You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

פוליטיקאים יקרים, כדי להזיז את הכדורגל משבת - אתם צריכים לעבוד ולא רק לדבר

שיתוף כתבה

כדי שהכדורגל יזוז מימי חול, צריך לעבוד ולא רק לדבר

לפוליטיקאים הדתיים קל לרכב בכל מערכת בחירות על סוגיית הזזת הכדורגל מהשבת. מה הם עושים, בשביל לקדם את זה חוץ מדיבורים? על כך בטור הבא.

 

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

לפני מספר ימים נתקלתי בסרטון של מפלגת "הציונות הדתית", בראשותו של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ'. בסרטון נשאלה שאלה מאוד חשובה: "ממשיכים להדיר מיליון אוהדים שומרי שבת. מי יעמוד לצידם"? . מדי פעם סוגיית הכדורגל בשבת עולה לכותרות - וסביר להניח שבתקופה הקרובה היא תעלה יותר, מאחר ואנחנו בתוך מערכת בחירות. להרבה אנשים שומרי מסורת מפריע שהכדורגל משוחק ברובו בשבת, כך גם לחלק מנציגי הציבור של אותה אוכלוסיה. אני רק שאלה: מלבד דיבורים, מה עשו אותם נציגי ציבור, כדי שאפשר יהיה להזיז את הכדורגל מיום שבת? אז לטובת אותם פוליטיקאים, הכנתי להם כמה נקודות שצריך לקחת בחשבון, כדי שאפשר יהיה להוציא את המהלך הזה לפועל. המבחן האמיתי שלהם יהיה בכנסת ובממשלה.

מגרשים מוארים

כדי שאפשר יהיה לשחק כדורגל בימי חול, ביום שישי ביום ובמוצאי השבת, צריכים קודם כל תאורה תקנית במגרשים. בפועל, אנחנו בשנת 2021, מעט מאוד מגרשים ברחבי הארץ מורשים לארח משחקי ליגה בשעות הערב. אם אתם באמת רוצים לצמצם את פעילות הכדורגל בשבת, תדאגו לגייס משאבים כספיים שיאפשרו התקנת תאורה במגרשים.

הגדלת כמות המגרשים

מאחר והמגרשים שבהם מארחים משחקים בשבת משמשים בימי החול לקיום אימונים של קבוצות הליגה וקבוצות בית הספר לכדורגל, כדי שהמגרשים לא יהיו פעילים במהלך השבת - כל מחלקת נוער תצטרך להקצות זמן מגרש של אימוני הקבוצות לטובת קיום משחקים. ברור לכל בר דעת, שכדי שהיקף הפעילות של מחלקות הנוער ובתי הספר לכדורגל לא ייפגע והפעילות לא תזלוג לשבתות, אין מנוס מהקמת מגרשים נוספים. קדימה, תדאגו לתקציבים מהמדינה והמטוטו, שכנעו ראשי ערים ומועצות להקצות שטחים להקמת מגרשים במקום להקים נדל"ן מניב - הסיבה העיקרית למיעוט המגרשים החדשים שהוקמו בשנים האחרונות. אם יהיו יותר מגרשים מוארים, אפשר יהיה לקיים יותר משחקים בימי חול.

רמת שכר גבוהה יותר למאמנים

מאחר והרוב הגדול והמכריע של מאמני הכדורגל במחלקות הנוער משלבים עבודה נוספת - שהיא מקור ההכנסה העיקרי שלהם, כדי שיוכלו למצוא את הזמן הדרוש לנסיעות למשחקי חוץ באמצע השבוע - הם יצטרכו להפסיד שעות עבודה ואולי אפילו יום עבודה במקום העבודה העיקרי שלהם. בשביל שישתלם להם לעבוד בקבוצה שאינה משחקת בשבתות, מחלקות הנוער יצטרכו להעלות להם את רמת השכר. קדימה, תדאגו להקצבות גדולות יותר למועדונים, כדי שהם יוכלו לעמוד בעלויות הכספיות.

כן, להזיז את הכדורגל משבת כסיסמא זה אחלה של דבר, זה נשמע טוב, זה מצטלם טוב וזה פופוליזם מעולה. כשנכנסים לעובי הקורה ולעומקם של דברים, מבינים שכדי שלא תהיה פעילות במהלך השבת נדרשת עשייה רחבה ותכליתית הרבה מעבר לדיבורים. אז קדימה, קיבלתם את הנקודות המרכזיות של מה שאתם צריכים לעשות במסגרת תפקידכם כנבחרי ציבור, על מנת שאפשר יהיה להזיז את הכדורגל משבת. עכשיו זה הזמן שלכם להוכיח שאתם טובים גם במעשים, לא רק בדיבורים. אה, דבר אחרון: אם תצליחו להביא לביטול שעון החורף ונהנה מאור יום עד לשעה 19:30 בערב, יהיה הרבה יותר קל לעשות צעדים לכיוון הזזת המשחקים מהשבת. בהצלחה ! 

הצטרפתם לקבוצת הווטסאפ שלנו? פתחנו קבוצות ווטסאפ שקטות לכל השנתונים, שבהם תוכלו לקבל פרסומים חשובים הנוגעים לשנתון שאליו אתם שייכים. הקליקו כאן מעבר לרשימת קישורי ההצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלנו

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

אימון כדורגל ברמה אירופאית בחיפה? אימון מנטלי באזור המרכז וירושלים? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות לילדים, נערים, נוער ובוגרים באזור השרון וצפון ת"א? אימון כדורגל ואימון מנטלי משולב באזור הקריות והגליל המערבי? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות באזור ר"ג ופ"ת? עיסוי ספורטאים מקצועי בת"א? שורה של אנשי מקצוע איכותיים מחכים לכם בפינת "המומלצים של וולה". הקליקו כאן והתרשמו מהם.  

 

 

 

דרבי נתנייתי דרמטי ללא הכרעה

דרבי נתנייתי דרמטי ללא הכרעה

חדש באתר

צמד שערים של הכדורגלן שבתמונה, שהולך בדרכו של אביו כמעט והפסיקו לבית"ר טוברוק לניצחון בדרבי, אך שער דרמטי שכבשה מכבי נתנ...

הילדה שעשתה את ההבדל בצור שלום

הילדה שעשתה את ההבדל בצור שלום

חדש באתר

קורל קוזיה (בתמונה מימין), ילידת שנת 2010, כבשה צמד שערים וסייעה לקבוצת ילדים ג' של מכבי צור שלום/קרית ביאליק לזכות בניצ...

נערים ג' - שרון-  טוברוק עברה בירוק

נערים ג' - שרון- טוברוק עברה בירוק

חדש באתר

קבוצת נערים ג' של בית"ר טוברוק זכתה בניצחון 1:3 במשחק החוץ מול מכבי חיפה/נהלל - שנחלה הפסד ראשון העונה. תגובת המאמן המנצ...

חג הפועלים בדרבי של הרצליה

חג הפועלים בדרבי של הרצליה

חדש באתר

תצוגת תכלית לקבוצת טרום א' של הפועל הרצליה במשחק הדרבי מול מכבי, סללה את דרכה של הקבוצה של דור הדרומי לניצחון 2:4.