You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

חגיגה ישראלית בשבדיה

שיתוף כתבה

חגיגה ישראלית בשבדיה

קבוצה של כדורגלנים, מרביתם ילידי שנתון 2003 ו-2004, שקובצו להם ממספר קבוצות לקבוצה אחת - שהודרכה ע"י המאמנים שי כהן ואיציק מרקל, זכתה בטורניר יוקרתי בשבדיה. שי כהן משתף אותנו בתהליכים שעברה הקבוצה, ברשמים ובחוויות מהטורניר.

מאת: מערכת האתר

זו כבר הפכה למסורת בחודש יוני בשנים האחרונות. גם הפעם ארגנו מאמני הכדורגל, איציק מרקל ושי כהן, 23 שחקנים מקבוצות שונות – מרביתם ילידי שנתונים 2003/4, שרצו לשפר פרמטרים ויכולות למחנה קיץ משולב עם טורניר יוקרתי בשבדיה. בקבוצה השתלבו מספר שלהם הייתה זו פעם שניה ברציפות: המדובר  בתמיר חיימוביץ, יובל סרויה והשוער אקי כהן - ואף קפטן הקבוצה יהונתן סנגאוקר – יליד שנתון 2002, המשתייך למכבי הרצליה – לו הייתה זו הנסיעה השלישית ברציפות.הפעם הקבוצה הישראלית גם חזרה עם זכייה בטורניר – ועל כך תקראו בהמשך הכתבה.

כדי להעמיד קבוצה תחרותית טובה, שתתמודד בצורה שקולה מול קבוצות קיימות מרחבי אירופה, קיימו צמד המאמנים כ- 12 אימונים ו- 5 משחקי אימון, כהכנה לנסיעה לטורניר בשבדיה. באימונים הראשונים עבדה הקבוצה על מספר פרמטרים אישיים ומספר פרמטרים טקטיים – כגון מהירות מחשבה, הבנה טקטית טובה יותר, יכולות טכניות אישיות, תקשורת ועבודה מנטלית.  למשלחת צורף שף ישראלי – אור אוחיון - שהיה אמון על כל נושא התזונה.

ב- 18.6.2019 הקבוצה המריאה לשבדיה למחנה אימון של כשבוע בו המשכנו לעבוד על פרמטרים מקצועיים ובנוסף הכנסנו מספר פרמטרים מנטליים כמו לשבת עם כל שחקן ולעזור לו להחליט על המטרה המרכזית שלו מהנסיעה. למשלחת צורף בפעם הראשונה שף שנבחר בקפידה בהתאם לדרישות הצוות המקצועי – השף אור אוחיון מעין יהב. אור, שף ברמה גבוהה מאוד והרבה בזכות האוכל שהכין, ההשתלבות שלו עם המשלחת והרצון העז שלו לתת הכל לקבוצה, ההצלחה הגיעה.

במהלך מחנה האימון נערכו 12 אימונים ו- 2 משחקי אימון. בטורניר השתתפו כ- 450 קבוצות מגיל 5 ועד גיל 17 בנים ובנות במתחם גדול עם 33 מגרשי משחק צמודים, פעילויות כיף ותחרויות היתוליות, מזנוני אוכל ועוד. בשכבת הגיל של הקבוצה הישראלית  השתתפו 15 קבוצות שחולקו בשלב הראשון ל- 3 בתים: בשלב הבתים שיחקו 4 משחקים (30 דקות כל מחצית) בהם ניצחה הקבוצה 3 משחקים ובאחד היא סיימה בתוצאת תיקו. ברבע הגמר ובחצי גמר ניצחה הקבוצה הישראלית קבוצות שבדיות ובגמר שיחקה נגד אחת הקבוצות הטובות בשבדיה בשכבת גיל זה, פורסה בי.קיי,  ובמשחק צמוד וקשה עם קצב מהיר והמון אגרסיביות ניצחה הקבוצה הישראלית 0-2 וזכתה בגביע. במשחק הגמר את השער הראשון הבקיעה הקבוצה הישראלית בדקה ה- 10, את השער הבקיע יובל ששון שמשחק בהפועל ראשון לציון ובדקה ה- 39 הבקיע עמרי בדיר, שחקן מ.ס כפר קאסם, מבישול יוצא מן הכלל של משה סמל – גם הוא שחקן הפועל ראשון לציון.חשוב לציין, שמהלך כל הטורניר לא ספגנו אפילו שער אחד וזאת בזכות עבודה קשה והתמודדות ראויה לציון של השחקנים במגרש.

