You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

מהקווים באהבה - דני היימן, הפועל רמת גן - נוער

שיתוף כתבה

מהקווים באהבה - דני היימן, הפועל רמת גן - נוער

מאמן קבוצת הנוער של הפועל ר"ג מליגת העל העניק ראיון לעמוד הפייסבוק של מחלקת הנוער של המועדון. אנו שמחים לשתף.

מאת: עמוד הפייסבוק של מחלקת הנוער הפועל ר"ג-גבעתיים

קבוצת הנוער של הפועל ר"ג ניצלה בעונה שעברה מירידה חזרה לליגת המשנה, לאחר שצלחה במבחן התוצאה את צמד המשחקים מול הפועל קטמון - סגנית אלופת לאומית דרום. העונה הזו נפרדה הקבוצה מהמאמן איציק ברוך, שהלך איתה דרך ארוכה ועבר לאמן את קבוצת הבוגרים של קביליו יפו מליגה א'. את מקומו של ברוך תפס דני היימן - שיחד עם עוזרו, חיים כהן, הוביל את קבוצתו למקום ה-10 בטבלת ליגת העל, 7 מחזורים לתום העונה, כשהיא מקדימה ב-7 נקודות את הקו האדום וב-4 נקודות את המקום שמוביל למשחקי המבחן על ההישארות בליגה. היימן אימן בעונה שעברה את קבוצת נערים א' והוביל אותה למשחקי המבחן על העליה לליגת העל.

 

דני היימן, שהחליף את איציק ברוך גם כשזה עבר בעונת 2014/15 לאמן את קבוצת הנוער של בני יהודה ת"א. היימן הוביל את הפועל ר"ג בליגת העל לשני שלישי עונה משביעי רצון, בהתחשב בעובדה שמראש היא סומנה כקבוצה שתיאבק כנגד הירידה, אך הנהלת המועדון החליטה להיפרד ממנו בשליש האחרון של העונה, כשהקבוצה מקדימה את הקו האדום ב-4 נקודות. בסיום אותה עונה הקבוצה ירדה לליגה הלאומית. העונה הזו דני היימן, שברזומה שלו זכיות באליפות עם קבוצות נערים של מכבי ת"א (הבולטת שבהם: אליפות עם שנתון 95, בו שיחקו שגיב יחזקאל, דור פרץ, שחר פיבן ועוד) והפועל ת"א, חזר למועדון שבו אביו, צביקה, היה מכוכביה הגדולים של קבוצת הבוגרים בשנות ה-60 וה-70 ואף היה שותף לאליפות המדינה ההיסטורית בשנת 1964. דני היימן שיחק גם הוא כחלוץ בקבוצת הבוגרים של הפועל ר"ג במהלך שנות ה-90. העונה הזו הוא חזר לקבוצת הנוער של הפועל ר"ג ובנקודת הזמן הזו מצאנו לנכון לשתף ראיון שנערך עמו בעמוד הפייסבוק הרשמי של מחלקת הנוער הפועל ר"ג-גבעתיים.

דני, איך אתה מעביר את ימי "פגרת הקורונה"? ספר לנו על התחושות ללא הכדורגל.

״שלומי טוב, כאשר רוב היום אני נמצא בבית, מעביר את הזמן בצפייה בסרטים, מנוחה  ושאר הזמן עושה ספורט. התחושות קשות מאוד, כאשר הכדורגל בשבילי ובשביל הרבה אנשים זו אהבה הכי גדולה בחיים והתחושה היא כאילו לקחו לנו את החמצן מהנשמה. עם זאת, חייבים להישמע להוראות של משרד הבריאות, מאחר ומדובר במשהו שלא חווינו מעולם, לכן אנחנו חייבים להיות עם גישה מאוד חיובית ולעבור את התקופה הגרועה הזו.".


ספר לנו איך עברה עליך ברמה האישית והקבוצתית העונה עד כה?

"באופן אישי נהנתי מכל רגע ורגע, חיכיתי כל יום לאימון כמו ילד שעולה לשחק בפעם הראשונה. גיבשנו שחקנים מ-3 שנתונים לקבוצה שהפכה להיות משפחה אחת גדולה. הקבוצה החלה את העונה עם סגל של 40 שחקנים באימון הראשון, קיימה אימונים מפרכים במגרשים, בפארקים ובחוף הים. כמו כן, קיימנו מחנה אימונים בפרבץ שבבולגריה. העבודה הקשה, התלכיד הקבוצתי וחדר ההלבשה הבריא היה סוד ההצלחה וגם התוצאות לא איחרו לבוא-  ולראיה הפתיחה הטובה ב-3 המשחקים הראשונים שהקבוצה צברה 5 נקודות מתוך 9 (מכבי נתניה, מכבי ת״א וקרית שמונה), דבר שנתן הרבה ביטחון עצמי ואמונה שנעשה דברים שונים בעונה זו.״

האם עמדתם בציפיות שכיוונתם אליהם בקיץ?

