You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

כוכב באימונים, כוכב נופל במשחקים - אוהד בק

שיתוף כתבה

כוכב באימונים, כוכב נופל במשחקים - אוהד בק

פערים בין יכולת באימונים ליכולת במשחק, זו סוגיה שמציקה להרבה כדורגלנים. על כך בטור המצוין של המאמן המנטלי אוהד בק.

מאת: אוהד בק - מאמן מנטלי מוסמך

בכל מוצאי שבת ובכל יום ראשון במהלך עונת משחקים בשנים האחרונות, מאז התחלתי את דרכי כמאמן מנטלי, אני מקבל עשרות הודעות באמצעי התקשורת השונים, שבהם אני מתקשר עם כדורגלנים. רוב ההודעות והפניות מכילות מסר מאוד ברור: התסכול הגדול הנובע מהפגרים ביכולת המוצגת באימונים וביכולת המוצגת במשחקים. ההודעות מגיעות מ
שחקנים ומוכשרים ובעלי מוסר עבודה גבוה, שלא מצליחים להראות את מה שהם יודעים לעשות הכי טוב, בזמן אמת. דברים שמצליחים באימונים, פתאום לא מצליחים במשחק.   אני מבין כמה זה מתסכל. אתה מתאמן ומשקיע כל כך הרבה – וברגע האמת קורה דבר שאין לו שום קשר לטכניקה, לטקטיקה וליכולת המקצועית. מעבר לתסכול שאתה לא מספק תוצאות, המצב הזה פוגע לך בהנאה, במוטיבציה ולירידה משמעותית בבטחון העצמי. אתה פתאום מתחיל לפקפק בעצמך, שזו בעיה גדולה - שכן מדובר בתהליך מסוכן, שעלול להוביל אותך לויתור ולכניעה !!! אתה מרגיש את זה, ממשיך לעבוד יותר קשה, קורע את עצמף – ועדיין, משהו לא משתנה במאני טיים. הסיבה היא פשוטה, העבודה היא קשה, אבל לא נכונה ומדויקת. הדגשים והמיקוד לא מנותבים להיכן שצריך.

כשהייתי מאמן כדורגל במחלקת הנוער של בית"ר ירושלים הבנתי עד כמה הפערים עמוקים. נתקלתי בשחקנים שהיו בלחץ עצום לפני משחקים, כך גם נראו במהלך המשחק. הבנתי שיש פה משהו שאני מפספס. חקרתי, למדתי, העשרתי את הידע שלי בכל מיני אפיקים על מנת לחקור את הבעיה – והבנתי מהיכן נובעים הפערים. הבנתי מה הם לא מקבלים. כשהתחלתי את עבודתי כמאמן מנטלי במחלקת הנוער של בית"ר ירושלים  פיצחתי את הנקודה. חיברתי תוכנית עבודה של אימונים אישיים ותכנית לימוד שתשלים את פאזל הכדורגלן שמממש את עצמו ומתקרב לחלום. שחקני נוער של בית"ר שעבדו איתי 1X1 עברו תהליכים אדירים, כיום הם בפריחה אדירה. המקרה הכי עוצמתי שחוויתי במהלך עבודה עם בלם חסר ביטחון, לראות אותו הופך עם הזמן לסקורר, בזכות זה שהוא עלה עם ביטחון גבוה למשחקים. רמת ביטחון גבוהה (לא מופרזת) איפשרה לו להיות מי ומה שהוא על המגרש בחופשיות.

אז מה גיליתי?
על קצה המזלג - לבנות ערך עצמי שלא תלוי בתוצאה, התמודדות עם מתחים וקבלת ביקורת, התמודדות פחד מטעויות. אלה מרכיבים שאם לא עובדים עליהם – איכות הביצוע יורדת משמעותית. אם השחקן מפחד לטעות, לא מצליח לתת פס מדויק, עוד אלף תרגולי פס לא יעזרו, מאחר וצריך לפתור את בעיית הפחד מטעויות שהוא מרגיש.

זה כמו שתיקח רכב, תשפר אותו, תוסיף לו אביזרים, תפאר אותו – אבל תשים לו מנוע של אופנוע. הוא לא ייתן לך את הביצועים, שאתה שואף לקבל ממנו. הגדילה צריכה להיות טכנית ומנטלית יחד.

