You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

טרום א' - חוף, ללמד, לשאוף ולעשות זאת בנועם

שיתוף כתבה

טרום א' - חוף, ללמד, לשאוף ולעשות זאת בנועם

מוריס לביא - מאמן קבוצת טרום א' של עירוני נשר, חזר שבע מרצון ממשחקה של קבוצתו מול הפועל חדרה בשבת האחרונה. גם מהתוצאה, אך בעיקר מהלך הרוח של המשחק משני הצדדים. על כך בטור הבא.

מאת: מוריס לביא

אחד מהתנאים הבסיסיים לכך זה שלכל אחד יש מקום לחדש, למנף ולהשפיע בדרכו הייחודית על שינוי לטובה תוך כדי נחישות להצלחה- והכל מתחיל בקבלה.הערכה, פתיחות, שיתוף פעולה והבנה שהשלם גדול מסך חלקיו הם אבני הדרך שיוצרים הלכה למעשה תרבות ספורט שהיא הבסיס לצמיחה של הספורטאים הצעירים שלנו.

בשבת האחרונה הייתה לי חוויה מאוד נעימה, ששקיפה את הקו הזה, במהלך המשחק שבו קבוצתי התארחה במגרש בבית אליעזר אצל הפועל חדרה, שמודרכת ע"י שלמה גוזלן - מאמן כדורגל וותיק וערכי ואיש מאוד מוערך בספורט בחדרה עוד מימיו ככדורגלן.  עירוני נשר - המועדון שאני כל כך נהנה לעבוד בו, ומנגד המועדון שאיתו נפגשנו למשחק ליגה בשבת האחרונה, מקיימים כבר שנים מערכת יחסי גומלין בריאה ונעימה.. כבר כמה שנים טובות שאני מוצא את עצמי במגוון רחב של אירועים הקשורים לשיתוף הפעולה הזה, שכולל השתלמויות הדדיות, החלפת ידע, טורנירי הנצחה מרגשים ומפגשים בין קבוצות לגיבוש הכנה ספציפית לשכבות הגיל השונות.

אז מה היה במשחק? המשחק התנהל בקצב גבוה והכיל בתוכו את כל מה שילדים צריכים לחוות: מתח, למידה, הצלחות, התמודדות אל מול תסכול וקושי ובסופו של דבר יישום- נתן לשני המאמנים "תמונה" לגבי הילדים בזמן הנתון של העונה. כל מאמן בדרכו וכל מועדון לפי תפיסת עולמו בהבנה שהבנייה נמשכת  והידיעה שחשיבות הגיל הנ"ל להתפתחות השחקן מבחינת היסודות היא קריטית. הזכות שלנו כמאמנים לתת ולהנגיש להם את כל אלה בתהליכים יצירתיים ומגוונים הכוללים מאפיינים על הרצף שבין מיומנויות לקוגניציה, רגש ומחשבה- היא התשוקה והיעוד האמיתי שאין שני לו. כל אלה הופיעו בשבת האחרונה ב-11 בבוקר לחוויה בלתי נשכחת מהמקצוע בעל המשמעות הייחודית  שאנחנו כל כך אוהבים. שתי הקבוצות נתנו "פייט" וכן, רצו לנצח (כחלק קריטי מהתפתחות השחקן- רצון לנצח בדרך שקיבלת, בדרך שעבדו איתך, בדרך שגרמו לך להאמין)... במשחק שהסתיים בתוצאה בניצחון 7:8 לזכות הקבוצה שלנו (שער ניצחון שהובקע בדקה האחרונה, לטובת הסקרנים) - אבל הניצחון הגדול הוא הדרך של שתי הקבוצות ושני המועדונים וכמובן שלא התוצאה במשחק הספציפי הזה.

היה זה מפגש שנתן את ה"רעב" לקראת הסיבוב הבא, הפעם באיצטדיון העירוני בנשר. עד אז, שני  המועדונים בכלל וקבוצות הטרום א' בפרט יעברו תהליכי עיצוב שיתנו להם את היכולת להמשיך ולעלות ברמת כל המאפיינים שהוזכרו קודם לכן. יהיה מעניין זה בטוח. 

 

TOP PLAYER - אימונים ברמה אירופאית בחיפה

 

מעוניין להתאמן בסטנדרטים הגבוהים ביותר עם עזרי אימון טכנולוגים שניתן למצוא רק באקדמיות מובילות באירופה? מעוניין לעשות את זה בהדרכתם של מאמנים מובילים עם רזומה אימון נכבד דוגמת ברוך סער, אלדד שביט, משה שושן ושחר פוני? בקרוב מאוד פרויקט TOP PLAYER ייצא לדרך באופן רשמי, במגרש סינטטי איכותי ברמות הגבוהות ביותר הסמוך לקאנטרי "הולמס פלייס" ואצטדיון האתלטיקה בשכונת נווה שאנן בחיפה. הפרויקט מציע אימונים אישיים ואימונים בקבוצות קטנות. להתרשמות ראשוניתהקליקו כאןותוכלו להתרשם מוידאו מאימונים במתחם. לפרטים נוספים: ברוך סער - 050-9242414 , שחר פוני - 052-4893444 , משה שושן - 052-5575741 , אלדד שביט -   050-5792333.

  

 

 

 

טרום א' - חוף, ללמד, לשאוף ולעשות זאת בנועם
אל תהרגו את התקווה

אל תהרגו את התקווה

חדש באתר

מוקדם מדי להכריז על סיום עונה. אם משרד הבריאות יאפשר לחזור ולשחק עד לתחילת חודש מאי, יש חובה מוסרית ומקצועית לחזור למגרש...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

חדש באתר

את הכתבה הזו אסור לכם להחמיץ. עורכי הדין שי אבני ושחר גרינברג עונים על שאלות שנוגעות להווה ולעתיד של כל כדורגלן צעיר – ב...

חפשו מי שיאמן אתכם

חפשו מי שיאמן אתכם

חדש באתר

אין שום סיבה שההתאחדות לכדורגל לא תתפוס פיקוד בתקופה הזו ותעזור עם אנשי המקצוע שלה למועדונים ולכדורגלנים הצעירים בהכוונה...