You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

הכר את השחקן - בן פאר, 2001, ביתר נהריה - בוגרים

שיתוף כתבה

הכר את השחקן - בן פאר, 2001, ביתר נהריה - בוגרים

למרות שהוא יליד שנתון 2001, בן פאר העדיף אחרי עונה אחת כשחקן נוער לעבור למגרש של הגדולים - והעונה הוא משחק בקבוצת הבוגרים של בית"ר נהריה בליגה ב'. בראיון לפינת השחקנים שלנו הוא משתף אותנו בסיבות שהביאו אותו להחלטה הזו, בהעדפות שלו ובמטרות שלו לעתיד.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

 

אם תעברו על רשימות השחקנים בליגות הבוגרים השונות, תתקשו למצוא שם כדורגלנים ילידי שנתון 2001 - מהסיבה שילידי השנתון הזה, רובם ככולם, משחקים בקבוצות נוער שונות. בן פאר - קשרה האחורי של קבוצת הבוגרים של בית"ר נהריה, שמדורגת בחלק העליון של מחוז צפון א' בליגה ב', החליט בתום עונה אחת כשחקן נוער בהפועל מטה אשר לעבור ולשחק כשחקן בוגרים. עד כה, בן פאר, תושב העיר נהריה, השתלב בכל משחקי קבוצתו - בשלושה מהם רשם הופעות מלאות ואף כבש שער אחד. אז מה מביא שחקן צעיר לקצר את דרכו בגיל נוער? מה השאיפות וההעדפות של השחקן? על זאת ועוד בכתבה הבאה בפינת "הכר את השחקן".

 

בתחילת העשור האחרון בן פאר הצטרף לקבוצת ילדים ג' של בית"ר נהריה, משם המשיך לשתי עונות במכבי נהריה בקבוצות טרום א' וילדים ג'. התחנה הבאה הייתה קבוצת ילדים ב' של הפועל מטה אשר, ששיחקה אז בליגת שרון, משם עבר לקבוצת ילדים א' של הפועל עכו ומשם שב להפועל מטה אשר - בשורותיה שיחק ארבע עונות, עד אשר החליט העונה לעבור לקבוצת הבוגרים של בית"ר נהריה.

 

בן פאר מסכם בסיפוק די גדול את העונה שעברה בקבוצת הנוער של מטה אשר:::העונה שעברה במטה אשר הייתה הראשונה והיחידה שלי בגיל נוער, אך לא הרגשתי שלשחקנים האחרים שגדולים ממני בשנה ושנתיים יש יתרון עליץ כמו כל עונה שבאה לפניה, התרכזתי בעצמי ובקבוצה שלי ושיחקנו כל משחק בשביל לנצח ולהציג כדורגל טוב. זכינו לעשות דרך ארוכה בגביע המדינה עד שמינית הגמר.  זו הייתה עונה טובה שהצליחה להכין אותי לשלב הבא בקבוצות בוגרים. חשוב לי להיות תמיד בגרף עלייה ובמומנטום חיובי בהיבט האישי ואני חושב שבעונה שעברה הצלחתי להמשיך ככה, קיבלתי ניסיון והשתפרתי במשחק פיזי וביכולת לקרוא את המשחק ולהגיב בהתאם כדי לזכות בכדור ולשלוט במשחק וכל אלה עוזרים לי מאוד להשתלב בבוגרים. אני זוכר את העונה שעברה מאוד לטובה ומרוצה ממני ומהקבוצה שעזרה לי".

 

