You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

השלכות הודעת ההתאחדות לכדורגל על הארכת העונה

שיתוף כתבה

השלכות הודעת ההתאחדות לכדורגל על הארכת העונה

ההתאחדות לכדורגל הודיעה הבוקר על נכונתה להאריך את העונה. כיצד זה ישפיע על מבנה הליגות ועל התנהלות מחלקות הנוער? על כך בכתבה הבאה.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: ולדי מויסייב

מזה 11 ימים שפעילות מחלקות הנוער מושבתת, עקב החלת סגר כפוי ומאולץ על מדינת ישראל. אמש נקבע, כי גם משחקי ליגות הבוגרים יופסקו החל מסוף השבוע וברגעים אלה ראשי ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגות פועלים באופן קדחתני על מנת לאפשר לקבוצות להמשיך ולהתאמן בתקופת הסגר.

הבוקר הוציאה ההתאחדות לכדורגל הודעה מעודדת, בהנחה שהדברים אכן יוכלו לצאת אל הפועל. בהודעה נכתב: "בעקבות מצב התחלואה בארץ וההחלטה הצפויה של הממשלה על הטלת סגר כללי ומחמיר, התכנסה אתמול אחר הצהריים ועדת ההיגוי למשבר הקורונה של ההתאחדות לכדורגל במטרה לדון בהשלכות האפשריות. חרף העובדה שכבר לפני שבועיים החליטה הממשלה על עצירת כלל האימונים והמשחקים בליגות ב’ ו-ג’, כמו גם כלל הליגות לנוער ולילדים, הבהירו חברי הוועדה והמשתתפים בדיון כי ההתאחדות לכדורגל תפעל ככל יכולתה לטובת חזרה מלאה לאימונים ולמשחקים בכלל הליגות במהירות האפשרית ובכוונתה להבטיח את סיום עונת 2020/21 על כר הדשא, גם אם הדבר יצריך את הארכת העונה".

מה הם הדברים, שצריך לקחת בחשבון?

*. מועד חידוש הליגות - במסמך שהוציאה ההתאחדות לכדורגל בשבוע שעבר, נכתב שמרגע חזרה לפעילות בתוך שבוע יתחדשו הליגות ומשחקי הגביע. בהנחה שיחלפו לפחות חודש ימים מרגע הקפאת הפעילות במחלקות הנוער ועד לחזרה לפעילות, על מנת לאפשר זמן להתארגנות למועדונים וזמן להשלמת אימונים, כדי להחזיר את השחקנים בשנתוני הנערים והנוער לפעילות - יידרשו לפחות שלושה שבועות של תקופת אימונים ללא משחקים - על מנת שחזרה מהירה לא תגרום לפציעות מרובות, כך שבמידה והקבוצות יחזרו לפעילות בתחילת חודש פברואר, סביר להניח שהליגות יתחדשו לקראת סוף החודש. משחקי הילדים והטרומים יוכלו לחזור לפעילות מוקדם יותר. במצב כזה וחלילה מבלי שתהיה עוד עצירה כתוצאה מענייני הקורונה/ביטחון/גורם אחר, תרחיש סביר שהליגות יגיעו לסיומן במהלך חודש יולי.

*. התארגנות עם מגרשים למשחקים באמצע השבוע - קרוב לוודאי, שהמצב החדש יביא לקיום משחקים באמצע השבוע - בין אם מדובר במשחקי השלמה ובין אם מדובר במחזורי אמצע שבוע. מחלקות נוער יצטרכו להיות גמישות בחלק מהזמן, מבחינת לו"ז הפעילות של קבוצות מחלקות הנוער ושעות העבודה של המאמנים.

*. מזג אוויר - בעונות קודמות עמדנו במצבים של שבתות שרביות, שבהן בוטלו המשחקים, כבר במהלך חודש אפריל. אין לדעת מה יהיה מצב מזג האוויר בעוד מספר חודשים, אך כן צריך לקחת בחשבון מצב של ביטולי משחקים בגלל שרב. מהסיבה הזו חשוב שההתאחדות לכדורגל תקל עד כמה שאפשר באישורי תאורה לקיום משחקים בשעות הערב.

*. התנהלות כספית של המועדונים - מועדוני הכדורגל מחויבים להחזיר להורי השחקנים תשלומים או תקופת פעילות כפיצוי על תקופת הסגר. הארכת הפעילות תמנע מחלק מהמועדונים לקיים פעילויות בתקופות חופשים מהלימודים כמו מחנות אימונים, קייטנות ועוד - דבר שיפגע בהכנסות.

*. התנהלות מול מאמנים - חודשי אפריל ומאי הם החודשים החמים בשוק המאמנים. הארכת העונה והפגרה הקצרה תגרום לחלק מהמועדונים לפעול להארכת חוזים למאמנים בשלב מוקדם ויהיו גם מועדונים שהארכת העונה תגרום להם להשהות את ההחלטה.

