You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

כשהספורט הופך לבן ערובה של פוליטיקאים

שיתוף כתבה

כשהספורט הופך לבן ערובה של פוליטיקאים

ענר רבון בעוד טור חריף בסוגיית החזרת הפעילות במחלקות הנוער, והפעם - התסבוכת הפוליטית שמשפיעה על הספורט.

מאת: ענר רבון

בשבועות האחרונים הקדשתי לא מעט זמן לכדורגל ילדים ונוער. שילוב של חוש צדק מפותח מדי ובן שמשחק כדורגל נערים. התמקדתי בנסיון ליצור המשכיות אימונים לעשרות אלפי נערים ונערות שהספורט התחרותי במוקד חייהם.

נכון להיום ספורט הנוער מושבת מעל חודש, ללא סיבה אמיתית ותוך גרימת נזק עצום, ולצערי כמעט לאף אחד לא באמת אכפת. שר התרבות והספורט, למשל, - הוא רוצה לעזור, כנראה, אבל זה לא בסמכותו. הוא גם מכחול לבן, כך שאם יפעל לטובת משהו יוכשל מיד על ידי הליכוד. ואם להיות כנים, הוא גם לא ממש מתאמץ בנושא. ראש המטה שלו נחמד אבל שלח אותי בנחמדות לאחרים.

שר הבריאות בכלל לא רוצה לעזור. זאת אומרת הוא כנראה רוצה לעזור, אבל לנתניהו ולא לספורט. מה שאומר שעתודת הספורט של ישראל לא מעניינת לו את הקצה כרגע. ואם אדלשטיין לא רוצה לעזור, את איתמר גרוטו הוא כבר שולח ממש לסדוק לנו כל תקווה. במשרד הבריאות, עושה רושם, שממש אין עם מי לדבר.

שר הביטחון וראש הממשלה החלופי, האיש האחראי על פיקוד העורף, אולי רוצה ויכול לעזור אבל אין לו ביצים. מי שנחשף להתכתבויות ההזויות עם פקידי פיקוד העורף שרצו ברשת בימים האחרונים וחושב שמשהו השתנה? אז לא. ואני בודק אותם.
ההתאחדות לכדורגל ממוקדת בליגות הבוגרים. זה הגיוני, אבל זה חבל. אין גוף שיכול באמת לייצג את מחלקות הנוער טוב יותר מההתאחדות לכדורגל, והיא לא ממש עושה קולות של רעש.

תכניות הספורט מתעלמות מהנושא כאילו לא קיים. אין רייטינג בספורט נוער, אבל בלי עתודות בעוד כמה שנים גם לא תהיינה תכניות ספורט.

מנסים לעזור ח״כ יואל רזבוזוב ויפעת שאשא ביטון. הראשון באופוזיציה, והשנייה בפועל גם. אין להם סיכוי מול חזית מיקי זוהר - יולי אדלשטיין שלא ישחררו להם הישג פוליטי גם אם המדינה תישרף.
רוצים ומנסים מאד לעזור השר יזהר שי וראש מטה משרדו מורן לשם בר. אני מסיר מול שניהם את הכובע ומקווה שיצליחו. זה לא פשוט.
ובשורה התחתונה, אפשר להחזיר להחזיר עשרות אלפי נערים ונערות בענפי הספורט התחרותי למסגרת פעילות מחר בבוקר. באוויר הפתוח וללא סכנה. בתחלה לאימוני כושר גופני וטכניקה אישית ואחר כך לאימונים בקבוצות קטנות, כך שיוכלו לחזור למסגרת אימונים כבר היום ולקיים בהמשך השנה גם מסגרת תחרותית. ל הדרך יוחזרו למעגל העבודה אלפי מחנכים שהושבתו מאונס.
הסכנה אפסית. לא נמוכה אלא אפסית. ובכל מקרה נמוכה בהרבה משל תפילה בהתקהלות של עשרה או הפגנה בהתקהלות של עשרים. אבל לילדים, ילדות, נערים ונערות אין כוח פוליטי. ולכן, עבורם, צריך שלגורמים הרלוונטיים יהיה אכפת, שאחד יגדל זוג ביצים ושהאחרים יתאפקו פעם אחת מלהרוס. וזה לא קורה.

אני אופטימי מטבעי ומקווה שזו לא דרישה מוגזמת. מודה שמדינת ישראל מצליחה להעמיד גם את האופטימיות שלי במבחן. אבל הנה, אני שוב מנסה.
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

בפינת הוידאו שלנו ניתן למצוא 12 סרטונים לאימונים עצמאיים. הקליקו כאן לצפייה

מוזמנים להצטרף לקבוצות הווטסאפ השונות שפתחנו לכל אחד משנתוני הנוער, הנערים והילדים - וכך תזכו לקבל את המידע בזמינות גבוהה. הקליקו כאן ועברו לרשימת הקישורים להצטרפות לקבוצות השונות.

אימון כדורגל ברמה אירופאית בחיפה? אימון מנטלי באזור המרכז וירושלים? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות לילדים, נערים, נוער ובוגרים באזור השרון וצפון ת"א? אימון כדורגל ואימון מנטלי משולב באזור הקריות והגליל המערבי? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות באזור ר"ג ופ"ת? עיסוי ספורטאים מקצועי בת"א? שורה של אנשי מקצוע איכותיים מחכים לכם בפינת "המומלצים של וולה". הקליקו כאן והתרשמו מהם. 

 

כשהספורט הופך לבן ערובה של פוליטיקאים
נערים א' - על, דרבי ללא הכרעה בבירה

נערים א' - על, דרבי ללא הכרעה בבירה

חדש באתר

משחק הדרבי הירושלמי בין בית"ר לקטמון הסתיים בתוצאת שוויון 1:1. נקודה ראשונה לקטמון, נקודה שניה לבית"ר. תגובות המאמנים מצ...

ילדים ב' - דן, מבשרת טובות

ילדים ב' - דן, מבשרת טובות

חדש באתר

הפועל מבשרת ציון/אבו גוש עם מאזן מושלם במשחקי הליגה וגביע המדינה, לאחר שחוללה אתמול מהפך וניצחה 1:3 את המשחק הביתי מול ...