״ראשית כל, העונה לא נגמרה רשמית. נשארו 7 מחזורים לסיום ולכן קשה עדיין לענות על שאלה זו, אך אם מנתחים את המצב עד עתה, אזי קיבלתי את הקבוצה ב-26 ביוני, כאשר כבר לא היה יותר מידי זמן להתכונן, מאחר והאימונים החלו בראשון ליולי. כמו כן הנוער בעונה האחרונה שרד במשחקי הפליאוף ובמשך לא מעט עונות סבל מחוסר יציבות של עליות וירידות, ולכן במועדון היה חשוב לשרוד עונה נוספת בליגה ולעשות קפיצת מדרגה עם הימנעות ממשחקי הפליי אוף. אני מאמן שדוגל שאפשר לנצח בכל מגרש כל קבוצה וככה גם הופענו בשבתות. תמיד הקבוצה כיוונה לניצחון גם אם עלה לנו לפעמים בהפסד. הפועל ר״ג גבעתיים צריכה להפוך לקבוצת נוער לגיטימית בליגת העל לנוער ולהיות פקטור משמעותי בליגה ונבוא כווינרים לכל משחק כדי לרצות לנצח וזאת לא סיסמא. זה מה שאנחנו מחדירים לשחקנים לפני כל משחק. באף מחזור מתחילת העונה לא היינו מתחת לקו האדום או קרובים לקבוצה שהולכת למבחנים. כמו כן, הקבוצה הציגה ברוב משחקי העונה כדורגל מודרני ואטרקטיבי. יצרנו מצב שקבוצות חוששות להגיע למגרשינו הביתי בשקמה שהפך להיות מבצר שמזכיר את האווירה המחשמלת של המכתש ההיסטורי בגבעתיים. הדבר החשוב מכל מבחינת הראייה העתידית של המועדון וכל הצוות המקצועי של המועדון ש-13 שחקנים שולבו, התאמנו ושיחקו בקבוצה הבוגרת וזו ההצלחה האמיתית. לכן עמדנו עד עכשיו בציפיות בכבוד מעל ומעבר".

סיפור הצלחה מאוד בולט העונה - ההשתלבות של עומרי שמיר בקבוצת הנוער, שלמרות היותו יליד 2003 הצטרף בקבוצת הנוער ואף זומן לסגל הנבחרת. שתף אותנו בתהליכים שהובילו לכך.

״ההיכרות שלי עם עומרי החלה עוד בעונה החולפת כשאימנתי את נערים א׳ ועומרי הוקפץ בסוף העונה מקבוצת הנערים ב׳. כבר באימון הראשון ראיתי משהו מיוחד ילד ממושמע שעובד קשה ורוצה להצליח. הבנתי מייד שבעונה הנוכחית אני אאפשר לו לשחק וזאת גם מדיניות המועדון ושל כל המערכת לזהות את הפוטנציאל הבא לטובת המועדון ולטובת השחקן.  בזכות משמעת עצמית ומוסר עבודה גבוה עומרי שה קידום מדהים, קיבל לא מעט דקות בקבוצת הנוער ואף הוזמן לנבחרת נערים א׳ של ישראל, דבר שגרם לגאווה גדולה במועדון, ומאחלים לו מכל הלב שרק ימשיך כך".

דני ספר לנו על האנשים שאיתך וסביבך ביום יום באימונים ובשבתות.

