You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

זמן לחשבון נפש בזכות הקורונה

שיתוף כתבה

זמן לחשבון נפש בזכות הקורונה

"פגרת הקורונה" היא הזדמנות טובה לחשבון נפש לכולנו - בדגש על אלה שפוגמים בערכי הספורט ומגלים כעת, שזה לא באמת משתלם.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: ג'ו הירש - באדיבות האתר הרשמי מכבי חיפה

כבר שבוע וחצי שהאהבה שלנו לכדורגל עוטה עליה אזיקים. המאבק בהתפשטות הקורונה הביא להפסקת הפעילות בכדורגל הישראלי ובפרט בגזרת מחלקות הנוער. אם בסופ"ש שעבר ניתן היה לייחס חלק מביטול המשחקים למזג האוויר הסוער, הרי שבסופ"ש הזה אי אפשר להאשים את מזג האוויר וגם לא את המצב הביטחוני, הפעם הסיבה היא חד משמעית - סכנת הקורונה, שכולנו חוששים מהשלכות רמת התחלואה שלה וגם כמובן מהמשך שיגרת החיים במדינה לחודשים הקרובים ובפרט בכדורגל. הפגרה הכפויה הזו היא הזדמנות מצוינת לכולנו לעצור רגע ולהביט קצת לתוכנו וגם על הסביבה שאנו חלק ממנה, להסיק מסקנות, להפיק לקחים ולחזור לחיים ובפרט לכדורגל אנשים טובים יותר.

איש מאיתנו אינו כליל השלמות וכולנו עושים טעויות כאלה ואחרות בהתנהלותינו, לעיתים במודע ולעיתים שלא במודע. אי אפשר להתעלם מכך, שבשנים האחרונות רמת הכוחנות והדורסונות בכדורגל שלנו עלתה בהדרגה מתמדת והפכה את המשחק שאנחנו כל כך אוהבים לכזה שגורם המון מפחי נפש ותחושות לא נעימות לאנשים הקשורים אליו. כמובן שיש הרבה אנשים טובים בכדורגל והדברים שנכתבים בטור זה לא נכתבים בהכללה גורפת או לגופו של אדם או מועדון מסוים.

עושה רושם שכדי לייצר הישגיות נקודתית הרבה אנשים בדרגים ניהולים ומקצועיים פשוט איבדו את זה. הדבר מתבטא ברמת האלימות במגרשים - שהרבה פעמים הם תוצר ישיר להתססת אווירה מצד בעלי תפקידים ובמקרים אחרים נובעים מתהנגות לא ראויה של אנשים חסרי תרבות ביציעים, תופעת "זיופי" השחקנים - שבחיים האזרחיים היא עבירת התחזות שזו עבירה פלילית, מחטפי השחקנים - מנהלים ומאמנים שעסוקים במידה מוגזמת בצירוף שחקנים לקבוצתם - במקום לטפח את החומר הקיים,  מועדונים שנפרדים בצורה לא ראויה משחקנים שלא מתאימים לצרכיהם - בלי לעזור לשחקנים למצוא דרך חדשה ולעיתים עם דרישות חצופות לתשלום פיצוי, מועדונים שמלינים שכר ועושים תרגילים כאלה ואחרים כדי לא לשלם את הגמול הראוי לעבודת המאמנים וספקי המועדון, מאמנים שחותרים תחת קולגות שהם חומדים בתפקידם, רכילויות עם הרבה לשון הרע בקבוצות ווטסאפ כאלה ואחרות, קומבינות בין מועדונים בכל הקשור למעברי שחקנים ובאמת שיכולתי להמשיך עם הרשימה הזו עוד כמה שורות, אבל אעצור כאן, מתוך הנחה שאתם מבינים לאן אני חותר, ואשאל שאלה פשוטה: מה כל זה שווה, אם ברגע אחד הטבע יכול להוריד אותנו על הברכיים? לא עדיף להיות שמחים בחלקנו ולחשוב איך אנחנו משפרים בתוך חלקת האלוהים הקטנה שלנו, מבלי לפגוע באחרים?


נעבור אליכם השחקנים: זה זמן טוב לכל שחקן באשר הוא לסיכום ביניים ולשאלות נוקבות עם עצמכם - מה יכולתם לעשות טוב יותר בהתנהלות שלכם, כדי להיות בנקודה גבוהה יותר? מהן הנקודות שבהן "חיפפתם"? מה עשיתם טוב העונה ולמה ניתן לייחס את זה?  מה תוכלו לשפר בגישה ובהתנהגות שלכם מול הסובבים אתכם, כדי להיות אנשים אהובים יותר? מה תוכלו לעשות בתקופה הדחוקה הזו, כדי להישאר בעשייה למרות המצב המגביל? שאלת השאלות: איך אנחנו חוזרים לכדורגל בכושר גופני, מנטלי ואנושי טוב יותר? 

בנימה הזו, נאחל לכולנו שנעבור את התקופה הלא נעימה והמאיימת הזו בהקדם האפשרי, עם בלימה של היקף התפרצות המחלה, עם כמות מקסימלית של מחלימים ושנחזור למגרשים בהקדם בכושר טוב ונהפוך את הכדורגל שאנחנו כל כך אוהבים למקום הרבה יותר הוגן, הרבה יותר מכבד והרבה יותר מהנה ממה שהוא. 

אוהד בק - אימון מנטלי באזור גוש דן וירושלים ליחידים ולקבוצות

כל כדורגלן חולם להביא את היכולות הגבוהות שהוא מציג באימון ישירות לרגע האמת בשבת, כי כישרון כבר יש לך, אז מה חסר? אני אוהד בק, מאמן מנטלי המתמחה בהבאת היכולות מהאימון למשחק, ניסיון של כ-8 שנים כשחקן וכאיש צוות במחלקת הנוער של בית"ר ירושלים, מאסטר ב-NLP ומאמן מנטלי מטעם האונ' הפתוחה. בתהליך איתי נעבוד על המרכיבים שיביאו אותך להצלחה: נבנה ביטחון עצמי חזק, נפתח חוסן מפני מתחים ופחד מכשלונות, ובעיקר – נגיע יחד לפריצת דרך שאפילו לא חלמת עלייה. 

 

טלפון: 054-4968724. להמלצות מצד שחקני בית"ר ירושלים - הקליקו כאן , לערוץ היוטיוב שלי - הקליקו כאן, לערוץ הפייסבוק שלי -הקליקו כאן, לערוץ האינסטגרם שלי - הקליקו כאן .


 

 

זמן לחשבון נפש בזכות הקורונה
נערים א' - על, דרבי ללא הכרעה בבירה

נערים א' - על, דרבי ללא הכרעה בבירה

חדש באתר

משחק הדרבי הירושלמי בין בית"ר לקטמון הסתיים בתוצאת שוויון 1:1. נקודה ראשונה לקטמון, נקודה שניה לבית"ר. תגובות המאמנים מצ...

ילדים ב' - דן, מבשרת טובות

ילדים ב' - דן, מבשרת טובות

חדש באתר

הפועל מבשרת ציון/אבו גוש עם מאזן מושלם במשחקי הליגה וגביע המדינה, לאחר שחוללה אתמול מהפך וניצחה 1:3 את המשחק הביתי מול ...