You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

מאמן יקר, איך יזכרו אותך בעוד 15 שנים?

שיתוף כתבה

להטביע חותם בשחקן מעבר לעונה אחת

פוסט שהעלתה אמו של דוד קלטינס לרגל יום הולדתו של המאמן הראשון של בנה, חיים בוטבול, הקסים את אורי שמיר - שהחליט לשתף בטור זה את הפוסט ואת התובנות שכל מאמן, מנהל והורה, צריכים לקחת.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

אנחנו חיים בעידן מאוד תחרותי, מאוד מדיד, מאוד הישגי, מאוד דורש הצלחות "כאן ועכשיו", חסר סבלנות. כל מאמן כדורגל יש לו שאיפות להצליח כמאמן. טבעי ולגיטימי. בעולם שבו אנחנו חיים הדברים נמדדים בעיקר במה שמשתף בטבלה ובמטרות קצרות טווח. פוסט שפרסמה פלורי קלטינס - אמו של דוד, קשרה של קבוצת הבוגרים של הפועל באר שבע, לרגל יום הולדתו של מאמנה הראשון של בנה, חיים בוטבול, שאימן את דוד קלטינס בקבוצת טרום א' של הפועל ירושלים, נותן הרבה תובנות בנוגע למטרות שמאמנים ואנשי חינוך צריכים להציב לעצמם מעבר למטרות ההישגיות והמטרות לטווח הזמן המיידי.

אלו הן מילותיה של פלורי קלטינס: "חיים היקר והאהוב, היית ונשארת המאמן המיתולוגי של דוד. המאמן הראשון שהכניס את דוד אל עולם הכדורגל. במקצועיות, רגישות, אכפתיות, סובלנות והרבה אהבה ואמונה עטפת וטיפחת אותו. בכישרון גדול מצאת את מפתח הקסמים אל ליבם של כל הילדים. יצרת בקבוצה הווי חברתי נעים שמח ומגבש, דאגת שאנחנו ההורים נהיה חלק בלתי נפרד מחווית המשחק. כל משחק היה משמעותי וחשוב בעיניך. תמיד מצאת את המילים הנכונות לעודד לחזק לפרגן ולבנות את הילדים. בניצחונות ובהפסדים לימדת אותם לנצח ביושר ולהפסיד בכבוד. ערכים היו נר לרגליך וזה היה סוד ההצלחה שלכם כקבוצה ובעיקר שלך כמאמן. המבט הרך בעיניך והחיבוק האבהי חיזקו והעניקו לילדים תחושת ביטחון שייכות ומחויבות. בעיניים עצומות הפקדתי בידך את דוד כשטסתם עם המשלחת ליפן והוא רק בן 10. כמה תמונות וחוויות משותפות יש לנו איתך. מאחלת לך שפע בריאות אושר שמחה הצלחה נחת פרנסה טובה וכל שתבקש מתגעגעת לימים יפים ופשוטים עם הרבה צחוק בעיניים ושמחה בלב. תודה על זכרונות מתוקים וחוויה בלתי נשכחת עד 120".

דוד קלטינס עבר בקריירת המשחק שלו הרבה מאמנים ידועים, מוכרים ומתוקשרים, הן בקבוצות שבהן שיחק והן בנבחרות, אך גם 15 שנים אחרי דוד ואמו זוכרים חסד נעורים למאמן הראשון, זה שהיה שם לצידו של דוד ולצידם של חבריו בתחילת הקשר שלהם עם הכדורגל. איני מכיר את חיים בוטבול אישית ומעולם לא תקשרתי איתו באיזושהי דרך, אך לטעמי, מאמן שגם לאחר 15 שנים זכור כל כך לטובה ע"י חניך מהעבר ובני משפחתו, זה מאמן שהטביע חותם והצליח באמת - אפילו יותר ממאמנים זוללי תארים. בסופו של דבר, אנחנו יודעים שאחוזים בודדים מכל שנתון יעסקו בכדורגל, כשיהיו בוגרים, מתוך למעלה מאלף שחקנים אולי עשרה ישחקו לאורך זמן ברמות הגבוהות של הכדורגל בארץ ומהם אולי אחד או שניים יעשו גם קריירה בינלאומית. מי שמבין שניצחון או הפסד לא נמדדים בתום שריקת הסיום, אלא בעומק ואיכות החותם שהוא הותיר בחניכיו - הוא המנצח הגדול. כפי שאמר יאנוש קורצ'אק: ""הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים, הדואג לדורות מחנך אנשים". בעיני, להשתלמויות מאמנים צריכים להביא מאמנים בצלמו של חיים בוטבול, זה הרבה יותר חשוב מעוד הרצאה טקטית כזו או אחרת.

לנו לא נותר אלא להצדיע לפלורי קלטינס על הכרת הטוב והשיתוף ברבים, להצדיע לחיים בוטבול על פועלו ולאחל לו המון מזל טוב, בריאות בשפע ותרומה לדור העתיד של מאמני מחלקות הנוער.

------------------------------------------------------------------------------------------------

אימון כדורגל ברמה אירופאית בחיפה? אימון מנטלי באזור המרכז וירושלים? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות לילדים, נערים, נוער ובוגרים באזור השרון וצפון ת"א? אימון כדורגל ואימון מנטלי משולב באזור הקריות והגליל המערבי? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות באזור ר"ג ופ"ת? עיסוי ספורטאים מקצועי בת"א? שורה של אנשי מקצוע איכותיים מחכים לכם בפינת "המומלצים של וולה". הקליקו כאן והתרשמו מהם.  

 

 

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

חדש באתר

את הכתבה הזו אסור לכם להחמיץ. עורכי הדין שי אבני ושחר גרינברג עונים על שאלות שנוגעות להווה ולעתיד של כל כדורגלן צעיר – ב...

נערים ג' - מרכז, תל אביב כתומה

נערים ג' - מרכז, תל אביב כתומה

חדש באתר

בני יהודה זכתה בניצחון מרשים 2:4 במשחק הדרבי מול קבוצת הדרום של הפועל. סיקור המשחק ותגובת המאמן המנצח, בכתבה הבאה.

ילדים ב' - שרון, אור גדול ברעננה

ילדים ב' - שרון, אור גדול ברעננה

חדש באתר

הפועל רעננה זכתה בניצחון 1:4 במשחק מול הפועל חדרה, שהוכרע עם שני שערים בארבע הדקות האחרונות. אורי בן לולו הצטיין עם שלוש...