You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

לשמור על סדר בימי הסגר

שיתוף כתבה

לשמור על סדר בימי הסגר

שון שיון - מאמן מנטלי ומאמן במחלקת הנוער של הפועל עכו, במאמר חשוב להתמודדות עם אתגרי הסגר.

מאת: שון שיון - מאמן כדורגל ומאמן מנטלי

ימים מאוד מורכבים עוברים על כולנו - מאמנים ושחקנים, שמשתוקקים לשוב לפעילות אימונים ולקחת חלק במשחקי ליגה וגביע. פתרון לסוגיית הקפאת הפעילות עוד אין באופק, התקופה הזו מציבה המון אתגרים ולכן חשוב שנבין את השפעת הסגר עלינו הספורטאים.

לא צריך יותר מדי תבונה, כדי להבין שלמרות המצב המעיק הזה, עדיין יש לנו את זכות הבחירה: לנצל לטובתינו לשמירה על הכושר ואף יותר מזה לשיפור הכושר - או חלילה לירידה וקריסה של כל מה שבנינו עד עכשיו. אני מתאר לעצמי שמאמני הקבוצות מנסים בכל כוחם לשמור על האנרגיה דרך אימוני זום , דרך הכנת תוכניות אימונים שבועיות לשחקנים ועוד ועוד, אבל כמו שכבר אנחנו יודעים - יש לסגר השפעות שונות עלינו, תופעות חדשות לנו - שלא היינו צריכים להתמודד איתן עד עכשיו. השהייה הממושכת בבית - באופן טבעי תוריד את רמת המוטיבציה שלנו , תגרום לעייפות קיצונית וחוסר חשק. נוסיף לזה את השעות הריקות שאנו ממלאים בצפייה בטלויזיה , במשחקי מחשב או פלייסטישן, שרק מוסיפות על העייפות ועל תחושת התשישות שאנו חווים בימים אלה.

אז איך מתמודדים עם אתגרי התקופה? מה שעלינו לעשות הוא להציב לעצמינו מטרה ומשימה בכל יום ליום שלמחרת . לדוגמא: מחר אני עושה אימון של שעה וחצי - חצי שעה של ריצה בשינויי קצב (במרחק המותר על פי ההגבלות) חצי שעה נוספת עבודת כח, חיזוק הגוף , חצי שעה עבודה על יסודות הכדורגל, עצירת הכדור בכל חלקי הגוף - נגיחה , מסירה ( עם קיר בחצר או בשכונה נוכל לעשות אימון מצויין על היסודות). חשוב שהמשימות שאנו מציבים יהיו תלויות בנו בלבד, כך שבמידה ולא נבצע את המשימות שאנחנו בעצמינו הצבנו, נוכל לבוא בטענות לאדם אחד בלבד - לעצמנו, ובכך לעשות חשבון נפש ולקבל ראייה נקיה ואמיתית על תפקודינו כשחקנים ואם הרצון וההשקעה שלנו מספיקים כדי שנגשים את חלומינו הגדול, להיות שחקני כדורגל.

זכרו שחקנים יקרים , תמיד אתם יכולים לפנות למאמנים שלכם לקבלת עזרה בתכנים מקצועיים, תמיד אתם יכולים להיעזר בתכנים שיש ברשת - אבל מה שתעשו איתם ואיך תחזרו לפעילות אחרי הסגר תלוי אך ורק בכם וברצינות שלכם. הסגר הוא מצב נתון כרגע. נצלו אותו לטובה ונחזור מהסגר הזה שחקנים וספורטאים טובים יותר משהיינו לפניו.
בהצלחה , ניפגש במגרשים בקרוב בע"ה


שון שיון - אימון כדורגל אישי ואימון מנטאלי בגליל המערבי והעליון ובקריות


בעל תעודת מאמן כדורגל וינגייט , בעל תעודת מאמן מנטלי של האנ' הפתוחה ת"א בשיטה  החדשנית והמובילה בעולם "המשחק הפנימי" של איתן עזריה. מאמן כדורגל מזה 6 שנים, כיום מאמן קבוצה במחלקת הנוער של הפועל עכו. מציע אימוני כדורגל ומציע אימונים מנטליים וגם מסלול משולב של אימון כדורגל ואימון מנטלי.

אימוני כדורגל המשלבים אימוני כושר , קאורדינציה , טכניקה , יסודות המשחק, אימון לפי תפקיד, אימוני הגנה והתקפה. האימונים הם ליחידים, זוגות וקבוצות קטנות. האימונים מתקיימים במגרש דשא במעלות ובנקודות נוספות ע"פ תיאום בין הצדדים.

אימון מנטלי לכל הספורטאים בכל ענפי הספורט. לימוד השיטה נעשה בפגישות אישיות . ליווי צמוד הכולל צפייה במשחקים ובאימונים של המתאמן למשך תקופת הלמידה .

שילוב של אימון כדורגל ואימון מנטלי - השילוב בין אימון מקצועי לאימון מנטלי מקדם את השחקן משמעותית, משפר את ביצוע במשחק ובאימונים. שילוב זה ילמד אותך לשמור על יכולת גבוהה מאוד לאורך זמן. החוסן המנטלי שתבנה מפגישה לפגישה יעזור לך להתמודד עם רעשי הרקע  ולהתמודד עם האתגרים הניצבים בדרכך על הצד הטוב ביותר. בדרך הזו תוכל להפוך לגירסה הטובה ביותר של עצמך.


מוזמנים לעקוב אחריי בעמוד הפייסבוק שלי , בעמוד האינסטגרם שלי   ובערוץ היוטיוב שלי 
פרטים נוספים בטלפון   052-7599900.


לשמור על סדר בימי הסגר
המאמנים הפגינו בכיכר רבין

המאמנים הפגינו בכיכר רבין

חדש באתר

עשרות מאמנים הגיעו להפגנת העצמאים שנערכה אמש בכיכר רבין בת"א, על מנת לזעוק את הפגיעה בפרנסתם ואת הפסקת הפעילות. מ"מ יו"ר...

פרויקט הטיקי טקה במעלות, קורא לכם

פרויקט הטיקי טקה במעלות, קורא לכם

חדש באתר

שלושת מאמני הכדורגל לבית משפחת שיון השיקו את פרויקט "טיקי טקה" - פרויקט לאימונים אישיים במגרש דשא ובסטודיו לטכניקה. פרטי...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

אימונים אישיים בחוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזו צפון ת"א והשרון? לאמיר פייגנבאום יש ה...