You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

המפתיעות לטובה - הפועל הרצליה, נערים ב' - ארצית

שיתוף כתבה

המפתיעות לטובה - הפועל הרצליה, נערים ב' - ארצית

אוהד בר הדס, מאמן הקבוצה המפתיעה מהשרון, משתף אותנו בתהליכים שעוברת קבוצתו המצליחה במהלך העונה הזו במחוז הדרומי.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

פרויקט "המפתיעות לטובה" - פרויקט ההצדעה שלנו לקבוצות שעשו עד כה הצלחות מעל המשוער, מגיע היום לקבוצת נערים ב' של הפועל הרצליה - שמדורגת במקום השלישי בטבלת ארצית דרום, כשרק יחס שערים מפריד בינה לבין הפועל ראשון לציון - שמדורגת במקום השני בטבלה, המקום שמוביל למשחקי המבחן על העליה לליגת העל. ביום טוב רואים מהרצליה גם את המקום הראשון, שם מדורגת הפועל פ"ת שמקדימה את הדולקות אחריה בחמש נקודות - כל זאת כשנותרו 7 מחזורים לתום העונה.

מחלקת הנוער של הפועל הרצליה, המנוהלת ע"י אברהם בכר המנהל המקצועי ואלדר רחמים - מנהל המחלקה, הציבה עונה שלישית ברציפות שתי קבוצות בשנתון 2004. לצד קבוצת "המערב" - שמדורגת בצמרת טבלת המרכז והמשיכה להתבסס על הסגל של הקבוצה מהעונה שעברה במחוז דן של שנתון נערים ג', ניצבת קבוצת הדגל המשחקת בליגה הארצית - והיא מתבססת על כמות נכבדת של שחקנים חדשים שהגיעו מקבוצות שונות והשתלבו יחד עם מספר שחקנים ששיחקו בעונה שעברה בקבוצת המועדון ששיחקה בליגת מרכז 2.

קבוצת נערים ב' ארצית של הפועל הרצליה יצאה לעונה הזו כאל סוג של מסע האל לא נודע, בליגה שבה יותר ממחצית הקבוצות שיחקו בעונה שעברה בליגות הבכירות של שנתון נערים ג'. את העונה פתחה הקבוצה עם שני ניצחונות ושני הפסדים - שבכל אחד מהם ספגה 4 שערים. הכיוון לא היה ברור, אבל ככל שחלף לו הזמן הצליחה הקבוצה לעלות על מסלול של יציבות וגילתה הרבה אופי - שהתבטא במידה רבה בניצחונות שהושגו לאחר שהקבוצה ירדה להפסקת המחצית בפיגור. בדרך הזו מצאה את עצמה הפועל הרצליה מטפסת במעלה הטבלה, כשהיא נהנית מההתקפה הרביעית בטיבה בליגה עם 56 שערי זכות - על 23 מהם חתום גיא ארד, שצמח במחלקת הנוער של רמת השרון ובעונה שעברה שיחק בהפועל כפר סבא. ההגנה של הרצליה ספגה 31 שערים והיא מדורגת במקום החמישי בטבלת הספיגות. הרצליה ספגה 13 שערים יותר מהפועל ראשון לציון ו-15 יותר מהפועל פ"ת, כך שאם וכאשר תתחדש הליגה הפועל הרצליה תהיה מוכרחה להיות חזקה יותר בצד ההגנתי, אם ברצונה להיאבק על שני המקומות הראשונים.

אוהד בר הדס, מאמן הקבוצה, משתף אותנו בתהליכים שעברה הקבוצה וברמת שביעות הרצון שלו ממנה, בראיון קצר שערכנו עמו.

אוהד, בקיץ האחרון היית צריך לבנות קבוצה. על מה שמת דגש?
"הדגש הראשון היה על הבאת שחקנים חדשים שיכולים לשדרג את הקבוצה. למעשה, כבר במרץ של השנה שעברה, אז נאמר לי שאני עתיד לאמן את הקבוצה, התחלתי לעקוב ולצפות במשחקים של שחקנים פוטנציאליים. לשמחתי, בזכות זה שהליגה בעונה שעברה הסתיימה כבר בסוף אפריל יכולתי לקחת את הקבוצה לאימוני התרשמות מוקדם מהמתוכנן ולמעשה כבר בסוף מאי, בזמן שהרבה מועדונים יצאו לפגרה, אנחנו צירפנו עשרה שחקנים חדשים ועסקנו בבניית הסגל. בדיעבד, זה נתן לנו יתרון גדול. ברמת המקצועית, הדגש הראשוני היה להטמיע הרגלים נכונים של תנועות הגנתיות ברמה הקבוצתית. זו הייתה עבודה סיזיפית ומשעממת עבור השחקנים אך היא השתלמה בטווח הארוך. בד בבד, ניסיתי להטמיע עקרונות נוספים במשחק המעברים, משחק ההתקפה ובמצבים הנייחים".

מה היו המטרות שלכם בתחילת העונה - והאם הן השתנו עם הזמן?

