You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

המפתיעות לטובה – בני סכנין, נוער – ליגת העל

שיתוף כתבה

המפתיעות לטובה – בני סכנין, נוער – ליגת העל

פרויקט הפרגון שלנו לקבוצות שהפתיעו לטובה בעונה שעברה מפנה זרקור לקבוצת הנוער של בני סכנין, שעשתה הישג היסטורי בקנה המידה של המועדון וסיימה את העונה במקום השלישי בטבלת ליגת העל. המאמן איימן אבו יונס, שמשמש כמנהל המקצועי של החטיבה הבוגרת של בני סכנין, מתחיל עונה שישית בקבוצה, משתף אותנו בתהליכים שעברה הקבוצה, במטרות ובתקוות לעונה הקרובה וגם כמה מילים על עתיד פוטנציאלי עם קבוצת הבוגרים.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר
צילום: עמוד הפייסבוק נוער בני סכנין

העונה שעברה הייתה עונה מאוד מפתיעה בליגת העל לנוער. אחרי עשור שתואר האליפות עבר ממכבי חיפה למכבי ת"א והפוך, מכבי פ"ת עשתה היסטוריה וזכתה באליפות – בעוד שמכבי חיפה רשמה את העונה החלשה שלה בהיסטוריה, עונה שבה הייתה בסכנת ירידה לליגה הלאומית עד מחזור אחד לפני סיום העונה, כשמנגד – בני סכנין, הקבוצה שלה אנו שמחים לפרגן בכתבה הבאה, סיימה את העונה במקום השלישי בטבלה – המיקום הגבוה בתולדותיה, למרות תחזיות והערכות של רבים – כולל כותב שורות אלה, שהקבוצה תתמודד על חייה בליגה – כל זה בעונה שבה ירדה לליגה הלאומית קבוצת הבוגרים, שרבים חזו לה השתייכות לחלק העליון של טבלת ליגת העל.

מי שהוביל את קבוצות הנוער של בני סכנין להצלחות בארבע העונות האחרונות הוא איימן אבו יונס, שהספיק לשמש לפני שנתיים גם כעוזרו של טל בנין באימון הקבוצה הבוגרת – ולאחרונה מונה למנהל המקצועי של החטיבה העליונה של מחלקת הנוער של בני סכנין. איימן אבו יונס אינו מופתע מההצלחה של קבוצתו בעונה שעברה: "האמת שאני לא מופתע, מזה שעשינו הישג היסטורי. אמנם עזבו אותנו שחקנים משמעותיים, אבל לא נתנו לזה לפגוע בנו. יש לנו יתרון גדול שהקבוצה בנויה על שחקנים מהבית – שחקנים שאולי הם לא המוכשרים ביותר, אבל יש להם מחויבות מאוד גדולה להצלחת המועדון. לשמחתי, יש לצידי י צוות מצוין ומנוסה. אנחנו כבר חמש עונות יחד עובדים בהרמוניה מלאה. בתקופה הקצרה שהספקתי לעבוד עם טל בנין למדתי ממנו המון וקיבלתי כלים שעוזרים לי בניהול המשחק. הסוד הגדול שלנו הוא רמת האימון, המשמעת הטקטית ורמת ניהול המשחק. בהרבה משחקים לקחנו נקודות בזכות ניהול משחק נכון, חילופים נכונים ושינויים מתבקשים שנעשו בזמן. אנחנו לא מתבססים על מקריות ולא תלויים יותר מדי ביכולת של שחקן כזה או אחר. כשאמיר חלאילה עזב אותנו, הרבה אנשים הטילו ספק אם נמצא לו תחליף – ואז אוסאמה חלאילה זכה לקרדיט וסיים עונה כמלך השערים של הליגה. אוסאמה עלה לקבוצת הבוגרים ושוב עלו סימני שאלה, אז מוחמד חלאילה התעלה וגם הוא סיים כמלך השערים של הליגה. אנחנו משחקים פתוח ומשחקים בשביל לנצח, נותנים כבוד ליריבות – אבל לא מתבטלים בפניהן".

גם בעונה הזו בני סכנין נפרדת ממלך השערים של הליגה, שעלה לקבוצת הבוגרים. העונה הזו בני סכנין תורכב משחקנים שנשארו מהעונה שעברה ושחקנים שעולים מקבוצת נערים א' – שירדה לליגה הארצית. גם הפעם יהיו מי שיסמנו את בני סכנין כמועמדת למאבקי תחתית, אך איימן אבו יונס לא מתרגש: "אמרו את זה עלינו בכל אחת מהפגרות של העונות הקודמות – ואת התשובות נתנו במגרש. כך נעשה גם הפעם. אנחנו מאמינים בעצמנו וביכולת שלנו – ומכוונים לעבר מרכז טבלה".

למרות ההצלחה הגדולה של איימן אבו יונס והתקופה הקצרה שבה היה איש צוות בקבוצת הבוגרים, המאמן לא זכה בשרביט האימון של הקבוצה הבוגרת – למרות שירדה לליגה הלאומית. איימן אבו יונס מסרב לשדר אכזבה ממעמדו: "בקבוצת הבוגרים היה מאמן עם חוזה לעונה הזו, אלדד שביט, הוא מאמן מצוין והוא צוות לניסן יחזקאל – שגם הוא מאמן מצוין. לקבוצת הבוגרים יש משימה ברורה וכולנו איתה ומאחלים לה בהצלחה. טוב לי במקום שאני נמצא, אני שמח שאשמש גם בתפקיד של מנהל מקצועי. מבחינתי, לראות 16 שחקנים בוגרי מחלקת הנוער שלנו משתלבים בקבוצת הבוגרים - ושחקן נוסף שהגיע אלינו בנוער, הישאם ליוס, יוצא לשחק בליגת הבוגרים הראשונה באוקראינה,  זה הסיפוק הכי גדול. אני איש מערכת ובכל תפקיד שאמלא, אתן את המאה אחוז שלי לטובת המועדון".

המפתיעות לטובה – בני סכנין, נוער – ליגת העל
בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

חדש באתר

את הכתבה הזו אסור לכם להחמיץ. עורכי הדין שי אבני ושחר גרינברג עונים על שאלות שנוגעות להווה ולעתיד של כל כדורגלן צעיר – ב...

אל תהרגו את התקווה

אל תהרגו את התקווה

חדש באתר

מוקדם מדי להכריז על סיום עונה. אם משרד הבריאות יאפשר לחזור ולשחק עד לתחילת חודש מאי, יש חובה מוסרית ומקצועית לחזור למגרש...