה, שטיפחה כישרונות שהגיעו לטופ של הכדורגל הישראלי - בהם עמיר תורג'מן, ז'אן טלסניקוב, עופר טלקר ועוד רבים וטובים. האיש שרוצה להחזיר את מחלקת הנוער של עירוני אשדוד, שקמה לפני שלוש שנים מחדש, הוא סרג'יו חאובל, יליד ארגנטינה, שיחגוג בעוד כשבועיים וחצי יום הולדת 59. חאובל עלה לישראל בגיל 22 ושיחק בליגות בישראל כ-11 שנים בעמדת הבלם. סרג'יו חאובל התקמקצע בתחום האימון בארץ, הן בכדורגל והן במקצועות הכושר הגופני והוא מקווה מאוד להצליח ולקדם את מחלקת הנוער המתהווה של מכבי עירוני אשדוד. להלן הראיון שפורסם עמו בעמוד הפייסבוק של מחלקת הנוער של מכבי עירוני אשדוד.

סרג'יו ספר לנו מעט על עצמך, על הקריירה המקצועית שלך כשחקן וכמאמן.

"בארגנטינה הייתי שחקן של ארחנטינוס ג'וניורס וולס סארספילד בליגה הראשונה ובאלמגרו בליגה השנייה. הגעתי לארץ ב 1982 כשחקן זר לקבוצת בני יהודה, לאחר ששלמה שרף היה בארגנטינה בחיפוש אחר שחקני חיזוק. לאחר 5 דקות במשחק אמר " אני לוקח אותו". שיחקתי את המשחק הראשון שלי בארץ נגד מכבי פ"ת, ניצחנו 1-0 ולמחרת הוזמנתי לאימוני הנבחרת האולימפית של ישראל. הייתי בסגל נבחרת ישראל במשך שנתיים , אבל לא הצלחנו להגיע למונדיאל או לאולימפיאדה (כרגיל). התחלתי לאמן בגיל 33 לאחר שעברתי פציעה קשה וניתוח בברך ברצועה הצולבת הקדמית. קבוצתי הראשונה הייתה נערים א' של מכבי שיכון המזרח ותוך חודשיים החלפתי את מאמן הבוגרים שפוטר. עם קבוצת הבוגרים של שיכון המזרח, שהייתה במקום אחרון עשיתי 28 משחקים בלי הפסד - ועונה לאחר מכן עלינו לליגה א'. בהמשך אימנתי קבוצות שונות בליגה א', הייתי עוזר מאמן בקבוצות בליגה לאומית וליגת העל. עליתי ליגה עם הפועל פ"ת בוגרים וגם עם הנוער, גם עם הפועל קטמון בוגרים וגם גביע המדינה עם נערות קטמון".

מה החזון שלך לעתיד?

"החזון שלי הוא גדול מדי, אבל יש לי סבלנות ורצון להצליח. בתור התחלה הייתי רוצה להשלים את כל קבוצות הנוער בכל השנתונים, להגיע איתן לליגות הבכירות ולספק שחקנים לקבוצת הבוגרים. תוך כדי הדרך, ללמד דרך ארץ וליהנות תוך כדי עשייה".

מה ההתרשמות מהמועדון עד כה?

"אנחנו מועדון צעיר עם קשיים אובייקטיבים שמתמודד בצורה טובה עם כל החזיתות. אם נמשיך לעבוד במרץ ובחוכמה נגיע לכל היעדים שנציב לעצמנו".

ספר לנו על המאמנים השונים וקצת על הפעילות מולם. איך מתבטאת העבודה שלך מולם?

"צוות המאמנים השנה השתדרג, זכינו לקבל את שרותיו של משה מרכוס לא רק כמאמן שוערים - אלא גם כמאמן של הילדים שלנו, הצבנו שני מאמנים בקבוצת נערים א' ונערים ב' כך שהילדים יקבלו יותר תשומת לב ומקצועיות. בקבוצת הנוער אלירן ונטורה יהיה זה שיוביל אותם, בחור רציני עם נסיון של 10 שנים כמאמן במגרשים ובקבוצות שונות. אני אהיה המאמן של נערים ג' ומעל הכל השתדלנו שהמאמנים תהיה להם זיקה למועדון כמו למשל אבי פינטו שהוא שחקן עבר שלנו, דודו עובדיה חבר עמותה ואוהד הקבוצה, יאן גבאי אוהד שרוף של עירוני, ואפילו משה מרכוס שהיה שוער של מכבי תל אביב עם פינה חמה בלב למכבי עירוני אשדוד. שמנו דגש על צוות איכותי - עם דגש גדול על קבוצות הגיל הצעירות ביותר, כדי ליצור דור עתיד מוצלח. הצוות מתנהל בשיתוף פעולה מלא בין המאמנים, מקיימים שיחות יומיות וישיבות חודשיות, מתעדכנים משבוע לשבוע על התקדמות של השחקנים שלנו, מחפשים ביחד דרך להמשיך להשתפר ולשפר, מקיימים שיחות אישיות ומתכננים את לוח האימונים והתוכן שלהם כך שיתאימו ליכולות ולהישגים של הקבוצות השונות ולרמת הביצוע של הילדים. תמיד תמיד מותחים את החבל ודורשים מהילדים עוד תוך כדי התחשבות בכל פרמטר".

על איזו קבוצה אתה הולך לשים את הדגש העונה?

"הדגשים שלנו העונה הם עליית ליגה עם קבוצת הנוער, להישאר בליגה הארצית עם נערים א', להשתדל להביא עוד שחקנים לקבוצת הבוגרים ולשים לב לכל ילד. אצלנו כל ילד שמשחק בעירוני אשדוד הוא חשוב, גם אם רמתו פחות גבוהה מאחרים. אנחנו לא מוותרים עליו וממשיכים לעודד אותם להתקדם. כפי שאמרתי קודם, דרך ארץ, ואהבה ותשוקה למשחק ולמועדון - קודמים לכל".

ספר לנו על השחקנים שלוקחים חלק באימוני/משחקי הבוגרת.

"אנחנו גאים מאוד שבפתיחת העונה הזאת 4 שחקני נוער משתייכים לסגל קבוצת הבוגרים, כולל שי דגן שכבר התאמן בעונה הקודמת ובסך הכל בן 16 וחצי. אל לשכוח שבעונה הקודמת נטלו חלק במשחק הבוגרים 5 שחקני נוער. כמובן שהדובדבן הוא שני ילדים מקבוצת ילדים ב', שמשתייכים לנבחרת האזורית של ישראל, דימה ואליאור - שאנו מאחלים להם להמשיך ולהתקדם. בעזרת השם יצטרפו עוד שחקנים".
מהקווים באהבה - עם סרג'יו חאובל
בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

חדש באתר

את הכתבה הזו אסור לכם להחמיץ. עורכי הדין שי אבני ושחר גרינברג עונים על שאלות שנוגעות להווה ולעתיד של כל כדורגלן צעיר – ב...

אל תהרגו את התקווה

אל תהרגו את התקווה

חדש באתר

מוקדם מדי להכריז על סיום עונה. אם משרד הבריאות יאפשר לחזור ולשחק עד לתחילת חודש מאי, יש חובה מוסרית ומקצועית לחזור למגרש...