למרות כל הדברים הטובים שקרו לבן פאר בעונה שעברה, השחקן החליט לסיים את הקשר המתמשך עם מטה אשר והוא מסביר מדוע: "בתחילת העונה ניצבה בפניי אפשרות בחירה - להמשיך בקבוצות נוער או להשתלב בקבוצת בוגרים. החלטתי לעבור לבוגרים ביחד עם המאמן ג'קי שריקי -  שאימן אותי בעונה שעברה ורצה אותי גם העונה, למרות שאני מאוד צעיר ביחס לשאר השחקנים. בהכנה לקראת העונה הצגתי יכולת טובה וכשקיבלתי את ההזדמנות להוכיח את עצמי במשחקי הגביע והליגה המשכתי באותה יכולת, כך שמבחינה אישית אני מרוצה מהמעבר לבוגרים וגם הקבוצה שלנו התחילה רצף של משחקים טובים ואנחנו מכוונים לפליאוף העליון. אני מצפה מעצמי להמשיך לשחק טוב ולצבור דקות משחק וניסיון בקבוצת בוגרים ובתור קבוצה אני מצפה להגיע למטרות שכיוונו אליהן מתחילת העונה - פלייאוף עליון.  העונה אני רוצה לצבור ניסיון בבוגרים כדי להיות מוכן לעשות את קפיצת המדרגה לליגה טובה יותר בקרוב ולבנות קריירה בתחום שאני הכי אוהב".

 

את בן פאר תוכלו להכיר מזוויות שונות בפרק האסוציאציות:

 

רגע ספורטיבי גדול: "להגיע לשמינית גמר גביע המדינה לנוער מול ביתר טוברוק מליגת העל לנוער. עברנו דרך ארוכה בגביע כולל ניצחון על הפועל רמת גן מליגת העל לנוער ואת כל זה עשינו מהליגה הארצית שהיינו בה ולכן זה הישג גדול.

רגע ספורטיבי מאכזב: "בגיל נערים א' סיימנו במקום השני בהפרש קטן מהמקום הראשון. עד המשחק האחרון קיווינו למעידה של כפר יאסיף - ולמרות עונה מלאה בניצחונות בהפרשים גדולים, לא הצלחנו לסיים כאלופים".

 

חלום ספורטיבי גדול: "אני מעדיף להציב מטרות קטנות כל פעם ולהשיג אותן, אבל החלום הוא לשחק ברמות הכי גבוהות שאני מסוגל".

כדורגלן ישראלי אהוב: "אוראל דגני. הוא מהיר חזק וחכם והרבה בזכותו הפועל תל אביב שומרת על השער מדי פעם. בתור אוהד של הפועל תל אביב אני בטוח שהוא השחקן הכי חשוב בקבוצה".

כדורגלן בינלאומי אהוב: פרנקי דה יונג, הוא גדול ממני רק ב3 שנים וכבר הוא מתמסר עם מסי וסוארזוכל השחקנים שאפשר רק לחלום עליהם. הוא כמעט ולא מאבד כדור ובתור קשר הוא עולה הרבה למעלה וגם כובש.

קבוצת כדורגל אהובה בארץ: הפועל תל אביב. קשה לי לומר מה אני אוהב בקבוצה, בגלל הרבה שנים חלשות - אבל גדלתי על הדור של באדיר, אניימה, ערן זהבי, טועמה, נאתכו, ורמוט, שכטר, בן שהר - והם גרמו לי לאהוב את המועדון גם אחרי שנים מאכזבות".

קבוצה אהובה בחו"ל: "ברצלונה, הקבוצה הטובה בעולם במשך כל כך הרבה שנים ברצף. גם כשהשחקנים משתנים אתה תמיד יכול לסמוך על מסי שיהפוך כל משחק להצגה שחייב לראות. בתור טיול בר מצווה נסענו לברצלונה וראינו מקרוב את כל הכוכבים באצטדיון מלא בקהל רועש, אחרי חוויה כזאת קשה שלא להיות אוהד".

תחביבים מלבד כדורגל: "השנה סיימתי בית ספר ואני עומד בפני גיוס לצבא כך שיש לי חלון זמן לצאת הרבה עם חברים, להשקיע במכון כושר, לראות סרטים ואפילו לעשות פסיכומטרי כי למה לדחות את מה שאפשר לעשות עכשיו".

סרט אהוב: "לא יכול לבחור אחד, כמעט כל קומדיה/סרט אקשן אני אוהב".

הכר את השחקן - בן פאר, 2001, ביתר נהריה - בוגרים
לא משעמם בבית הדין של ההתאחדות

לא משעמם בבית הדין של ההתאחדות

חדש באתר

כמדי שבוע, גם הפעם אנו מפנים זרקור לעבר העונשים שנגזרו על גורמים בקבוצות שונות, שהורשעו בעבירות אלימות בבית הדין של ההתא...