You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

מהקווים באהבה – עמרי משה ביטון, מגדל העמק – נוער

שיתוף כתבה

מהקווים באהבה – עמרי משה ביטון, מגדל העמק – נוער

עמרי משה ביטון, מאמן קבוצת הנוער של הפועל מגדל העמק בשלוש העונות האחרונות, נערך לעונה רביעית בקבוצה, שאותה הוא העלה לליגה הארצית. בראיון לפינת המאמנים שלנו משתף אותנו ב"אני מאמין" שלו, בתהליכים שעברו עליו ועל קבוצתו, בשאיפות לעתיד ובהעדפות שלו בכל מיני פרמטרים בחיים.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר
צילום: אבי רביבו – צילום ספורט


פינת "מהקווים באהבה", זו פינה שהשקנו עוד באתר הקודם לפני כשש שנים. אנו שמחים להחיות אותה מחדש ולהעניק במה מרכזים למאמנים ואנשי מקצוע. הפינה פתוחה להשתתפות לכולם, כאשר חשוב להדגיש: מדובר בראיון שהוא שאלון למילוי עצמי, אשר נשלח בצורה כתובה דרך עמוד הפייסבוק שלנו ולשם יש להשיב את התשובות. אז אם את או אתה מעוניינים להשתתף בפינה, שלחו לנו הודעה ונקדם עניינים.

היום אנו שמחים לארח עמרי משה ביטון – בן 33, נשוי ואב לשני ילדים, המתגורר במגדל העמק שהתחיל עונת אימון רביעית כמאמן קבוצת נוער של הפועל מגדל העמק – שסיימה בשתי העונות האחרונות בליגה הארצית במקום התשיעי של המחוז הצפוני. עמרי משה ביטון עבר מסלול מגוון כמאמן וכשחקן והנה לכם התחנות שעבר: " שיחקתי בעברי כדורגל מגיל ילדים א' עד גיל 23 שיחקתי בהפועל מגדל העמק. ובהמשך שיחקתי בהפועל בית שאן/מסילות, במכבי נצרת עלית ולאחר מכן במכבי איכסל שתי עונות עד שפרשתי בגיל 27 . התחלתי לאמן לפני חמש שנים - אימנתי בעונה הראשונה בנצרת עילית  את קבוצת ילדים א', משם חזרתי הביתה לכור מחצבתי, מגדל העמק. אימנתי את קבוצת נערים ג' ובשלוש העונות אחרונות אני משמש כמאמן קבוצת הנוער של הפועל מגדל העמק, שעמה העפלתי מהליגה המחוזית לליגה הארצית".  

את העונה האחרונה מסכם עמרי ביטון עם מנה גדושה של שביעות רצון: "העונה החולפת הייתה עונה די טובה עבורנו. השגנו את המטרה של הישארות בליגה מהר מאוד, הבאנו נקודות במגרשים שאף אחד לא ציפה מאיתנו. מה שכן, סבלנו מהמון פציעות ומזה ששחקנים עזבו במהלך העונה - דבר שחד משמעית פגע בנו ומנע מאיתנו להיות קבוצת צמרת לכל דבר. מבחינת יכולת ועמידה טקטית - חד משמעית היינו שם לאורך כמעט כל העונה".

לקראת העונה הבאה לעמרי משה ביטון יש אתגרים מאוד גדולים: "אני מתחיל עונה רביעית בקבוצת הנוער. מבחינתנו, אחרי שעלינו לליגה הארצית, המטרה היא להישאר בליגה בלבד. זו עונה רביעית שאני בונה קבוצה כמעט מאפס, מאחר ואין לנו קבוצת נערים א' כבר 4 שנים, וכן בליגה שיש בה 3 יורדות המטרה כרגע היא רק לשמור על הקיים, עד שניצור רצף - דבר שיקרה בעזרת השם בשנה הבאה".

בנוגע למצבו של הכדורגל הישראלי בשנים האחרונות עמרי משה ביטון מוצא לא מעט נקודות אור: |אני חושב שבשנים האחרונות נכנסו הרבה דברים טובים לכדורגל - מאמנים מנטליים, ניתוחי וידאו, עבודה של קבוצות מצוינות במחלקות הנוער, הדרכות מאמנים וקורסים חדשים. כמובן שאנו כרגע רואים את זה בעיקר במחלקות הבכירות בארץ. אני מקווה שזה יחלחל לכולם".

כמו לרבים מהעוסקים בתחום האימון, גם לעמרי ביטון לא נוח עם מעמדו הנמוך של המאמן בכדורגל הישראלי: "מעמד המאמן הוא נושא כאוב ומציק - נושא שחייב לשפר. לא תמיד דברים מסתדרים בין מאמן למועדון, אבל פרידות צריכות להיעשות בצורה מכובדת. המצב הזה, שבהרבה מקומות מאמנים חותמים על פיצוי של חודש עבודה, גורם לזילות במעמד המאמנים ומאפשר יותר בקלות להנהלות לחתוך מאמנים. אם המאמן המפוטר יקבל לפחות 75 80 מהשכר העונתי, כל מעסיק יחשוב טיפה יותר".