במתחם "קצף" בחיפה, המשמש את מחלקת הנוער של מכבי חיפה, קיים מזה שנים רבות מאחורי אחד השערים שלט ובו כתובות שלוש מילים בלבד, אך הן עוצמתיות ומעבירות מסר חשוב. כתוב שם: " האדם לפני השחקן". המשמעות עבורי, תפיסת עולם שמאמינה ש קודם כל לפתח את האדם, אחר כך את הכדורגלן. הדבר היחיד שלצערי מזניחים ברוב המועדונים בכדורגל הישראלי הוא את ההתפתחות האישית של השחקן. את המרכיבים האלה צריך ללמוד, לפתח ולאמן. זה לא מולד וזה לא נופל מהשמיים. זהו האימון המנטלי.

ברגע ששחקן עולה לכר הדשא – כשהוא בעל ביטחון עצמי רב, משוחרר, קליל, בעל ערך עצמי גבוהה בנוסף  ליכולות המקצועיות המדהימות שיש לו – מתקבל מוצר סופי מצוין, כדורגלן שמציג ביצועי שיא.

בשנים האחרונות אני מעביר תהליכים 1X1 עם כדורגלנים מכל רחבי הארץ. אני בונה עבורם תכניות עבודה פרטנית ומדויקת, מלמד והולך איתם דרך ממושכת ומרגשת, שבמהלכה הם משדרגים את החשיבה, ההתנהלות, רמת הביטחון ורמת הביצוע שלהם במגרש. ומה עושים אלה שיש להם פחות זמן לצאת מהבית? גם עליהם חשבתי. אחד התהליך והתכנית שאני מעביר נמצאת גן בקורס דיגיטלי עם חוברות עבודה- כך שאפשר לעבוד אפילו מהבית! זכרו: הכל פתוח עבור מי שחולם להגיע רחוק – זו ההזדמנות שלהם למקסם את היכולות והביצועים שלכם. מחכה לכם באהבה.

אוהד בק - אימון מנטלי באזור גוש דן וירושלים

 

כל כדורגלן חולם להביא את היכולות הגבוהות שהוא מציג באימון ישירות לרגע האמת בשבת, כי כישרון כבר יש לך, אז מה חסר? אני אוהד בק, מאמן מנטלי המתמחה בהבאת היכולות מהאימון למשחק, ניסיון של כ-8 שנים כשחקן וכאיש צוות במחלקת הנוער של בית"ר ירושלים, מאסטר ב-NLP ומאמן מנטלי מטעם האונ' הפתוחה. בתהליך איתי נעבוד על המרכיבים שיביאו אותך להצלחה: נבנה ביטחון עצמי חזק, נפתח חוסן מפני מתחים ופחד מכשלונות, ובעיקר – נגיע יחד לפריצת דרך שאפילו לא חלמת עלייה. 

 

טלפון: 054-4968724. להמלצות מצד שחקני בית"ר ירושלים - הקליקו כאן , לערוץ היוטיוב שלי - הקליקו כאן, לערוץ הפייסבוק שלי -הקליקו כאן, לערוץ האינסטגרם שלי - הקליקו כאן . 

כוכב באימונים, כוכב נופל במשחקים - אוהד בק
מחנה אימונים קבוצתי בקרואטיה

מחנה אימונים קבוצתי בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה צמחה סגנית אלופת העולם היא פותחת את שעריה לקבוצות המעוניינות במחנה אימונים איכותי בקיץ.

מדור קליטת מאמנים ושחקנים

מדור קליטת מאמנים ושחקנים

חדש באתר

שחקנים ומאמנים, מעוניינים למצוא קבוצה חדשה לעונה הבאה? במדור זה, שיתעדכן בתדירות גבוהה, תוכלו למצוא אופקים חדשים. הפרסום...

נוער - ערב של גביע בפתח תקווה

נוער - ערב של גביע בפתח תקווה

חדש באתר

אצטדיון "המושבה" בפ"ת יארח היום את משחקי חצאי גמר גביע המדינה. זרקור לעבור כל אחד מהמשחקים, בכתבה הבאה.