קפטן הקבוצה - יהונתן סנגאוקר,  צד את עינם של סקאוטים שבאו לראות את המשחקים. שחקן נוסף שהצליח להתמודד עם הפיזיות הסקנדינבית הוא עמרי שמיר מהפועל רמת-גן, שחקן שעבד קשה מאוד, תיקל חזק והרוויח הרבה מאוד כדורים בראש. מספר שחקנים נוספים שראוי לציין הינם אור בסטיקר, אורי אהרוני ותמיר חיימוביץ שחלקו ביניהם את 2 משבצות הבלמים והיו מתואמים מאוד בשמירת שער נקי ,יובל סרויה במשחק חכם וניווט טוב יחד עם משה סמל ניהלו את משחק ההתקפה בצורה יעילה וחכמה. השוער הראשון ברוב המשחקים היה אקי כהן – שוער קבוצת נערים ב' של בית"ר טוברוק, שהיה אחראי יחד עם השוער השני בן בראל מאשדוד לשמירה על שער נקי.

שי כהן, סיכם בסיפוק את המסע לשבדיה: "הנסיעה בכלל והטורניר בפרט היו מוצלחים מאוד. השחקנים נהנו גם מהחוויה וגם מהטורניר עצמו. שחקנים התקדמו בפרמטרים שהצבנו להם, שיחקו נגד מהירות ועוצמה שונה ושיחקו נגד סגנון משחק שונה ממה שהם חווים בליגה שלהם, ואנו תקווה שעזרנו להם להתכונן מעט טוב יותר בפרמטרים שונים לעונה הבאה ולעתיד שלהם בכלל . חשוב מאוד לציין את הספונסר הראשי ותורמים שללא עזרה כספית מהם מספר ילדים לא היו יכולים לצאת למסע הקסום ולהרוויח חוויה וקידום מקצועי הספונסר ראשי- אמיר סולרסקי איש כדורגל ותיק ויקר – מחברת מבט קדימה ניהול וייזום בע"מ, יוסי פרשקובסקי – חברת פרשקובסקי השקעות ובנין בע"מ, רביד אוזלובו – אולם אירועים "כפר אירועים קולוניה בע"מ". בנוסף, הרבה תודות לעיריית ראשון לציון שעזרה לנו בשימוש במתקני האימון שלה בהכנה של חודש לפני הנסיעה".

סגל הקבוצה הישראלית לטורניר:

שוערים: אקי כהן( בית"ר טוברוק), בן בראל (מ.ס.אשדוד).

שחקני הגנה: ליאל שלום, אור בסטיקר, יעקב חיימוב (הפועל ראשון לציון), אורי אהרוני(הפועל פ"ת), לני טייב(מכבי הרצליה), אסף קיבו(סקציה נס ציונה), בר חלבני (מכבי שוהם).

קישור: יונתן סנגאוקר (מכבי הרצליה)תמיר חימובייץ(מכבי פ"ת), עומרי שמיר(הפועל רמת גן) ליאם מיוחס(הפועל ראשון אליה מחלי(הפועל ראשון לציון).

התקפה: אביב סולרסקי, יובל ששון, דביר אלבר ומשה סמל (הפועל ראשון לציון), ליעם רז(מכבי שוהם)עומרי בדיר(מ.ס כפר קאסם), יובל סרויה(בית"ר טוברוק)ליאב מועלם(הפועל רמת גן).

דבר הפיזיותרפיסט

דבר הפיזיותרפיסט

חדש באתר

אור אהרון - ראש מחלקת הפיזיותרפיה באקדמיית הנוער של מכבי ת"א, התארח לראיון קצר באתר הרשמי של מכבי ת"א. על כך בכתבה הבאה.

רעננה להמשך הצמיחה

רעננה להמשך הצמיחה

חדש באתר

הפועל רעננה הפכה בעשור האחרון למחלקת הנוער המובילה בשרון הדרומי ולאחת מהמחלקות המצליחות במדינה. עמי ואזנה, המנהל המקצועי...