״אני מאמין גדול מאד בעבודת צוות, לכן הצוות שבנינו לקבוצת הנוער הוא איכותי , מסור וטובת המועדון עומדת לנגד עיניהם. הצוות הרחב כולל אנשים טובים ומקצועיים: את משה הרשקו המנהל המקצועי , גילי שלמה מנהל המחלקה, מוניק כחלון מזכירת המועדון - שעברה תקופה לא קלה ומאתגרת והיתה שם ברגעים הקשים שעברה תמיד למען קבוצת הנוער , תום קרייזמן האנליסט, גיא חכמון מאמן השוערים. שרון המאירי הפיזיותרפיסט (גם של קבוצת הבוגרים ) שמשקיע ומטפל במסירות רבה בפציעות של השחקנים , סיסאי סהלו מאמן הכושר בעל תואר ראשון בחינוך גופני ששידרג תקבוצה בכל הנושא של הבנייה הגופנית , תומר פרץ מנהל הקבוצה המסור שלמרות שעבר תקופה קשה מאד שאיבד את אמו  - הוכיח נאמנות ומסירות לקבוצה בכל שלב, חיים כהן - עוזרי ויד ימיני הנאמן שעבד ללא לאות מסביב לשעון, והיה בשבילי , בשביל הקבוצה והמועדון הרבה מעבר לעוזר מאמן. כמובן שלצד כל אלה, חובה לציין לטובה הנהלת המועדון בראשות עינב , אבישי , ומשה שנותנים רוח גבית ונענים לכל בקשה ולא מחסירים דבר מהקבוצה".

אם וכאשר יוחלט שחוזרים לשחק עד סיום העונה הנוכחית. איך מהניסיון שלך בונים תוכנית אימונים לכניסה לקצבים של משחקי ליגה וגביע?

״לדעתי ,באגף הנוער יהיו חייבים לאפשר לקבוצות מינימום עשרה ימי אימונים לפני שחוזרים לשחק ואז לעבור למתכונת של שני משחקים בשבוע. לגבי הנושא של הכושר הגופני, ניתנה תוכנית מפורטת לשחקנים ממאמן הכושר של הקבוצה סיסאי סהלו בכל הפרמטרים והסברנו לשחקנים תחשיבות של לשמור על מקצוענות אם וכאשר נחזור לשחק".

האם נוכל לראות את קבוצת הנוער אחרי הרבה שנים מעפילה לשלב רבע גמר גביע בתקווה שחוזרים לשחק?

״בגביע להבדיל מליגה אין דרך , מדובר ביום נתון ומשחק אחד , לכן אנחנו מגיעים לשחק נגד יריבה חזקה וביתית בדמותה של מכבי נתניה ונעשה הכל על מנת לנצח ולהגיע הכי רחוק שאפשר בגביע. בהחלט זאת אחת המטרות שלנו. מבחינתי זכייה בגביע זה חלום שלא זכיתי להגשים כמאמן, כי בפעמיים הקודמות שהגעתי לגמר הפסדנו בפנדלים".

 

איך אתה רואה את העתיד של קבוצות הנוער של הפועל ר"ג?
"אין סיבה שהפועל ר״ג גבעתיים נוער לא תהיה לדוגמא בלבל של מועדונים עם מסורת קטנה יותר ממנה כמו  הפועל רעננה והפועל רמת השרון - שהפכו להיות חברות קבועות בליגה הבכירה כבר מספר שנים. לשם שאפנו מתחילת העונה ולשם נמשיך לשאוף.  הכיוון הוא חיובי, הן במה שצומח אצלנו במחלקה והן בעובדה ששחקנים ממחלקות נוער בכירות כמו מכבי פ״ת, מכבי חיפה ומכבי ת״א רוצים להצטרף למשפחת הפועל רמת גן גבעתיים".

 

אוהד בק - אימון מנטלי באזור גוש דן וירושלים

 

כל כדורגלן חולם להביא את היכולות הגבוהות שהוא מציג באימון ישירות לרגע האמת בשבת, כי כישרון כבר יש לך, אז מה חסר? אני אוהד בק, מאמן מנטלי המתמחה בהבאת היכולות מהאימון למשחק, ניסיון של כ-8 שנים כשחקן וכאיש צוות במחלקת הנוער של בית"ר ירושלים, מאסטר ב-NLP ומאמן מנטלי מטעם האונ' הפתוחה. בתהליך איתי נעבוד על המרכיבים שיביאו אותך להצלחה: נבנה ביטחון עצמי חזק, נפתח חוסן מפני מתחים ופחד מכשלונות, ובעיקר – נגיע יחד לפריצת דרך שאפילו לא חלמת עלייה. 

 

טלפון: 054-4968724. להמלצות מצד שחקני בית"ר ירושלים - הקליקו כאן , לערוץ היוטיוב שלי - הקליקו כאן, לערוץ הפייסבוק שלי -הקליקו כאן, לערוץ האינסטגרם שלי - הקליקו כאן . 

מהקווים באהבה - דני היימן, הפועל רמת גן - נוער
בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה מגיעה סגנית אלופת העולם, עוברת את ההתמודדות עם הקורונה עם היקף תחלואה נמוך מאוד. כעת היא פותחת את שעריה לקב...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...