You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

ליגת האלופות - א, ס רמת אליהו, נערים ב' - דן 1

שיתוף כתבה

ליגת האלופות - א, ס רמת אליהו, נערים ב' - דן 1

הקבוצה מראשון לציון זכתה באליפות וסללה דרך לקבוצת שנתון 2006 להשתלבות בליגה הארצית בעונה הבאה. המאמן עומר שרון משתף אותנו בתהליכים שעברה הקבוצה בדרך להשגת המטרה.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

פינת האלופות שלנו שמחה לפרגן היום לקבוצת נערים ב' של א.ס רמת אליהו - אלופת מחוז דן 1. הקבוצה מראשון לציון תפסה את המקום הראשון בליגה בשלב מוקדם ולא נתנה ליריבותיה לאיים על עליונותה. עצם העובדה שמאזנה בתום העונה נטול הפסדים ומלבד שתי תוצאות תיקו זכתה בניצחונות ב-13 המשחקים שקיימה, בהחלט מדברת בעצמה. רמת אליהו סיימה את העונה עם מאזן של 41 נקודות מ-45 אפשריות, כשהיא מקדימה ב-4 נקודות את מ.כ ירמיהו חולון - שבעונה שעברה השתלבה בצורה מכובדת בליגת מרכז של שנתון נערים ג'. את העונה הזו סיימה כקבוצת ההגנה הטובה בליגה עם 10 ספיגות בלבד, בעוד שבצד ההתקפי סיימה עם הקבוצה את העונה עם המאזן בליגה - 58 הבקעות, על 20 מהם חתום מלך שערי הליגה - יובל פרידמן, שעד לעונה האחרונה שיחק כחריג גיל בקבוצת שנתון 2006 של הפועל פ"ת. על 11 שערים חתום עידן אלוני - שבעונה שעברה כבש 3 שערים בלבד.

ההישג הגדול של קבוצת שנתון 2005 של א.ס רמת אליהו סולל דרך לקבוצת שנתון 2006 להשתלבות בליגה הארצית של שנתון נערים ב' בעונה הבאה - דבר שיהווה היסטוריה בקנה המידה של המועדון הצנוע מראשון לציון, שבהחלט מרשים בכל מה שקשור לרמת המעטפת המקצועית, התנאים לשחקנים ורמת המתקן. קבוצת שנתון 2005 תשחק בעונה הבאה באחת מהליגות המחוזיות של שנתון נערים א' - ותקווה לשחזר את ההישג מהעונה האחרונה. מי שהוביל את הקבוצה להישג הגדול הוא המאמן עומר שרון - שהחליט לקחת פסק זמן מאימון בעונה הקרובה, ואותו אנו שמחים לארח לראיון סיכום עונה.

עומר, שתף אותנו בתהליכים שעברתם בעונה הזו, בדרך למטרה.

"קיבלתי קבוצה שהייתה צריכה להיבנות מחדש, לאחר ששחקנים מהעונה שעברה עזבו לקבוצות בליגות בכירות יותר - מה שהוריד את הרמה והאיכות של הסגל. ידעתי שאני צריך להתעסק במה שיש ולא במה שאין, כך שקודם כל, התמקדתי בלימוד כדורגל. עונה קודם לכן, הקבוצה הייתה תלויה מאוד בשחקן אחד, שהיה סקורר - ועזב אותה. היה חשוב לי לבנות קבוצה שתהיה מאוזנת יותר. בתחילה היו פגמים בהבנת המשחק, בהנעת כדור. עבדתי איתם על עמידה נכונה, משמעת טקטית ועוד כל מיני פרמטרים חשובים. ממשחק למשחק השתפרנו. היו מאיתנו ציפיות, כי רמת אליהו תמיד נחשבה לקבוצה טובה בליגות המחוזיות בשנתון הזה. עם הזמן הצטרפו אלינו שחקנים חדשי, ששדרגו את הקבוצה מאוד. נבנה תלכיד מצוין, של חבר'ה מחויבים ונחושים, שידעו להתעלות גם בימים פחות טובים. בתקופות הסגרים שמרנו על קשר, החבר'ה עבדו בבית עם תוכניות שהם קיבלו ממאמן הכושר ובנוסף הוריתי להם לרוץ 5 ק"מ פעמיים בשבוע. עקבנו אחר הביצועים שלהם. בכל פעם הם חזרו מהסגרים עם חלודה מסוימת באופן טבעי, אבל עם רמת כושר מצוינת. החבר'ה גילו חריצות ורצינות לאורך כל הדרך, זה בגדול הסיפור של העונה הזו".

מי היו העוגנים שלכם בעונה הזו?

"בגדול, לא היינו קבוצה של כוכבים, קבוצה של חבר'ה חרוצים וגם אלה ששיחקו פחות היו מחויבים ותרמו תרומה נכבדת להשגת המטרה. השוער שלנו, אורי טהבש - שהגיע מהפועל ראשל"צ מערב, השרה המון ביטחון על משחק ההגנה שלנו. הקפטן עילאי קויארו - שיחק כמגן ימני, בלם ובעת הצורך כקשר אחורי - ועשה את המוטל עליו על הצד הטוב ביותר. בחלק הקדמי יובל פרידמן ועידן אלוני נתנו תפוקה, אני שמח שבעונה הזו הם שידרגו את היכולות ואת המספרים שלהם. מעבר לכל אלה, ראוי לציון מנהל הקבוצה, אבי חיון, שהיה מאוד מסור וקשוב. ההנהלה של המועדון, שנתנה תנאים מצוינים ומגיע לה שאפו ענק על זה שבנתה כאן מועדון משפחתי ומקצועי, שנותן תנאים שלא ניתנים בהרבה מועדונים. תודה גדולה מגיעה גם למנהל המקצועי אביחי צבר - שלמדתי ממנו המון בעונה הזו. אביחי עזר המון לקבוצה ותרם להצלחתה".

מה אתה צופה לקבוצה בעונה הבאה?

"ממה שאני מבין, היא שוב תצטרך לעבור רענון, בגלל מעבר של שחקנים לקבוצות אחרות. אני מאמין שיישאר לה בסיס טוב ומאמין ששחקנים טובים ירצו להצטרף. אני סומך על העושים במלאכה, שיצליחו לבנות קבוצה טובה. מהקבוצה של העונה הזו אני מאמין בפוטנציאל של הרבה שחקנים להיות בעוד שתי עונות שחקנים טובים לרמה של ליגה לאומית לנוער ואולי אף יותר מכך. נהניתי מאוד לעבוד עם שחקנים כאלה וצוות כזה ואני מאחל לכולם המון הצלחה".

בא לכם להיות בקשר? קבוצות הווטסאפ של אתר "וולה" מביאות לכם בזמן אמת עדכונים חשובים מההתאחדות, תוכן מקצועי ופרסומים בעלי ערך מוסף. לקישורי הצטרפות, הקליקו כאן

ליגת האלופות - א, ס רמת אליהו, נערים ב' - דן 1
מדור קליטת מאמנים ושחקנים

מדור קליטת מאמנים ושחקנים

חדש באתר

שחקנים ומאמנים, מעוניינים למצוא קבוצה חדשה לעונה הבאה? במדור זה, שיתעדכן בתדירות גבוהה, תוכלו למצוא אופקים חדשים. הפרסום...

בהצדעה ובהוקרה לאברהם בכר

בהצדעה ובהוקרה לאברהם בכר

חדש באתר

מנהלה המקצועי של הפועל הרצליה חגג אתמול יום הולדת 80. זמן טוב לקבץ שותפים לדרך וחניכים לכתבת הצדעה לרגל יום הולדתו של בכ...