You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

הפועל עכו רוצה לקפוץ כיתה

שיתוף כתבה

הפועל עכו רוצה לקפוץ כיתה

אחרי שהוביל להצלחות את מחלקת הנוער של הפועל מטה אשר, שמוליק אמירה (במרכז התמונה) שואף לקדם את מעמדה של מחלקת הנוער של הפועל עכו בנוף של מחלקות הנוער הצפוניות.

 מאת: אורי שמיר - עורך האתר

משך שנים, כשדיברו על הפועל עכו דיברו בעיקר על קבוצת הבוגרים, שהצליחה לקבע את מעמדה כקבוצה לגיטימית בליגת העל, ממנה היא נפרדה לפני ארבע עונות - מבלי שהיא מצליחה למנף את מיקומה של הקבוצה הבוגרת בליגה הבכירה להעצמה של מחלקת הנוער.

בקיץ 2019 תפס את הפיקוד על מחלקת הנוער של הפועל עכו שמוליק אמירה, כדורגלן עבר של המועדון, שמשך 14 שנים שימש כמנהל מחלקת הנוער של הפועל מטה אשר - שלצד הצבת קבוצות לגיטימיות בליגות שרון של שנתוני החטיבה הצעירה, הפכה לפס ייצור מצוין של כדורגלנים שהתקדמו למועדונים בכירים ומיצבה את עצמה כמחלקה המובילה בגליל המערבי. שמוליק אמירה חזר הביתה ויחד עם יו"ר המועדון, קרן בן נשר, המנהל המקצועי של המחלקה, איציק טוויזר, התוותה דרך חדשה במועדון וכך מוצאת את עצמה קבוצת הבוגרים נשענת על שחקנים בוגרי המחלקה, בראשם החלוץ רז טוויזר (הבן של איציק) - מהכובשים המצטיינים בליגה, שזוכה להתעניינות מקבוצות בכירות בליגת העל. קבוצת הנוער של המועדון התמודדה בעונה שעברה חזק על העליה לליגת העל, אך הפסקת העונה המוקדמת גרמה לה לסיים במקום השני מבלי להתמודד אפילו במשחקי המבחן. הכמות והאיכות של קבוצות המחלקה גדלה ובמועדון מקווים שעם החזרה  לפעילות, יוכלו במועדון להמשיך ולקדם את קבוצות המחלקה ולהגביר את שילוב בוגרי קבוצת הנוער בקבוצת הבוגרים. רגע אחרי חזרת הקבוצות לאימונים ורגע לפני חזרת הקבוצות לליגה, שמחים לארח לראיון את שמוליק אמירה.


שמוליק, הגעת עם הרבה אנרגיות לתפקיד בעכו. איך אתה מסכם שנה כל כך לא שגרתית?

"תקופה לא פשוטה, שבה עברנו שלושה סגרים בשנה, תוכניות שהשתבשו, יעדים שלא יודעים אם נגיע אליהם. עם זאת, עשינו גם לא מעט דברים: פתחנו בית ספר לכדורגל - שפעילים בו כ-120 ילדים, פתחנו קבוצות ליגה בכל השנתונים - מה שלא היה קודם, שיפצנו את מתחם האימונים, החלפנו חדרי הלבשה, בקרוב נחליף את משטח הדשא למשטח סינטטי. יש לנו מעטפת מקצועית מאוד איכותית, הן ברמת מאמני הקבוצות והן ברמת מאמני ההעשרה - צוות שמונה בין היתר את מאמן השוערים דודו גורש - ששב הביתה אחרי קריירה מפוארת בליגת העל, שון שיון - המאמן המנטלי ועוד. אנחנו מקווים שלא יהיו עוד מכשולים שיעכבו את ההתפתחות של מחלקת הנוער. סך הכל יש כאן חיבור מצוין עם העירייה והנהלת קבוצת הבוגרים ואנחנו רוצים להוציא אל הפועל תוכניות, שיקדמו את המחלקה".

איך פעלתם בתקופת הסגרים?

"היו אימוני זום לשחקנים, הרצאות והשתלמויות שעשה איציק טוויזר, המאמנים עשו מה שהם יכולים כדי לשמור על קשר עם השחקנים. להגיד לך שזה מספיק ושזה תחליף למסגרת אימונים רגילה? ממש לא. הבן שלי, איציק, חלוץ קבוצת הנוער, התגייס לצבא, סיים טירונות, נורא קשה עם המצב הזה כשאין מסגרת קבוצתית מבחינה משמעת אישית. איציק הצליח לשמור על אורח חיים ספורטיבי והוא עשה את זה די טוב, אבל ברור לכולנו שבחלק משחקני הקבוצות תקופות הסגרים פגעו והם לא יחזרו אותם שחקנים ויידרש הרבה זמן כדי להחזיר אותם לכושר".

