You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

תפסיקו לשחק בנו, נהגו בשקיפות ובהיגיון

שיתוף כתבה

תפסיקו לשחק בנו, נהגו בשקיפות ובהיגיון

ההנחיה האחרונה של משרד התרבות והספורט, לפיה אין לקיים פעילות במגע מעל גילאי שנתון טרום א', היא חצופה ונטולת היגיון. ההתאחדות לא אשמה ואין סיבה לבוא אליה בטענות.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: ולדי מויסייב 

ביום חמישי אחה"צ הוציאה ההתאחדות לכדורגל הנחיה, לפיה ע"פ הוראות משרד התרבות והספורט לא ניתן לקיים אימונים עם מגע פיזי בין שחקנים החל משנתון ילדים ג' ומעלה - דבר שלמעשה הביא לקטיעת הטורנירים של ההתאחדות לכדורגל, אך מעבר לכך היא משאירה את המועדונים במצב של חוסר ודאות. בחודש החשוב ביותר של ההכנה לקראת העונה הבאה, מתבשרים מנהלי מחלקות הנוער, המאמנים והכדורגלנים הצעירים, שכרגע מלבד ליגת העל לנוער (שם כנראה השחקנים חסינים מקורונה…), הוקפאו מועדי פתיחת העונה ומעתה האימונים יהיו יותר בסגנון של חוג התעמלות מאשר אימוני כדורגל. 


בשבועיים וחצי האחרונים נערכו באווירה מצוינת וברמת ארגון מעולה טורנירים מטעם ההתאחדות לכדורגל לשנתוני טרום ב' - נערים ב', במקביל נערך ביוזמת חברת "תלמה ספורט" וגופים מסחריים נוספים טורניר ה"מונדיאליטו" לשנתוני הנוער ונערים א'. לא רק שהטורנירים התנהלו בצורה מכובדת, לא שמענו דיווחים על קבוצות שנכנסו לבידוד כתוצאה מחשיפה לחולה מאומת. בהרבה מועדונים התקיימו אימונים וגם מהגזרה הזו לא שמענו על "מדגרות קורונה", אך כל זה במקום לנטוע ביטחון בקרב מקבלי ההחלטות במשרד התרבות והספורט ובמשרד הבריאות, כנראה שעשו ההיפך - אחרת, איך אפשר להסביר את ההנחיות הללו? על סמך מה הם גובשו? על סמך איזה נתונים? מדוע אין שקיפות והסברה?.

ביומיים האחרונים נתקלתי בהרבה תלונות כלפי ההתאחדות לכדורגל - ובאמת שאיני מבין מדוע. ההחלטות הן של משרדי ממשלה, להתאחדות לכדורגל אין שום אינטרס שהליגות לא ייפתחו ושתהיה פגיעה בהתנהלות התקינה של האימונים והמשחקים - הן מסיבה כלכלית והן מסיבה מקצועית. קיימים ניסיונות של אנשי ההתאחדות לכדורגל מול הגורמים הנגועים בדבר להביא למתווה שיאפשר התנהלות תקינה, כך שההתאחדות לכדורגל היא באמת לא הכתובת לטענות בעניין הזה.  כמי שביקר בחריפות לא אחת את ההתאחדות לכדורגל מעל במה זו וברשתות החברתיות, אי אפשר לחשוד בי שאני מדבר מגרונם של אנשים שם.

מאז שהוצאה ההודעה על הגבלת האפשרויות נערך גמר טורניר "מונדיאליטו" של שנתון נערים א' ונערכו לא מעט משחקי אימון בשנתונים השונים אתמול והיום. עושה רושם, שבלא מעט מחלקות נוער לא מתכוונים להישמע להנחיות - בשל חוסר השקיפות מצד משרדי הממשלה. ייתכנו התפתחויות בעניין כבר בימים הקרובים, אנחנו כמובן על המשמר בעניין הזה ונעדכן בהתאם להתפתחויות.

 

אוהד בק - אימון מנטלי באזור גוש דן וירושלים

 

כל כדורגלן חולם להביא את היכולות הגבוהות שהוא מציג באימון ישירות לרגע האמת בשבת, כי כישרון כבר יש לך, אז מה חסר? אני אוהד בק, מאמן מנטלי המתמחה בהבאת היכולות מהאימון למשחק, ניסיון של כ-8 שנים כשחקן וכאיש צוות במחלקת הנוער של בית"ר ירושלים, מאסטר ב-NLP ומאמן מנטלי מטעם האונ' הפתוחה. בתהליך איתי נעבוד על המרכיבים שיביאו אותך להצלחה: נבנה ביטחון עצמי חזק, נפתח חוסן מפני מתחים ופחד מכשלונות, ובעיקר – נגיע יחד לפריצת דרך שאפילו לא חלמת עלייה. 

 

טלפון: 054-4968724. להמלצות מצד שחקני בית"ר ירושלים - הקליקו כאן , לערוץ היוטיוב שלי - הקליקו כאן, לערוץ הפייסבוק שלי -הקליקו כאן, לערוץ האינסטגרם שלי - הקליקו כאן .תפסיקו לשחק בנו, נהגו בשקיפות ובהיגיון
מתחילים עונה ללא עיכובים

מתחילים עונה ללא עיכובים

חדש באתר

בתום ישיבה עם הנוגעים בדבר החליטה הנהלת ההתאחדות לכדורגל, שנכון לעכשיו שעונת 20/21 תצא במועד המקורי.

מהקווים באהבה - סהר גרינברג

מהקווים באהבה - סהר גרינברג

חדש באתר

פינת המאמנים שלנו שמחה לארח את סהר גרינברג, מאמן כדורגל ואיש חינוך, שעומד בראש תוכנית מנהיגות משמעותית בכדורגל.

גביע הטוטו - לאומית, ברכת בכורות

גביע הטוטו - לאומית, ברכת בכורות

חדש באתר

חגיגת כיבוש שערי בכורה שחקנים, ששיחקו בעונה שעברה בליגת העל לנוער. מור קקון כבש צמד במשחק הניצחון של הפועל נוף הגליל על ...