You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

הדרבי החיפאיכס

שיתוף כתבה

הדרבי החיפאיכס

מפגן האלימות בסיום משחק דרבי הבוגרים החיפאי הוא תעודת עניות לכדורגל הישראלי. בית הדין של ההתאחדות יהיה חייב להעניש בחומרה את המעורבים.

 

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

בעולם הישן, זה שלפני הקורונה, בימים שבהם הייתה לנו שגרת פעילות במחלקת הנוער, לא מעט פעמים הקדשנו כאן באתר את הכתבה המרכזית של יום חמישי או יום שישי להחלטות בית הדין של ההתאחדות לכדורגל על אירועי אלימות - שארעו במחלקות הנוער. מכיוון שאנחנו כבר בעולם חדש ויש לנו את כל הסיבות להאמין שמחלקות הנוער לא ממש מעניינות את מקבלי ההחלטות במשרדי הממשלה השונים וגם לא את השרים האמונים לכך, אנו מוצאים את עצמנו נאלצים לשבור את ההגה מפעם לפעם - כדי לשמור על רצף של תוכן.

משחקי הדרבי החיפאים לאורך שנים רבות עברו בצורה יחסית שפויה, בלי אירועי אלימות משמעותיים בין קהלי האוהדים ובצורה שהכי קרובה לתרבות ספורט. אמש כל זה התמוסס. אירועי האלימות במהלך ובמיוחד בסיום משחק דרבי הבוגרים החיפאי אמש, כל זאת לעיני מאות אלפי צופים בבתים - ביניהם רבבות ילדים ובני נוער, הם תעודת עניות גדולה לכדורגל הישראלי. אז כן, אין צורך להתייפף, כדורגל הוא משחק אמוציניאלי, כולנו איבדנו את זה במידה כזו או אחרת במהלך או בסיום משחק - בין אם זה בשכונה, בפארק או במסגרת ליגה, אך זה עדיין לא נותן שום הצדקה ולגיטימציה לאירועים כאלה של אלימות. ההתגרויות של שחקני הקבוצות אלה באלה בסיום משחקי הדרבי האחרונים כל כך מיותרות ומלבות יצרים, שאת התוצאות העגומות שלהן ראינו אמש. כדורגלן בוגרים בליגה בכירה אמור להיות מודל לחיקוי לצעירים, החבר'ה שהיו מעורבים אמש באירועים הללו הם דוגמא לכל הדברים שאנחנו רוצים שלא יאפיינו אף ספורטאי.

זוכרים את הפסיקות של בית הדין על אלימות תוך כדי או בסיום משחקים במשחקי הליגות הצעירות? זוכרים את המקרים האלה - שבהם דייני בית הדין הרחיקו לארבעה, שישה, שמונה משחקים ובמקרים קיצוניים גם לשנה קדימה - כשהרציונל שעמד מאחורי ההחלטות הוא הרתעה מלנהוג באלימות ומחשבה שפרק זמן ממושך מחוץ למגרש יכאיב למעורבים באלימות - דבר שיעזור להם למתן את התנהגותם ויעזור להם להעביר מסר לחבריהם. אז בהנחה שאתם זוכרים את זה, לשם בדיוק אני חותר.  אם שחקן צעיר, בלי ניסיון חיים גדול, שעדיין נמצא בגיל שבו עושים שטויות, סופג הרחקה לארבעה משחקים ומעלה על התנהגות בסטנדרטים כמו שהיו אמש בסיום משחק הדרבי, עם המעורבים בקטטה אמש צריך להחמיר עוד יותר. בניגוד לשחקנים צעירים, כאן אנחנו מדברים על חבר'ה מבוגרים, חלקם בעלי משפחות, חבר'ה שהם מודל לחיקוי לשחקנים צעירים, חבר'ה שכבר מספיק שנים בכדורגל - כדי לדעת איך להתנהל בצורה שמכבדת את המשחק, לכן על בית הדין להעניש בחומרה את המעורבים בקטטה - זה אומר בראש ובראשונה הרחקה לפרקי זמן ארוכים. אם ז'וסוואה מהפועל באר שבע קיבל הרחקה מארבעה משחקים בגין מה שפורש כיריקה לעברו של אבי ריקן ממכבי ת"א, לטעמי, חומרת המעשים של שחקני הקבוצות החיפאיות היא רבה יותר ולכן הם צריכים לשלם על כך מחיר כבד - גם ברמת הרחקה ממשחקים וגם ברמת ענישה כספית. זה שרבים מהשחקנים הללו הרבה פעמים תרמו את חלקם לאירועים למען הקהילה, לא נותן להם גושפנקה להתהנג בצורה כה וולגרית לעיני המצלמות. הנזק התדמיתי העצום שהם גרמו לכדורגל הישראלי הוא לא דבר שאפשר להקהל בו ראש.

מי שעומדים כאן למבחן לא פחות גדול הן הנהלות הקבוצות. אם בשביל להגדיל את הסיכויים להשיג מטרות מקצועיות הן יעדיפו להקל בחומרת הדברים - גם במחיר של פגיעה תדמית ויצירת תמונה שבה המועדון הוא לא מעל כולם, או שמא בשני המועדונים יחמירו את הענישה עם השחקנים הללו - הן ברמה המשמעתית והן ברמה המקצועית? ימים יגידו.

הצטרפתם לקבוצת הווטסאפ שלנו? פתחנו קבוצות ווטסאפ שקטות לכל השנתונים, שבהם תוכלו לקבל פרסומים חשובים הנוגעים לשנתון שאליו אתם שייכים. הקליקו כאן מעבר לרשימת קישורי ההצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלנו

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

אימון כדורגל ברמה אירופאית בחיפה? אימון מנטלי באזור המרכז וירושלים? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות לילדים, נערים, נוער ובוגרים באזור השרון וצפון ת"א? אימון כדורגל ואימון מנטלי משולב באזור הקריות והגליל המערבי? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות באזור ר"ג ופ"ת? עיסוי ספורטאים מקצועי בת"א? שורה של אנשי מקצוע איכותיים מחכים לכם בפינת "המומלצים של וולה". הקליקו כאן והתרשמו מהם.  

 

 הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

חדש באתר

את הכתבה הזו אסור לכם להחמיץ. עורכי הדין שי אבני ושחר גרינברג עונים על שאלות שנוגעות להווה ולעתיד של כל כדורגלן צעיר – ב...

נערים ג' - מרכז, תל אביב כתומה

נערים ג' - מרכז, תל אביב כתומה

חדש באתר

בני יהודה זכתה בניצחון מרשים 2:4 במשחק הדרבי מול קבוצת הדרום של הפועל. סיקור המשחק ותגובת המאמן המנצח, בכתבה הבאה.

ילדים ב' - שרון, אור גדול ברעננה

ילדים ב' - שרון, אור גדול ברעננה

חדש באתר

הפועל רעננה זכתה בניצחון 1:4 במשחק מול הפועל חדרה, שהוכרע עם שני שערים בארבע הדקות האחרונות. אורי בן לולו הצטיין עם שלוש...