You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

מהקווים באהבה - אמיר סופר, נערים ב' - מכבי חיפה

שיתוף כתבה

מהקווים באהבה - אמיר סופר, נערים ב' - מכבי חיפה

רגע לפני שליגת העל של שנתון נערים ב' יוצאת לדרך, מאמן קבוצת נערים ב' של מכבי חיפה "קצף" - קבוצה שיש את כל הסיבות לצפות ממנה להתמודד על כל התארים בעונה הקרובה, נוחת אצלנו לראיון בפינת המאמנים שלנו ומשתף אותנו בתהליכים שעברה קבוצתו, במטרות לעונה הקרובה ובתפיסה הרחבה שלו לכדורגל.

 מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: סמי חדד

פינת "מהקווים באהבה", זו פינה שהשקנו עוד באתר הקודם לפני כשש שנים. אנו שמחים להחיות אותה מחדש ולהעניק במה מרכזים למאמנים ואנשי מקצוע. הפינה פתוחה להשתתפות לכולם, כאשר חשוב להדגיש: מדובר בראיון שהוא שאלון למילוי עצמי, אשר נשלח בצורה כתובה דרך עמוד הפייסבוק שלנו ולשם יש להשיב את התשובות. אז אם את או אתה מעוניינים להשתתף בפינה, שלחו לנו הודעה ונקדם עניינים.

היום אנו שמחים לארח את אמיר סופר בן ה-31, מאמן קבוצת נערים ב' של מכבי חיפה "קצף", שמשמש גם כמנהל המקצועי של החטיבה האמצעית בשלוחת "קצף" – כשבתחום האחריות שלו גם פיקוח על קבוצות נערים ג' וילדים א'. אמיר סופר, שכירושלמי שורשי שיחק כבלם בקבוצות מחלקת הנוער של הפועל ירושלים ובעונה האחרונה שלו כשחקן שיחק בקבוצת הנוער, אך פציעה מורכבת שעבר גרמה לו לפרוש ממשחק – אך לא מנעה ממנו לעשות שירות צבאי בחטיבת הצנחנים. אמיר סופר צבר פז"מ אימון במחלקות הנוער מהבירה עשה לפני ארבע וחצי עונות צעד משמעותי בקריירת האימון שלו – כשהצטרף למכבי ת"א ובמשך עונה וחצי אימן את קבוצות הצפון של שנתון נערים ג'. ממכבי ת"א המשיך סופר לתפקיד עוזר המאמן בקבוצת הנוער של מכבי חיפה, אך העלאתו בשלב מוקדם של איתי מרדכי לצוות האימון של קבוצת הבוגרים הותירה אותו למעשה כמאמן הקבוצה בצוותא עם גוסטבו בוקולי. בעונה שעברה אמיר סופר תפס פיקוד על קבוצת שנתון 2004 של מכבי חיפה "קצף" – שסיימה את העונה במקום הרביעי בטבלת מחוז מרכז. אמיר סופר ממשיך גם העונה עם הקבוצה, שיש את כל הסיבות לצפות ממנה להתמודד על כל התארים. אז רגע לפני שליגת העל יוצאת לדרך, מבחינתנו זה הזמן הטוב ביותר לראיון עם אמיר סופר.

אמיר, איך אתה מסכם את העונה שעברה?

"מבחינת המטרות העיקריות שלנו - קידום שחקנים, אני מרוצה. השחקנים עמדו ברוב המטרות שהצבנו להם, למשל - בפן של הבנת המשחק, בסיטואציות מסוימות ממש ראינו שיפור. הקבוצה שיחקה כדורגל מאד התקפי, הבקענו מעל 100 שערים".

מה המטרות שלכם לעונה הזו?

"יש לנו פרמטרים ברורים שעוזרים לנו למדוד את המטרות שלנו. עכשיו, כשהשחקנים בנערים ב', ולכן נוספו להם מטרות חדשות. אנחנו משקיעים המון בשחקנים באופן איש. דוגמא: אם אנחנו מכינים לשחקן קטע ווידאו אישי שלו - אנחנו מצפים לראות שיפור. המטרות שלנו היו ונשארו קידום שחקנים בפן האישי. ברמה הקבוצתית הרכבנו חלק מהקבוצה מחדש, יהיה מעניין לראות איך הקבוצה תגיב למספר שינויים שנעשו בקיץ. אנחנו מודעים לכך שאולי ייקח לנו קצת זמן לחבר את השחקנים החדשים, יש לנו סבלנות".

אתה מתחיל עונה שלישית במכבי חיפה. באיזו נקודה אתה נמצא היום כמאמן לעומת הנקודה שהיית לפני 2 עונות?

"מכבי חיפה כמועדון זה מקום שמלמד אותי המון, יש סביבי במערכת אנשים עם הרבה מאד ניסיון בטופ של הכדורגל הישראלי - אז ברור שזה לקח אותי קדימה. מעבר לזה אני מתחיל שנה שנייה של תפקיד שהוא לא רק מאמן - אלא גם אחראי על החטיבה האמצעית, אז בקטע הזה התפקיד הזה נותן לי ראייה נוספת על המקצוע הזה. אני מדגיש את המילה מקצוע, מאחר ואני עובד במכבי חיפה במשרה מלאה, מהבוקר ועד הערב. ככה לדעתי זה צריך להתנהל".