*. חופשות משפחתיות - ידוע לכל, כי חופשת פסח ותקופת החופש הגדול הן תקופות פופולריות ליציאה לחופשות משפחתיות. מאחר והעונה תתארך, יש לקחת את הדברים בחשבון ולתכנן את החופשה המשפחתית בהתאם ללוחות המשחקים ואפילו לקחת בחשבון עוד עצירה פוטנציאלית של מספר שבועות.

*. מעמד שחקנים עד גיל 15 ותקופת מעברים - ההתאחדות לכדורגל תצטרך לשנות את הקריטריונים לכניסה להסגרים ומעברים לקבוצות, כתוצאה מהקפאת הפעילות. יש לעקוב אחר פרסומים בנושא.

*. זמן התארגנות לעונת 21/22 - בעונות שלפני עידן הקורונה, הרבה ליגות הגיעו לסיומן במהלך חודש מאי ואפילו היה כאלה שהסתיימו במהלך חודש אפריל. לקבוצות הנערים והנוער היו כשלושה וחצי-ארבעה חודשים של פגרה ממשחקי ליגה, לקבוצות הילדים הייתה תקופה של כחמישה חודשי פגרה. הפעם זה יהיה שונה. הפגרה שבין העונות תהיה קצרה הרבה יותר, דבר שיחייב את הקבוצות להתארגנות מהירה מבחינת הנחיות לשחקנים לתקופת הפגרה, טיפול במגרשים והכנתם לתקופת הטרום ותחילת עונה, בניית תוכנית אימונים מותאמת לטרום עונה, זמן ליציאה למחנה אימונים. 

 

הצטרפתם לקבוצת הווטסאפ שלנו? פתחנו קבוצות ווטסאפ שקטות לכל השנתונים, שבהם תוכלו לקבל פרסומים חשובים הנוגעים לשנתון שאליו אתם שייכים. הקליקו כאן מעבר לרשימת קישורי ההצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלנו

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

אימון כדורגל ברמה אירופאית בחיפה? אימון מנטלי באזור המרכז וירושלים? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות לילדים, נערים, נוער ובוגרים באזור השרון וצפון ת"א? אימון כדורגל ואימון מנטלי משולב באזור הקריות והגליל המערבי? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות באזור ר"ג ופ"ת? עיסוי ספורטאים מקצועי בת"א? שורה של אנשי מקצוע איכותיים מחכים לכם בפינת "המומלצים של וולה". הקליקו כאן והתרשמו מהם.  

 

כשמשחק כדורגל בשכונה הופך לפשע

כשמשחק כדורגל בשכונה הופך לפשע

חדש באתר

דני גיל, שבנו וחבריו ספגו קנס על משחק כדורגלבין חברים בשכונה, מתוסכל מהמצב שאליו מתדרדרים בני הנוער, בעקבות ההחלטה על ס...

מכבי חיפה ב' - צעד מתבקש לעונה הבאה

מכבי חיפה ב' - צעד מתבקש לעונה הבאה

חדש באתר

בדומה לחיבור בין קבוצות הבוגרים של מכבי ת"א ובית"ר ת"א, חיבור מלא בין מכבי חיפה לקבוצת בוגרים בליגה הלאומית יוכל להניב ה...

ואקום מתוצרת חוץ

ואקום מתוצרת חוץ

חדש באתר

ווילי רוטנשטיינר ופטריק ואן לוון הגיעו לישראל, כדי להתמקד בעבודה עם הדור הצעיר. חבל מאוד שבשל הציוות שלהם לדרג הבוגרים, ...

לדבר במגרש - גרסת המציאות

לדבר במגרש - גרסת המציאות

חדש באתר

ערן זהבי שוב סתם פיות והוכיח שהוא יודע להתמודד עם רעשי רקע. כל ספורטאי שרוצה למקסם את היכולות שלו, צריך לקחת דוגמא מערן ...

פרוטזת רחצה נתרמה לבן ממן

פרוטזת רחצה נתרמה לבן ממן

חדש באתר

כדורגלן קבוצת שנתון 2003 של בית"ר טוברוק, שרגלו נקטעה כתוצאה מתאונת דרכים, זכה לתרומה של פרטוזת רחצה. המשפחה ממשיכה בגיו...

איך זה שכוכב אחד לבד מעז

איך זה שכוכב אחד לבד מעז

חדש באתר

לואי בארי בן ה-17 כבש שער בהופעת בקבוצת הבוגרים של אסטון וילה במשחק שבו היא הפסידה 4:1 לליברפול, אך הסיפור הלא פחות מרגש...