You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

הילדים שלנו הם לא משחק

שיתוף כתבה

הילדים שלנו הם לא משחק

ענר רבון מאס בהתנהלות של משרדי הממשלה, שאינם נתנו מענה עד כה להחזרת פעילות ספורט לצעירים.

מאת: ענר רבון

כמאה עד מאה וחמישים אלף ילדים, ילדות, נערים ונערות עוסקים בספורט תחרותי בישראל. כדורגל, כדורסל, כדוריד, כדורעף, שחיה, אתלטיקה, ג׳ודו, טניס ועוד. עתודת הספורט של המדינה וצעירים שהספורט הוא החיים עבורם. המסגרת היחידה בישראל שבה כולם שווים: חילונים, דתיים, יהודים, ערבים, גברים ונשים. כולם מושבתים כבר חודש. עבור כולם, אין קצה חוט של תכנית חזרה לספורט.

למרות שאת כולם אפשר להחזיר לפעילות בטוחה לחלוטין, למרות שהשבתה שניה בתוך שנה מביאה לנזקים שלוקח זמן רב ושלא בטוח שאפשר לשקם ולמרות שעבור רובם הספורט התחרותי מהווה מסגרת חשובה יותר מבית הספר, לא שיש תחרות, כי גם אין בית ספר. וביחד עם הנערים והנערות, מושבתים מעבודה ומפרנסה אלפים רבים של מאמנים ואנשי סגל. מחנכים בישראל שלא כמו עמיתיהם המורים שפרנסתם מובטחת, יוצאים וחוזרים מחל״ת לפי הקריזות של גרוטו או השיקולים הפוליטיים של שולחיו. אנשים שאוהבים ספורט ואוהבים נוער, אנשים שגם במצב רגיל מקבלים הרבה פחות ממה שמגיע להם.

חלק גדול מהנערים והנערות מפר את ההנחיות - אין להם ברירה - ומתאמן בצורה פיראטית. תופעה שתביא לגל פציעות מובטח עם החזרה לפעילות מסודרת. אבל זה עוד הרע במיעוטו. כי נערים רבים ונערות רבות כבר לא יחזרו לספורט. בהעדר מסגרת, רבים גולשים לשתייה, עישון וסמים, בכמויות גדולות. וכי עקב המצב הכלכלי, בבתים רבים לא יוכלו יותר לשלם את דמי החבר והנערים / נערות יתבקשו לעזור בבית על חשבון העיסוק בספורט. וזו כבר טרגדיה של ממש.

העניין הוא שאפשר להחזיר את ספורט הילדים והנוער מחר בבוקר עם אפס סיכון. לא סיכון נמוך אלא אפסי. אימוני כושר גופני, אימוני שחייה, טניס, אימוני בעיטות, קליעות, טכניקה אישית, זוגות או קבוצות קטנות. עם טיפונת רצון טוב, ספורט ההילדים והנוער יכול היה להמשיך והמסגרת הכה קריטית יכולה הייתה להשמר. אלא שהקרקס המופקר שנקרא קבינט הקורונה, בין עיסוקיו החשובים בהפגנות, תפילות, חתונות במגזר החרדי ומצב משפטו של נתניהו, לא מצא לנכון להקדיש שעה אחת, שעה אחת!!!, כדי למצוא פתרון שישאיר את ספורט הילדים והנוער פעיל. והייתי מקלל כאן שוב את כולם, אבל שבת ולא נעים, אז אצטט: אפשר שכולם יפסיקו לגרבץ ושמישהו יגדל כבר ביצים? או שנמשיך לחכות לפקודות שגרוטו יקבל גם אם זה פוגע - בציניות - בילדים שלנו?
 

בפינת הוידאו שלנו ניתן למצוא 12 סרטונים לאימונים עצמאיים. הקליקו כאן לצפייה

מוזמנים להצטרף לקבוצות הווטסאפ השונות שפתחנו לכל אחד משנתוני הנוער, הנערים והילדים - וכך תזכו לקבל את המידע בזמינות גבוהה. הקליקו כאן ועברו לרשימת הקישורים להצטרפות לקבוצות השונות.

אימון כדורגל ברמה אירופאית בחיפה? אימון מנטלי באזור המרכז וירושלים? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות לילדים, נערים, נוער ובוגרים באזור השרון וצפון ת"א? אימון כדורגל ואימון מנטלי משולב באזור הקריות והגליל המערבי? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות באזור ר"ג ופ"ת? עיסוי ספורטאים מקצועי בת"א? שורה של אנשי מקצוע איכותיים מחכים לכם בפינת "המומלצים של וולה". הקליקו כאן והתרשמו מהם. 

   

 

 
הילדים שלנו הם לא משחק
המאמנים הפגינו בכיכר רבין

המאמנים הפגינו בכיכר רבין

חדש באתר

עשרות מאמנים הגיעו להפגנת העצמאים שנערכה אמש בכיכר רבין בת"א, על מנת לזעוק את הפגיעה בפרנסתם ואת הפסקת הפעילות. מ"מ יו"ר...

פרויקט הטיקי טקה במעלות, קורא לכם

פרויקט הטיקי טקה במעלות, קורא לכם

חדש באתר

שלושת מאמני הכדורגל לבית משפחת שיון השיקו את פרויקט "טיקי טקה" - פרויקט לאימונים אישיים במגרש דשא ובסטודיו לטכניקה. פרטי...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

אימונים אישיים בחוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזו צפון ת"א והשרון? לאמיר פייגנבאום יש ה...