כמעט עשור וחצי היית בהפועל מטה אשר והובלת שם הרבה תהליכים. מה הסיבה למעבר החד להפועל עכו?

"הרגשתי תחושת מיצוי. הרמתי מחלקה לתפארת - מבית ספר לכדורגל עד הנוער. הייתי צמא לאתגר חדש, לקדם שחקנים  במועדון שגדלתי בו ויש לו קבוצה בוגרת בליגה בכירה. הייתה לי תקופה מדהימה במטה אשר, עבדתי עם אנשים מדהימים - בראשם גל מנצור, מנהל מחלקת הפסורט במועצה, עם צוות מאמנים והורים מקסימים. השארתי מועדון מצוין. אנחנו בקשר די טוב, נעזרים אחד בשני, התקדמנו יחד. הרבה שחקנים עברו משם אלינו וגם שחקנים שפחות השתלבו אצלנו עברו לשם. בשני המועדונים לא מחזיקים ילדים בכח ומסתכלים על טובת העניין".

העונה שעברה נעצרה, כשקבוצת הנוער שלכם חזק במאבק העליה לליגת העל. גם העונה הפנים שלכם לכיוון עליה. יש כאלה הגורסים שבגין ההשלכות של התקופה, צריך להקפיא את עניין העולות והיורדות. מה דעתך בעניין?

"בעונה שעברה נעשה לנו עוול גדול. פנינו להתאחדות, אמרנו שאם אנחנו לא עולים כעולה שניה, לפחות שיקיימו משחקי פלייאוף, אך סירבו לבקשתנו. אני חושב שאם יחליטו כך זה יהיה עוול גדול, זה לא ספורטיבי לקיים ליגות בלי עליות וירידות. צריכים לגרות את השחקנים באתגרים. איזה טעם יהיה לקיום ליגות? בגילאים המתקדמים זה מאסט. בלי עולות ויורדות תהיה ירידה מוטיבציה למאמנים, לראשי המחלקות ולשחקנים. זה יפגע ברמת האימונים. אני בדעה, שאפשר למשוך את העונה ויש זמן לעשות את ההתאמות הנדרשות, כדי לקיים ליגה תחרותית.

מה המטרות שלכם להמשך הדרך?

"לחזק עוד את הצביון של מחלקת הנוער בקבוצת הבוגרים, להעפיל עם קבוצת הנוער לליגת העל ולקדם את הקבוצות שלנו להיות קבוצות מובילות בליגות החוף השונות, מתוך מטרה שבעתיד זה יוביל אותנו גם לליגות שרון. עשינו את זה בעבר במטה אשר ואין סיבה שלא נעשה את זה בעכו".

הצטרפתם לקבוצת הווטסאפ שלנו? פתחנו קבוצות ווטסאפ שקטות לכל השנתונים, שבהם תוכלו לקבל פרסומים חשובים הנוגעים לשנתון שאליו אתם שייכים. הקליקו כאן מעבר לרשימת קישורי ההצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלנו

------------------------------------------------------------------------------------------------

אימון כדורגל ברמה אירופאית בחיפה? אימון מנטלי באזור המרכז וירושלים? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות לילדים, נערים, נוער ובוגרים באזור השרון וצפון ת"א? אימון כדורגל ואימון מנטלי משולב באזור הקריות והגליל המערבי? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות באזור ר"ג ופ"ת? עיסוי ספורטאים מקצועי בת"א? שורה של אנשי מקצוע איכותיים מחכים לכם בפינת "המומלצים של וולה". הקליקו כאן והתרשמו מהם.  

 

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

חדש באתר

את הכתבה הזו אסור לכם להחמיץ. עורכי הדין שי אבני ושחר גרינברג עונים על שאלות שנוגעות להווה ולעתיד של כל כדורגלן צעיר – ב...

נערים ג' - מרכז, תל אביב כתומה

נערים ג' - מרכז, תל אביב כתומה

חדש באתר

בני יהודה זכתה בניצחון מרשים 2:4 במשחק הדרבי מול קבוצת הדרום של הפועל. סיקור המשחק ותגובת המאמן המנצח, בכתבה הבאה.

ילדים ב' - שרון, אור גדול ברעננה

ילדים ב' - שרון, אור גדול ברעננה

חדש באתר

הפועל רעננה זכתה בניצחון 1:4 במשחק מול הפועל חדרה, שהוכרע עם שני שערים בארבע הדקות האחרונות. אורי בן לולו הצטיין עם שלוש...