את אמיר סופר תוכלו להכיר מזוויות נוספות בפרק האסוציאציות:

רגע ספורטיבי גדול  - "כל שחקן שאימנתי ואני רואה אותו משחק בבוגרים זה רגע ספורטיבי גדול בשבילי. זה כיף וגאווה גדולה. ברמה האישית, לפני שנתיים שיחקנו עם הנוער של מכבי חיפה בליגת האלופות לנוער, זאת הייתה חוויה נחמדה".

רגע ספורטיבי מאכזב – "בשתי העונות האחרונות הפסדתי עם קבוצות של מכבי חיפה בחצי גמר הגביע . זה איכזב אותי, כי בשני המקרים הגיע לנו לנצח, אבל זה לא תמיד קורה בכדורגל".

חלום ספורטיבי גדול – "לאמן את קבוצת  הבוגרים של מכבי חיפה".

הדבר הכי מצחיק שקרה לי בכדורגל – "לפני שנתיים היינו במחנה אימונים עם הנוער של מכבי חיפה בסלובניה והיה לנו יום חופש, אז יצאתי עם השוער של הקבוצה לטיול אופניים. הלכנו קצת לאיבוד ופתאום ראינו שעברנו את הגבול ואנחנו נמצאים באיטליה. אחר כך הלכנו לאיבוד גם בדרך חזרה. היה מלחיץ, אבל היום אנחנו צוחקים על זה".

שיטת המשחק האידיאלית בעיני בשנתוני ה-11 - אני חושב ש 4-3-3 זה הבסיס שהשחקנים צריכים ללמוד, אבל חשוב שידעו גם שיטות אחרות. זה מאוד מסוכן להפוך את השחקנים והמאמנים לרובוטים, אי אפשר להתפתח ככה".

מאמן ישראלי אהוב – "דן רומן מביא משהו אחר לכדורגל. הוא שקט, לא מתלהם, וחוץ מזה הוא מאוד אינטיליגנט ואיש שיחה נעים”.

מאמן אהוב בעולם – "יורגן קלופ. קודם כל, בגלל שהוא הפך את ליברפול לקבוצה הכי טובה בעולם - למרות שאין להם את חומר השחקנים הכי טוב בעולם - וזה רק הוא, זה רק בזכות היכולות שלו כמאמן. שנית, אני מאוד אוהב את זה שהוא יודע איך לגשת לכל שחקן. השחקנים מאד אוהבים אותו".

קבוצת כדורגל אהובה בחו״ל  - "אין לי קבוצה מועדפת, שאני ממש יכול להגיד שאני אוהב אותה, אני חושב שכמו רוב הישראלים אני אוהב את ברצלונה. יש שם דור של 10 שנים אחרונות שהם המציאו חלק מהכדורגל מחדש".

ענפי ספורט אהובים מלבד כדורגל  - "כדורסל. אני חושב שהענף הזה מייצג אותנו בכבוד רב, במיוחד נבחרת העתודה. גם טניס, יש פה דור של 3 טניסאים מדהימים שזכינו לראות".

תחביבים מחוץ לכדורגל – "אני מאד אוהב היסטוריה. זה מעניין לראות איך העולם משתנה. אני חבר בכל מיני קבוצות אינטרנטיות כאלה של מידע הסטורי, יש שם דברים מדהימים".

סרט אהוב – "הרוזן ממונטה כריסטו. ראיתי את הסרט הזה לדעתי 7-8 פעמים ועוד היד נטויה, כי יש שם מסר חשוב - אסור לוותר אף פעם".

מאכל אהוב – "שניצל של אמא שלי. אם ספירת קלוריות לא הייתה חלק מהמשוואה, הייתי יכול לאכול בלי הפסקה".

משהו שאני חייב לעשות לפני משחק - "אין לי משהו ספציפי, אני לא כל כך מאמין בזה. אני מדבר עם אשתי כשאני בדרך למשחק, זה מרגיע אותי".

מוטו  - "אי אפשר תמיד להצליח, אבל אפשר תמיד לנסות".

מהקווים באהבה - אמיר סופר, נערים ב' - מכבי חיפה
אל תהרגו את התקווה

אל תהרגו את התקווה

חדש באתר

מוקדם מדי להכריז על סיום עונה. אם משרד הבריאות יאפשר לחזור ולשחק עד לתחילת חודש מאי, יש חובה מוסרית ומקצועית לחזור למגרש...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

חדש באתר

את הכתבה הזו אסור לכם להחמיץ. עורכי הדין שי אבני ושחר גרינברג עונים על שאלות שנוגעות להווה ולעתיד של כל כדורגלן צעיר – ב...

חפשו מי שיאמן אתכם

חפשו מי שיאמן אתכם

חדש באתר

אין שום סיבה שההתאחדות לכדורגל לא תתפוס פיקוד בתקופה הזו ותעזור עם אנשי המקצוע שלה למועדונים ולכדורגלנים הצעירים בהכוונה...