You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

השזרועים מקשים על החיים

שיתוף כתבה

השזרועים מקשים על החיים

קבוצות רבות ברחבי המדינה – בעיקר באזורי הפריפריות בדרום והצפון, מצאו את עצמן עומדות לדין בגין אי הופעה למשחקים – שלטענתם נבעו מכך שלא מצאו מגרשים. על הטענות של נציגי הקבוצות ותגובת ההתאחדות לכדורגל, בכתבה הבאה.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: רמי דרורי (התמונה להמחשה בלבד)


פגרת השזרועים מדי שנה מולידה תוצרי לוואי של קבוצות שמוצאות את עצמן עומדות חסרות אונים, כתוצאה ממחסור במגרשים אלטרנטיביים לאימונים ולקיום משחקים. מגרשים סינטטיים אין בשפע ולטענת הרבה קבוצות פגרה של שלושה שבועות אינה מספיקה לשזרוע מגרשים. מאז הסתיימה פגרת השזרוע עמדו קבוצות רבות לדין, בגלל אי הופעה למשחקים – עניין שלטענת הקבוצות הוא כורח מציאות, מאחר והן לא מצאו מגרשים לארח.

 

אחמד עבאס (אבו סברי), המנהל המקצועי של הפועל דיר חנא, שטח את טענותיו בפוסט חריף שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו בשבוע שעבר: "כל אנשי ההתאחדות יודעים על מצוקת המגרשים בכלל - ובתקופה הזו של השיזרוע בפרט. אישית אני פניתי לאחראים והתרעתי שפגרת השזרוע היא קצרה מדיי . בשבת האחרונה היה אמור להיות לנו משחק בוגרים עם שעב, חיפשתי מגרש מבוקעאתא שברמת הגולן עד חדרה לא מצאתי. הייתה לנו ועדת משמעת, הדיין פסק 1000 שקלים קנס ומשחק חוזר. במקום שהתאחדות לכדורגל תעזור לקבוצות - ויש אלף ואחת דרכים כדי לעזור, לצעירי היד קלה על ההדק ומה שמעניין אותם זה לגזול כסף מהקבוצות - במקום לחשוב איך לקדם את הכדורגל ולעזור. התקציב של הקבוצה שלי הוא 0, אני מאמן בתרומה שחקנים משחקים בחינם - שאפילו באים למשחק במכוניות שלהם . בדיקות רפואיות הם שילמו. מגרש ביתי אין לנו. עכשיו גם לקבל קנס 1000 שקלים - ושוב לשלם על המשחק הזה 5000 שקלים לפחות על שכירות מגרש ואבטחה. אני אישית אני מאחל לעצמי לברוח מהענף שנקרא כדורגל. נהיה גועל נפש ואין טעם להמשיך בענף הזה שיש בו הכל חוץ מכדורגל".

 

קבוצת נערים ב' של הפועל רהט הייתה אמורה לארח את עירוני מודיעין למשחק גביע. בשל מצוקת מגרשים בדקו הקבוצות אפשרויות שונות, הנה לכם עדות מטל הירשהורן – מנהלה המקצועי של מודיעין: "קיבלתי פניה מוואחיד אל צנע – מנהל הפועל רהט. הוא הסביר לי את הקשיים והוא ניסה למצוא פתרונות ולא הצליח. הצעתי לו שיגיעו אלינו למודיעין ונקיים את המשחק – ההתאחדות סירבה". וואחיד אל צנע מאשר את הדברים: "הסכמתי להחליף ביתיות – וההתאחדות לא אישרה. הצעתי לקיים את המשחק בשדרות – וגם לזה לא התקבל אישור. אתמול עמדנו לדין, ספגנו קנס של 500 שקלים ונקיים את המשחק במועד אחר. ציטוט מהחלטת בית הדין של ההתאחדות: "לאור ההתכתבות המצורפת לכתב ההגנה, נראה כי קיים רצון לקיומו של המשחק. באחריות הנאשמת לתאם מועד חדש בהתאם לדרישות הגורמים הרלוונטים לכך בהתאחדות. בית הדין קבע לקיים משחק חוזר". אנחנו שואלים, אם מראש הראינו נכונות לשחק ובסופו של דבר כן יתקיים משחק במועד מאוחר יותר, אז למה לקנוס אותנו".

 

תגובת ההתאחדות לכדורגל לדברים: ״לקבוצות היו 3 שבועות של פגרה על מנת לבצע שזרועים. רוב הקבוצות אשר השזרוע של המגרש שלהן גלש מעבר לפגרה הצליחו להסתדר למרות כל הקשיים ומצאו מגרשים חלופיים. לקבוצות שלא מצאו מגרשים הוצעה חלופה של דחייה המשחק לאמצע השבוע שלאחר המחזור, אך היריבות לא הסכימו כל אחת מסיבותיה היא. התארגנות נכונה של הקבוצות ע"י שריון מגרש מבעוד מועד הייתה מונעת בסופו של דבר את הסיטואציה. לגבי דיר חנא, לקבוצה מגרש ביתי והיה להם את כל הקיץ להתארגן על מנת להכשירו בזמן. מסיבותיהם הם, זה לא נעשה״.

 

האימונים במסגרת הקבוצתית לא מספיקים? צריך יחס אישי? מעוניין להעצים את האיכויות שלך? תן לנו לנסות לעזור לך.   הקלק כאן ותעבור לכתבת המומלצים שלנו באתר "וולה" - שם תוכל למצוא אנשי מקצוע איכותיים בתחומים שונים, שישמחו לתת לך את ההעצמה שאתה צריך, כדי למקסם את היכולות שלך.

השזרועים מקשים על החיים