את עמרי משה ביטון תוכלו להכיר ממספר זוויות בפרק האסוציאציות של כתבה זו:

רגע ספורטיבי גדול – "עליית ליגה בעונת 2016-2017. עונה מדהימה עם מאזן של 20 ניצחונות, תוצאת אחת והפסד בודד, עם כ- 80 שערי זכות. זה קרה בעונה השניה שלי בסך הכל על הקווים. ללא ספק לא אשכח את העונה הזו לעולם".

רגע ספורטיבי מאכזב – "לפני שנתיים היה מהלך של חילופי מאמנים והעלו אותי מהנוער לנהל שני משחקים בקבוצת הבוגרים שלנו, שכבר הרבה שנים בליגה א'. במשחק הראשון נסעתי לאום אל פאחם למשחק מול המוליכה איכסל - שגם עלתה באותה עונה לליגה הלאומית. הצגנו משחק מצוין, אך הפסדנו 1:0. במשחק השני עשינו תוצאת תיקו מול צור שלום, ככה שעדיין לא השגתי 3 נקודות בקבוצה בוגרת ".

החלום הספורטיבי הגדול – "כמובן שאני שואף להתקדם קדימה. אני מאמין ביכולות שלי אמשיך לעבוד קשה ולהשקיע ומאמין שבעזרת השם המון הזדמנויות ייפתחו בפני בעתיד הקרוב. בכדורגל הכל דינאמי ואין גבולות לאפשרויות ההתפתחות ולחלון ההזדמנויות שנפתח תמיד. אני מרשה לעצמי לחלום ולשאוף הכי גבוה שאפשר. אם בורא עולם ירצה - זה גם יתגשם".

הדבר הכי מצחיק שקרה לי בכדורגל – "בעונה שעלינו ליגה, מרוב שניצחנו והיינו בפער כל השנה של 15 -17 נקודות ובגלל שלא הייתה טבלה אחידה עם כמות משחקים, לא שמנו לב שבעצם חגגנו עליה שבוע אחרי שכבר עלינו רשמית. האמת שרק שחקן אחד העיר את תשומת ליבי לכך, שגם  למרות ההפסד אנחנו אלופים בגלל יחס ניצחונות. אמרתי לו שישמור על זה בסוד, שלא יספר ונתתי לכולם לחגוג".

שיטת משחק אידיאלית בשנתוני ה-11 – "השיטה משתנה בהתאם לצרכים כמובן. מה שכן \אני מאוד אוהב לשחק במערך של 3-5-2. שיטה יעילה ובמידה ויש לך את השחקנים המתאימים - היא הכי אידיאלית עבורי כמעט בכל מגרש".

מאמן ישראלי אהוב – "יוסי אבוקסיס. מאמן שעובד עם משאבים כספיים צנועים ומשיג הרבה. מעבר לכך הוא בעצם הדוגמא הגדולה שעם חשיבה מרחבית לא רק על ההצלחה הרגעית וכמובן האמונה הגדולה שלו בצעירים, אפשר לעשות דברים גדולים. הדרך שלו היא הדרך הנכונה ביותר והוא לא  מצליח רק מקצועית ומשיג תארים, אלא גם עוזר להגדיל את את קופת המועדון ממכירת שחקנים".

מאמן אהוב בעולם – "אני אוהב את דייגו סימאונה, מאמן עם כריזמה וטירוף חיובי. כולם רואים שאתלטיקו מדריד משחקת את הכדורגל שהוא מעביר, שמבוסס על משמעת טקטית מדהימה\ אגרסביות וטירוף שלא נגמר אני מאוד מתחבר אליו".

קבוצה אהודה בחו"ל – "אני אוהב את ברצלונה, הרבה בזכות הביצועים הדהימים של מסי".

ענפי ספורט אהובים מלבד כדורגל – "אני אוהב כדורסל, טניס, כדוריד אתלטיקה. אין לי בעיה לראות הכל".

בשעות שמחוץ לכדורגל – "כרגע יש לי 2 ילדים מקסימים\ שכל זמן שאני לא בכדורגל הכל מוקדש להם".

אוהב לצפות בטלויזיה - "תכניות ריאלטי עושות לי את זה – הישרדות, האח הגדול\ המרוץ למיליון. מתחבר גם לסדרה פאודה. בגדול, אני רואה כל מה שמעניין את רוב האנשים".

מאכל אהוב – "זה אמנם לא בריא, אבל שווראמה, ומח מרוקאי עושים לי את זה".

מוטו – "בכל הזדמנות שלא קיבלת, יש הזדמנות חדשה".

מהקווים באהבה – עמרי משה ביטון, מגדל העמק – נוער
אל תהרגו את התקווה

אל תהרגו את התקווה

חדש באתר

מוקדם מדי להכריז על סיום עונה. אם משרד הבריאות יאפשר לחזור ולשחק עד לתחילת חודש מאי, יש חובה מוסרית ומקצועית לחזור למגרש...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

חדש באתר

את הכתבה הזו אסור לכם להחמיץ. עורכי הדין שי אבני ושחר גרינברג עונים על שאלות שנוגעות להווה ולעתיד של כל כדורגלן צעיר – ב...

חפשו מי שיאמן אתכם

חפשו מי שיאמן אתכם

חדש באתר

אין שום סיבה שההתאחדות לכדורגל לא תתפוס פיקוד בתקופה הזו ותעזור עם אנשי המקצוע שלה למועדונים ולכדורגלנים הצעירים בהכוונה...