"כקבוצה חדשה כמעט לחלוטין השאיפה הייתה להתחבר כמה שיותר  מהר תוך כדי תנועה ולהימנע מקרבות התחתית. פתחנו את הליגה בצורה לא טובה עם שני הפסדים בארבעת המחזורים הראשונים. לשמחתי, מאז שינינו מספר דברים ברמה המקצועית והקבוצה רצה. ברגע שהבטחנו את ההישארות בליגה, אנחנו כמובן מנסים לשפר עמדות בטבלה עד כמה שניתן תוך ניסיון לשפר את השחקנים ברמה האינדיבידואלית".
את מה ניתן לייחס למימד המהפכני שלכם בלא מעט משחקים העונה?

"הפכנו שש פעמים את התוצאה מפיגור לניצחון, ובשלושה משחקים נוספים חזרנו מפיגור בדקות הסיום כדי להשוות את התוצאה. אני מייחס את זה לאופי המאוד מיוחד של השחקנים ששונאים להפסיד, אפילו במשחקונים קטנים באימון. במקביל, עבדנו על פיתוח הסיבולת והכושר הגופני עד לאמצע העונה, אני חושב שזה נתן לנו יתרון מסוים בדקות הסיום. לא פחות חשוב, אנחנו גם מקפידים על תזונה נכונה לפני המשחק ובמיוחד במהלך המחצית".
ועכשיו הגיעה פגרה כפויה. איך אתם מתמודדים עם זה?
"ההנחייה הראשונית שלי לקבוצה הייתה לנוח כשבועיים ולא לחשוב על כדורגל, מתוך תפיסה שאחרי עונה ארוכה יש חשיבות מיוחדת למנוחה ולהתרעננות הנפשית. בסיום המנוחה השחקנים ייצמדו לתכנית אימונים כדי לוודא שיחזרו בכושר טוב לאימונים ולהמשך הליגה ברגע שיוחלט על כך".

אם וכאשר הליגות יחזרו לפעילות, התמודדות על עלייה לליגת העל זו מטרה?
"כולם רואים את הטבלה ומבינים שברמה המתמטית יש לנו אפשרות לסיים את העונה באחד מהמקומות שמובילים לעליית ליגה. יחד עם זאת, אנחנו באמת לא מתעסקים בזה, ובשונה מקבוצות אחרות שסימנו את עליית הליגה כמטרה ברורה, אנחנו לא נמדדים באם נעלה או לא. המטרה שלי היא למקד את השחקנים בלבצע את הדברים שבשליטתנו על הצד הטוב ביותר – אימון אחרי אימון, משחק אחרי משחק. בסוף נתפנה להסתכל על הטבלה".

נסיים עם כמה מילים שלך על השחקן ה-12 שלכם.
"אני רוצה להביע תודה עמוקה למנהל הקבוצה יקי גיל, שמעניק המון אהבה לשחקנים, עוזר להם בכל מה שצריך, משקיע מזמנו היקר, והוא שותף אמיתי במסע של הקבוצה העונה".

אמיר פייגנבאום - מאמן כדורגל באזור השרון, פ"ת ות"א

 

מאמן כדורגל בעל הכשרה מטעם קמפוס שיאים, כדורגלן פעיל ומאמן קבוצת כדורגל החופים של חדרה בליגת "בנק יהב", בעל ותק של 10 שנות ניסיון בתחום האימון. מעביר אימונים אישיים ואימונים לקבוצות קטנות, בדגש על שדרוג הזריזות, קוארדניציה, מהירות, בשילוב אלמנטיים להעלאת הביטחון העצמי. 

האימונים מתקיימים באזור השרון, בערים הרצליה, רמת השרון, רעננה, כפר סבא, הוד השרון, פ"ת והיישובים שבסביבת ערים אלה. בנוסף, אפשרות לאימונים בת"א. המוטו שלי: השקעה, התמדה ורצון להצליח, סוללים את הדרך להצלחה. 

פרטים ליצירת קשר: טלפון: 052-4746364. לעמוד האינסטגרם שלי - הקליקו כאן , לטיפים שלי לחיים בריאים - הקליקו כאן 

 

 
המפתיעות לטובה - הפועל הרצליה, נערים ב' - ארצית
אל תהרגו את התקווה

אל תהרגו את התקווה

חדש באתר

מוקדם מדי להכריז על סיום עונה. אם משרד הבריאות יאפשר לחזור ולשחק עד לתחילת חודש מאי, יש חובה מוסרית ומקצועית לחזור למגרש...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

חדש באתר

את הכתבה הזו אסור לכם להחמיץ. עורכי הדין שי אבני ושחר גרינברג עונים על שאלות שנוגעות להווה ולעתיד של כל כדורגלן צעיר – ב...

חפשו מי שיאמן אתכם

חפשו מי שיאמן אתכם

חדש באתר

אין שום סיבה שההתאחדות לכדורגל לא תתפוס פיקוד בתקופה הזו ותעזור עם אנשי המקצוע שלה למועדונים ולכדורגלנים הצעירים בהכוונה...