You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

כך תעצים את הביטחון העצמי - שון שיון

שיתוף כתבה

כך תעצים את הביטחון העצמי - שון שיון

המאמן המנטלי שון שיון במאמר חשוב לכל כדורגל, עם טיפים חשובים להעצמה של ביטחון עצמי.

מאת: שון שיון - מאמן כדורגל ומאמן מנטלי מוסמך

חודשיים וחצי חלפו מאז שהוכרז על סיום העונה. יש עוד למעלה משלושה חודשים עד שהעונה הבאה תיפתח, אך דווקא עכשיו זה הזמן להתאמן במגרש הדשא ובמגרש המנטלי, כדי להגיע לעונה הבאה ברמת מוכנות גבוהה יותר. במאמר זה אשתף אתכם בכמה טיפים חשובים, שתכליתם: איך לצבור ביטחון עצמי ולחזק אותו לקראת עונת המשחקים הבאה.

ביטחון עצמי - האמונה של אדם ביכולותיו, בהצלחת דרכו והחלטותיו. ביטחון עצמי מורכב משני חלקים: ביטחון עצמי מזויף, ביטחון עצמי אמיתי. כולנו מדי יום נתקפים בשברירי שניה, בהם אנו מהוססים ולא בטוחים בהחלטות שלנו או שמשהו בנו מעדיף לוותר. שברירי השניה האלה מעצבים את הביטחון העצמי שלנו בפרט ואת מי שאנחנו בכלל. למשל, אין לי ספק שרוב שחקני הכדורגל מכירים את הרגע בו  אתה ניגש לבעוט פנדל חשוב וקובע - ובשבריר שניה אתה מחליט לוותר ולתת למישהו אחר או שיותר מכך - מחליט לא לגשת בכלל ולהתרחק מ"אזור הסכנה". זה קורה גם לשחקן הכדורסל, שמוותר על ההזדמנות לזרוק לסל - מהחשש שמא לא יקלע, לכן הוא יעדיף למסור את הכדור לשחקן אחר. מקרים אלו נובעים  מחוסר ביטחון או מביטחון עצמי מזויף. ביטחון עצמי מזויף הוא ביטחון תלותי - מצב שבו הביטחון של השחקן תלוי בגורם חיצוני ובכך אין לו שליטה עליו , אם מחמאה מהמאמן מעלה  את הביטחון העצמי  או שפירגון מההורים או מהחברים מעלה  את הביטחון העצמי - זה מעיד על ביטחון עצמי מזויף, ביטחון ריגעי שלא נשאר לאורך זמן , ביטחון עצמי התלוי בגורם חיצוני שמעולם לא נדע מתי הוא שוב יהיה שם. אין ספק שמחיאות הכפיים והמחמאות גורמות לתחושה טובה אבל הן רק בונוס.

אז איך בונים ביטחון עצמי אמיתי? את הביטחון האמיתי שלנו בונים בדרך הבאה:

תלות בעצמך - להיות תלויים בעצמנו ובדברים הנמצאים בשליטתנו  -לתת את ה100% שלך, ממקום שבו אתה בטוח ומאמין ביכולות שלך, גם לפני שמחמיאים לך. אתה גאה בעצמך ומרגיש שלם בזכות זה שנתת את ה100% שלך.  האם לבחור להשקיע באימון תלוי בך? כמובן שכן. לאכול בריא ונכון גורם לך להרגיש חזק ולתחושת ביטחון שלך? אין ספק. אם תחייב לתת את כולך ואת ה100% שלף לדברים התלוים בך, בעוד שלדברים שלא תלויים בך ולא נמצאים בשליטתך לא תיתן להגדיר אותך.

סמן לך יעד - "שים מטרה גדולה לקראת העונה הבאה. תרשה לעצמך להתפרע. דוגמא: אם אתה שחקן התקפה -  תגדיר לעצמך להבקיע בעונה הבאה 30 שערים".

תרשום את המטרות שלך - עשה לך "פתק מטרות" יומי, בו תכתוב שלוש מטרות קטנות התלויות בך, שיקדמו אותך לעבר המטרה הגדולה שלך. דוגמא: "היום אני אגיע למגרש לבעוט 200 בעיטות לשער בכל רגל". התנאים למטרות יומיות - תלוים רק בך, מקדמים אותך לעבר המטרה הגדולה.

