You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

אל תהרגו את התקווה

שיתוף כתבה

אל תהרגו את התקווה

מוקדם מדי להכריז על סיום עונה. אם משרד הבריאות יאפשר לחזור ולשחק עד לתחילת חודש מאי, יש חובה מוסרית ומקצועית לחזור למגרשים.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: ולדי מויסייב

"פגרת הקורונה" איתנו כבר שלושה שבועות ועוד מוקדם לראות מתי הנגיף הארור הזה יעזוב את שיגרת החיים שלנו. ככל שחולפים הימים והכדורגל מושבת מתגברים באופן טבעי קולות בעד ונגד בנוגע להכרזה על סיום העונה. הרבה אנשים שאלו את דעתי לסוגיה הזו ומצאתי לנכון לשתף אותה מעל במה זו.  אם וכאשר לאחר חג הפסח משרד הבריאות יאפשר לחזור לשיגרת הכדורגל, אני תומך בכך ללא סייג - גם אם זה אומר שהמשחקים ייערכו ללא קהל, גם אם זה אומר שכדי לשמור על בריאות השחקנים יקצרו זמני משחקים או שהמאמנים יידרשו לערוך רוטציה רחבה יותר. כל דבר שיאפשר חזרה לכדורגל הוא מבורך - ובטור זה אסביר מדוע.


הראשונים שעליהם צריך לחשוב בסיטואציה הזו הם הכדורגלנים הצעירים. מילא שלקחו להם את הכדורגל, לקחו להם גם את חופש התנועה. כבר שלושה שבועות שהם מטפסים על הקירות בבתים, לא יכולים לצאת למרחב הפתוח, לשחק ולהתאמן בצורה סדירה, לא יכולים לפגוש חברים למטרות בילוי, לא יכולים לצאת לטייל עם ההורים ומוצאים את עצמם תקועים בבתים שעות מרובות - דבר שמטבע הדברים גם יוצר מעת לעת מריבות ועצבנות. החשיבות לחזור לשחק היא מעל הכל חובה מוסרית לילדים. 


נעבור למאמנים. הרבה מאמנים הוצאו לחל"ת (חופשה ללא תשלום) והם מוצאים את עצמם נפגעים כספית. ידוע שהמוצאים לחל"ת אינם יכולים להשתכר מעל 10,000 שקלים בחודש, ואלה שסך הכנסתם החודשית הוא פחות מ-10,000 שקלים מוצאים את עצמם עם 30 אחוז פחות שכר ממקום העבודה שהוציא אותם לחל"ת. ציבור המאמנים נפגע כספית בצורה קשה, חזרה לפעילות תעזור להרבה מאמנים להקטין את הבורות הכספיים שאליהם הם נכנסו. זה מגיע למאמנים, שמשקיעים הרבה מאוד זמן מחוץ למסגרת האימונים והמשחקים. בשונה ממאמנים בתחומים לא תחרותיים, מאמנים משקיעים המון מהזמן הפרטי שלהם לטובת שיחות עם הורים ועם שחקנים, רכישת ידע, מעקב אחרי שחקנים ואחרי יריבות ואם היו עושים חלוקה של שכרם החודשי לסך השעות שהם משקיעים סביב קבוצתם, קרוב לוודאי שהתוצאה הייתה מביכה למדי. 

מבחינה ספורטיבית מן הראוי שהאלופות, מחזיקות הגביע, העולות והיורדות בליגות הנערים והנוער, ייקבעו על כר הדשא בתום עונה מלאה. מבחינה מקצועית אין ויכוח שפגרה ארוכה של 4-5 חודשים ללא פעילות תפגע משמעותית ביכולות של השחקנים, עלולה לגרום לפציעות מתמשכות ותפגע ברמת הליגות. החוסר הזה יורגש קרוב לוודאי ולכן אין סיבה לוותר העונה.

אני קורא כאן לראשי המועדונים וראשי ההתאחדות לכדורגל, אל תמהרו לקחת החלטות פזיזות. עשו כל שביכולתם כדי שאם וכאשר תתאפשר חזרה לפעילות, לא נעמוד במצב שבו "קיפלו את הבאסטה". זה יהיה עוול גדול. אין לי ספק שהרבה מאמנים יירתמו ויהיו מוכנים להקדיש מהזמן שלהם לאימונים וגם למשחקים באמצע שבוע. על כולנו לתת יד, כדי שהעונה העצובה הזו תסתיים בהפי אנד - עד כמה שהמצב יאפשר זאת.

 

אוהד בק - אימון מנטלי באזור גוש דן וירושלים

 

כל כדורגלן חולם להביא את היכולות הגבוהות שהוא מציג באימון ישירות לרגע האמת בשבת, כי כישרון כבר יש לך, אז מה חסר? אני אוהד בק, מאמן מנטלי המתמחה בהבאת היכולות מהאימון למשחק, ניסיון של כ-8 שנים כשחקן וכאיש צוות במחלקת הנוער של בית"ר ירושלים, מאסטר ב-NLP ומאמן מנטלי מטעם האונ' הפתוחה. בתהליך איתי נעבוד על המרכיבים שיביאו אותך להצלחה: נבנה ביטחון עצמי חזק, נפתח חוסן מפני מתחים ופחד מכשלונות, ובעיקר – נגיע יחד לפריצת דרך שאפילו לא חלמת עלייה. 

 

טלפון: 054-4968724. להמלצות מצד שחקני בית"ר ירושלים - הקליקו כאן , לערוץ היוטיוב שלי - הקליקו כאן, לערוץ הפייסבוק שלי -הקליקו כאן, לערוץ האינסטגרם שלי - הקליקו כאן . 

אל תהרגו את התקווה
בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה מגיעה סגנית אלופת העולם, עוברת את ההתמודדות עם הקורונה עם היקף תחלואה נמוך מאוד. כעת היא פותחת את שעריה לקב...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...