You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

גיל אסיס נפרד ממחלקת הנוער של רובי שפירא

שיתוף כתבה

גיל אסיס נפרד ממחלקת הנוער של רובי שפירא

גיל אסיס, ששימש בהתנדבות כיו"ר מחלקת הנוער של מ.ס רובי שפירא חיפה, סיים את תפקידו במועדון. בפוסט פרידה שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו, הוא משתף בתהליכים שעברה המחלקה. אסיס זוכה להערכה גדולה מצד הרבה מגיבים, להם נצבט הלב מעזיבתו את המחלקה שהיה מבוניה, למרות קשיים רבים ותקציבים צנועים מאוד.

מאת: גיל אסיס

אחרי 4 שנים שבהם הקמתי את מחלקת הנוער של הפועל רובי שפירא חיפה, החלטתי לסיים את דרכי כמנהל המחלקה וכחבר בעמותת עיר הפועלים.
אני מסיים את תפקידי מלא גאווה וסיפוק במה שהשגתי תוך 4 שנים ללא תנאים ועזרה, הקמנו מחלקה מ 0 ל- 9 קבוצות בשנתוני גיל שונים ועם קרוב ל 200 ילדים ובני נוער כבר בשנה השלישית.

תמיד הקפדתי להיות נוכח גם במשחקי טרום ושמיניות ולהכיר את אחרון שחקני הטרום, וכשצריך, להתלוות לילדים א' במשחק בשבת בתשע בבוקר באיכסל, כי זאת הדרך היחידה שבה מחלקת נוער חזקה נבנית. כבר בעונה השלישית לפעילותנו, שנתוני נערים א והנוער התמודדו על עליית ליגה ורק בגלל חוסר ניסיון פיספסו את העליה במחזורי הסיום. לשמחתי, הנוער תיקן זאת בשנה שעברה תוך עלית ליגה איכותית עם הצגת כדורגל מצוין. הניצחון הכי גדול של המחלקה - אלו הערכים שעליהם נבנתה המחלקה. זכינו בפרס נשיא המדינה על פועלינו - מחלקה שהיא שונה בנוף הכדורגל בישראל. בעונה שהסתיימה, שום מאמן או איש צוות לא עמד לדין על עבירת משמעת במוסדות ההתאחדות לכדורגל - וזה לא דבר של מה בכך, כאשר מדי שבוע יש מעל 100 העמדות לדין בהתאחדות לכדורגל. בכל המחלקה בעונה האחרונה רק שחקן אחד עמד לדין בבית הדין וגם זה שלא באשמתו, אני נכחתי במשחק. כל זה מעיד על ערכים שהושרשו במחלקה. זה לא היה קל ולקח לי תקופה להחדיר זאת עד אחרון השחקנים.

התודה הגדולה ביותר מגיעה ללב של המחלקה , מנהל המחלקה יכול להיות המוח, אבל בלי הלב, הגוף לא יכול לתפקד. מאמני המחלקה הנפלאים - שהם הלב הפועם של המחלקה, מאמנים שתמיד נתנו מעבר, למען הילדים והמחלקה, תמיד כשביקשתי נתנו מעצמם יותר מהנדרש והרשום "בחוזה". לא אשכח את מילותיו של המנחה שליווה אותנו מטעם בית הנשיא באחת הסדנאות שעשה למאמנים שלנו: "ערכתי סדנאות להרבה מועדונים בארץ, אבל מעולם לא נתקלתי בכח אנושי וצוות כזה של מאמנים". כמובן שאין מקריות בזה. הרבה מאוד בזכותם המחלקה הפכה לשם של דבר בעולם הכדורגל, בפרק זמן קצר, למרות שעבדו בתנאים לא פשוטים עם מחסור קשה ביחידות אימון ומחלקה שהוקמה ללא בית מסודר.

אני משאיר מחלקה בריאה עם מאמנים רעבים להצלחה וחרוצים מאוד, עם שחקנים מוכשרים ונוער מצוין שלא אמר את מילתו האחרונה - ועם בית שעתיד לקום, מהלך שיזמתי עוד לפני כשנה. התודה האחרונה מגיעה לילדים הנפלאים של המחלקה, שחלקם מלווים אותנו מהיום הראשון להקמת המחלקה. ילדים שלמרות הקשיים תמיד נלחמו ונתנו מעצמם מעל ומעבר בכל מגרש.

כמעט ושכחתי אדם יקר שתרם מכספו מהיום הראשון להקמת המחלקה, מר סאמר סלאמה הבעלים של חברת "טכנוסיל" - שבלעדיו אני משוכנע שכל זה לא היה קורה. אין הרבה אנשים כאלה בחיים שמגיעים בטוב וללא אינטרסים. הצבנו בזמן קצר הרבה סטנדרטים חדשים, כמו מחנה קיץ איכותי קבוע לשחקני החטיבה הצעירה. קבוצת הנוער שלנו שכבר בליגה מחוזית יצאה למחנה אימונים בחו"ל ועשתה הכנה ששמורה לקבוצות בליגות הבכירות בלבד - דבר שהשתלם בטווח הארוך עם עליית ליגה איכותית לליגה הארצית ועם שחקנים עם איכויות גבוהות שגדלו במחלקה. הגוף היחיד בעמותה שעבד מהיום הראשון עם הגדרת יעדים ומטרות ברורה לטווח הארוך זו הייתה מחלקת הנוער. היו לי תוכניות רבות להמשך ביסוס מחלקת הנוער כאחת המחלקות הטובות בצפון, אך לצערי לא התאפשר לי הדבר וכנראה שאעשה זאת במחלקה אחרת בעתיד.

תודה למאמנים, אוהב אתכם ובטוח שניפגש בעתיד. בהצלחה לשחקנים האהובים שלי שמרוב התרגשות קשה לי להיפרד מכם פנים אל פנים, משוכנע שעוד אשב ביציע ואצפה בחלקכם משחקים בליגות הבכירות תחלמו רחוק, כי חלומות מתגשמים. אתם זוכרים מה תמיד חפרתי לכם בוואטסאפ - רק עבודה קשה תביא תוצאות, אין קיצורי דרך בכדורגל וכשרון בלבד מספיק רק כדי להיות שחקן יוטיוב".
גיל אסיס נפרד ממחלקת הנוער של רובי שפירא
אל תהרגו את התקווה

אל תהרגו את התקווה

חדש באתר

מוקדם מדי להכריז על סיום עונה. אם משרד הבריאות יאפשר לחזור ולשחק עד לתחילת חודש מאי, יש חובה מוסרית ומקצועית לחזור למגרש...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

הסכם, הסגר קטין – ומה שביניהם

חדש באתר

את הכתבה הזו אסור לכם להחמיץ. עורכי הדין שי אבני ושחר גרינברג עונים על שאלות שנוגעות להווה ולעתיד של כל כדורגלן צעיר – ב...

חפשו מי שיאמן אתכם

חפשו מי שיאמן אתכם

חדש באתר

אין שום סיבה שההתאחדות לכדורגל לא תתפוס פיקוד בתקופה הזו ותעזור עם אנשי המקצוע שלה למועדונים ולכדורגלנים הצעירים בהכוונה...