You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

תעשו שכונה (בקטע טוב)

שיתוף כתבה

תעשו שכונה (בקטע טוב)

שון שיון, מאמן כדורגל ומאמן מנטלי, בטור חשוב לכדורגלנים צעירים על החשיבות לשחק גם במסגרות שהן מעבר למסגרת הקבוצתית.

מאת: שון שיון - מאמן כדורגל ומאמן מנטלי

"הכדורגלן המודרני" - מכירים את המושג הזה, שאוהבים לפמפם בתקשורת. אז מה הפרופיל של הכדורגל המודרני? שחקן שזוכה לתנאים הטובים ביותר להתפתחות - מגרשים מדהימים, ציוד מותאם לעבודה על כל מרכיב בכדורגל, צ'יפים שמודדים את התקדמות השחקן, מצלמות שמתעדות את אימון השחקן, מעטפת מקצועית של מאמני העשרה. זה נראה שיש היום את כל מה שנדרש על מנת שנפתח את ה"שחקן המושלם". מה שהכי מוזר או לא מוזר - תלוי איך מסתכלים על הדברים, שהשחקנים הכי גדולים בהיסטוריה של המשחק גדלו בתנאי עוני או בתנאים שהם רחוקים מתנאי רווחה כלכלית, שיחקו על מגרשי אספלט, שיחקו ברחובות - האגדה מספרת שאפילו יש מקרבם כאלה שאילתרו כל מיני בדים ועשו מהם כדור. 

איך זה יכול להיות - שעם כל הטכנולוגיה החדשנית ומהתקדמת שיש לנו כאן במדינת ישראל, המידע הרב שנגיש לכולם, עדיין לא הצלחנו לפתח שחקן שיתקרב להיכל התהילה של הכדורגל העולמי? הרי אנחנו מעצמת הייטק, גדלו כאן טייסי קרב מהטובים בעולם, הגענו לטופ העולמי בהרבה מאוד תחומים. למה בכדורגל זה לא קורה? את התשובה לשאלה הזאת מצאתי באחד הראיונות שהעניק יוהאן קרויף, שם הוא סיפר על סדר היום שלו בתור נער: " ב-8 בבוקר הייתי הולך לבית הספר, ב14:00 מסיים, אמא הייתה מכריחה אותי לאכול משהו קטן וכבר ב14:30 הייתי הולך למגרש הכדורגל עם החברים והיינו משחקים שעות ארוכות - ולא היה עולה על דעתינו להפסיק, עד שפשוט לא יכולנו יותר לראות את הכדור בגלל החושך. היינו עצובים כשהיינו מסיימים לשחק, זה אבל ידענו והתנחמנו בזה שיש לנו גם את מחר לשחק וגם את היום שאחריו והיום שאחריו".

בשנים האחרונות יש כאן הרבה יותר מגרשים, הרבה יותר אפשרויות לאימונים והתפתחות אישית - וגם אני מציע את שירותיי כמאמן כדורגל וכמאמן מנטלי, כי גם אני מאמין שחשוב מאוד להשקיע בהתפתחות אישית, כדי להתקדם בכדורגל. מה שכן, אל תסתפקו רק בשעות המוגדרות לאימונים במסגרת הקבוצתית ובמסגרת האישית. החופש הגדול כבר כאן, תעשו לעצמכם טובה, קחו כדור ופשוט רדו למגרש הקרוב לביתכם ושחקו או אפילו סתם תמצאו איזה קיר להתאמן בבעיטות ומסירות. אל תסמכו על האימונים השבועיים שלכם שאורכם הממוצע הוא 5 שעות בשבוע. זכרו, שהשחקנים הגדולים ביותר בעולם התאמנו ושיחקו 5-6 שעות ביום.  עם כל הכבוד למאמן התותח שלכם ולציוד החדש שגורם לכם להרגיש כוכבים - אל תוותרו על כדורגל עם חברים במגרש אספלט, במגרש דשא, בחוף הים - כל עוד אתם לא מסכנים את בריאותכם ונפשכם ולא פוגעים בלימודים שלכם בבית הספר - צאו לשחק, תאהבו לשחק , תהפכו את הכדור לחלק בלתי נפרד מכם -  ואז אולי נזכה לראות שוב שחקנים שירעידו אותנו מהתרגשות כשנצפה בהם משחקים.

 

שון שיון - אימון כדורגל אישי ואימון מנטאלי בגליל המערבי והעליון ובקריות


בעל תעודת מאמן כדורגל וינגייט , בעל תעודת מאמן מנטלי של האנ' הפתוחה ת"א בשיטה  החדשנית והמובילה בעולם "המשחק הפנימי" של איתן עזריה. מאמן כדורגל מזה 6 שנים, כיום מאמן קבוצה במחלקת הנוער של הפועל עכו. מציע אימוני כדורגל ומציע אימונים מנטליים וגם מסלול משולב של אימון כדורגל ואימון מנטלי.

אימוני כדורגל המשלבים אימוני כושר , קאורדינציה , טכניקה , יסודות המשחק, אימון לפי תפקיד, אימוני הגנה והתקפה. האימונים הם ליחידים, זוגות וקבוצות קטנות. האימונים מתקיימים במגרש דשא במעלות ובנקודות נוספות ע"פ תיאום בין הצדדים.

אימון מנטלי לכל הספורטאים בכל ענפי הספורט. לימוד השיטה נעשה בפגישות אישיות . ליווי צמוד הכולל צפייה במשחקים ובאימונים של המתאמן למשך תקופת הלמידה .

שילוב של אימון כדורגל ואימון מנטלי - השילוב בין אימון מקצועי לאימון מנטלי מקדם את השחקן משמעותית, משפר את ביצוע במשחק ובאימונים. שילוב זה ילמד אותך לשמור על יכולת גבוהה מאוד לאורך זמן. החוסן המנטלי שתבנה מפגישה לפגישה יעזור לך להתמודד עם רעשי הרקע  ולהתמודד עם האתגרים הניצבים בדרכך על הצד הטוב ביותר. בדרך הזו תוכל להפוך לגירסה הטובה ביותר של עצמך.


מוזמנים לעקוב אחריי בעמוד הפייסבוק שלי , בעמוד האינסטגרם שלי   ובערוץ היוטיוב שלי 
פרטים נוספים בטלפון   0527599900

 

 

 

 

תעשו שכונה (בקטע טוב)
מתחילים עונה ללא עיכובים

מתחילים עונה ללא עיכובים

חדש באתר

בתום ישיבה עם הנוגעים בדבר החליטה הנהלת ההתאחדות לכדורגל, שנכון לעכשיו שעונת 20/21 תצא במועד המקורי.

מהקווים באהבה - סהר גרינברג

מהקווים באהבה - סהר גרינברג

חדש באתר

פינת המאמנים שלנו שמחה לארח את סהר גרינברג, מאמן כדורגל ואיש חינוך, שעומד בראש תוכנית מנהיגות משמעותית בכדורגל.

גביע הטוטו - לאומית, ברכת בכורות

גביע הטוטו - לאומית, ברכת בכורות

חדש באתר

חגיגת כיבוש שערי בכורה שחקנים, ששיחקו בעונה שעברה בליגת העל לנוער. מור קקון כבש צמד במשחק הניצחון של הפועל נוף הגליל על ...