להתחייב לעשות - בלי לתת תוקף להבטחות שלך, לא באמת תוכל לקדם את עצמך למטרות שלך.

בהצלחה לכל הספורטאים, מקווה שתגיעו בעונה הבאה מלאי ביטחון עצמי וממוקדי מטרה הרבה יותר ממה שהייתם בעונה הזאת. שלכם, שון שיון.

 

שון שיון - אימון כדורגל אישי ואימון מנטאלי בגליל המערבי והעליון ובקריות


בעל תעודת מאמן כדורגל וינגייט , בעל תעודת מאמן מנטלי של האנ' הפתוחה ת"א בשיטה  החדשנית והמובילה בעולם "המשחק הפנימי" של איתן עזריה. מאמן כדורגל מזה 6 שנים, כיום מאמן קבוצה במחלקת הנוער של הפועל עכו. מציע אימוני כדורגל ומציע אימונים מנטליים וגם מסלול משולב של אימון כדורגל ואימון מנטלי.

אימוני כדורגל המשלבים אימוני כושר , קאורדינציה , טכניקה , יסודות המשחק, אימון לפי תפקיד, אימוני הגנה והתקפה. האימונים הם ליחידים, זוגות וקבוצות קטנות. האימונים מתקיימים במגרש דשא במעלות ובנקודות נוספות ע"פ תיאום בין הצדדים.

אימון מנטלי לכל הספורטאים בכל ענפי הספורט. לימוד השיטה נעשה בפגישות אישיות . ליווי צמוד הכולל צפייה במשחקים ובאימונים של המתאמן למשך תקופת הלמידה .

שילוב של אימון כדורגל ואימון מנטלי - השילוב בין אימון מקצועי לאימון מנטלי מקדם את השחקן משמעותית, משפר את ביצוע במשחק ובאימונים. שילוב זה ילמד אותך לשמור על יכולת גבוהה מאוד לאורך זמן. החוסן המנטלי שתבנה מפגישה לפגישה יעזור לך להתמודד עם רעשי הרקע  ולהתמודד עם האתגרים הניצבים בדרכך על הצד הטוב ביותר. בדרך הזו תוכל להפוך לגירסה הטובה ביותר של עצמך.


מוזמנים לעקוב אחריי בעמוד הפייסבוק שלי , בעמוד האינסטגרם שלי   ובערוץ היוטיוב שלי 
פרטים נוספים בטלפון   0527599900

 

 

כך תעצים את הביטחון העצמי - שון שיון
לסגור את העונה, זאת לא אופציה

לסגור את העונה, זאת לא אופציה

חדש באתר

עידן וייצמן בעוד פוסט נוקב, והפעם - על ראשי מועדונים ומחלקות נוער, שמעלים כאופציה לסגור את העונה כבר עכשיו.

לחשב מסלול מחדש בבניית הליגות

לחשב מסלול מחדש בבניית הליגות

חדש באתר

במצב הקורונה אין מנוס מבניה מחודשת של חלק מליגות הנוער והנערים. כמו כן, הקפאת ירידות ועולות מתבקשת במצב הנוכחי.

אנחנו לא פחות בוגרים מהבוגרים

אנחנו לא פחות בוגרים מהבוגרים

חדש באתר

משה סבן, כדורגלן קבוצת הנוער של הפועל ת"א, במסר חשוב למקבלי ההחלטות נוכח הפסקת פעילות האימונים במחלקות הנוער.

גרוטו, אל תהיה גיבור על חלשים

גרוטו, אל תהיה גיבור על חלשים

חדש באתר

אנו מוצאים לנכון לשתף פוסט שפרסם הכדורגלן עידן וייצמן בנוגע להחלטה על ביטול פעילות האימונים במחלקות הנוער והבוגרים.

שוב פעם עוצרים את הגלגל

שוב פעם עוצרים את הגלגל

חדש באתר

בעקבות החלטת משרד הבריאות תופסק לאלתר פעילות האימונים והמשחקים בגזרת מחלקות הנוער, עד להודעה חדשה.