You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

תמיהות בנוגע לשינוי הפורמט בשנתוני טרום ב' וטרום ג

שיתוף כתבה זו

תמיהות בנוגע לשינוי הפורמט בשנתוני טרום ב' וטרום ג

מרחקים גאוגרפיים לא סבירים, שיבוצים מוזרים, אלה ועוד הם חלק מהפורמט החדש של שנתוני טרום ב' וטרום ג'

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

אגף הנוער בהתאחדות לכדורגל חולל רפורמה משמעותית בשנתוני טרום ב' וטרום ג'. מלבד שינוי שיטת המשחק מחמישיות, שתכלול משחקים על ארבעה רבעי מגרש בהשתתפות של 18 שחקנים בו זמנית – כאשר בכל רבע מגרש ישחקו בשיטה אחרת (לפרטים המלאים של התכנית, הקליקו כאן). בשונה מהעונות הקודמות, בהן הונהגה שיטת טורנירים, העונה נקבע לוח משחקים עם סיבוב משחקים אחד, שימנע מפגשים כפולים במהלך עונה בין הקבוצות. אנו מצאנו כמה נקודות, שעלולות ליצור בעיות במהלך העונה – בעיקר מבחינה גאוגרפית. תמוה ביותר שילדים בגילאי 8-10 יצטרכו במהלך עונה לעשות נסיעות של עשרות לא מעטות של קילומטרים לנסיעות למשחקים.


נתחיל עם מחוז צפון בשנתון טרום ג': בשיבוץ המקורי שובצו 12 קבוצות, אך לאחר השיבוץ הודיעה מ.כ כבביר על פרישה מהליגה. הנקודה המעניינת כאן, ששמונה קבוצות מאזור השרון בעלות קרבה גאוגרפית סבירה מוצאות את עצמן באותה ליגה עם שתי קבוצות מאזור השומרון הצפוני – מ.כ בנימינה והפועל ערערה ועם קבוצה אחת מחיפה – מ.כ נווה יוסף.  מוטב היה שהקבוצות הצפוניות לא יירשמו לליגה וישחקו בפורמט של משחקי אימון מול קבוצות מסביבתן.


עוברים למחוז דרום בשנתון טרום ג', ממנו פרשה הפועל ת"א. בליגה הזו  אנו מוצאים שכבה עבה של קבוצות מגוש דן, אך גם את קבוצת "צו פיוס" של מ.ס באר שבע – שקשה מאוד לראות כיצד היא תצליח לקיים משחקים בימי שישי בזמן שעון חורף, מבלי לגרום להפסד זמן לימודים בבתי הספר לשחקניה או לשחקני הקבוצות היריבות. אם הקבוצה לא תוכל במקרים נקודתיים לארח או להתארח ביום שישי, יהיה לה קשה מאוד לעשות זאת באמצע השבוע – שכן קשה יהיה לייצר תסריט של משחק ללא זרקורים בשעון חורף – ואנו מדברים על מדינה שבה יש מעט מאוד מגרשים שמאושרים לקיום משחקים עם זרקורים.


עוברים לשנתון טרום ב'. בליגת המרכז רשומות 30 קבוצות, רובן מאזור גוש דן ואזורי השפלה והשרון הקרובים. עם זאת, יש גם קבוצות שרחוקות גאוגרפית באופן יחסי מגוש דן, דוגמת צעירי טייבה, בית"ר מעלה אדומים, מ.ס חבל מודיעין. את 30 הקבוצות הללו אפשר וצריך היה לחלק למספר מסגרות, לאו דווקא כמות שווה של קבוצות בכל מסגרת, כדי לצמצם מרחקים גאוגרפיים. גם בליגה הזו יש שתי קבוצות "צו פיוס" – הכח עמידר והפועל נחלת יהודה/ראשל"צ, אך ברוב המקרים המרחק הגאוגרפי הקצר יחסית ממשחקי היריבות לא יהווה מגבלה.


מסיימים עם המחוז הצפוני בשנתון טרום ב', שם אנו מוצאים 16 קבוצות – שניתן היה לחלק לשתי מסגרות: קבוצות מאזור השומרון דוגמת מ.כ בנימינה, הפועל בית אליעזר, בני אום אל פאחם, הפועל ערערה, בני פרדיס ומכבי ברקאי – ובמקביל מסגרת  לקבוצות צפוניות מאזור חיפה והמפרץ וקבוצות קצה דוגמת מכבי אחי נצרת ומ.כ בועיינה נוג'ידאת – שמרחק הנסיעה מיישובים אלה ליישובי השומרון הוא מוגזם, כשמדובר בילדים בני 10.

עוד נקודה חשובה - סוגיית השיפוט: בפורמט המשחקים כתוב ש: "המשחקים ישוחקו עם שופט/מפקח אחד. אם אין, אז בניהול מאמן אחד מכל קבוצה". ידוע שיש מחסור בכח אדם של שופטים וידוע שתרבות הספורט כאן היא לא כמו במקומות אחרים - ובלי שופטים עלולות להיווצר מחלוקות בעייתיות , שיכולות להגיע עד לכדי פיצוץ משחקים, התהלמות של שחקנים, בעלי תפקידים והורים. כן, אני לא מגזים. בתוך עמי אני חי.

תמיהות בנוגע לשינוי הפורמט בשנתוני טרום ב' וטרום ג
נערים ב' – ארצית צפון, הפועל כפר סבא אלופת החורף

נערים ב' – ארצית צפון, הפועל כפר סבא אלופת החורף

חדש באתר

הקבוצה של שלומי בן ציון שמטה פעמיים יתרון של שער אחד במשחק החוץ המאתגר מול הפועל חיפה, שהסתיים בתוצאת שוויון 2:2 – שמציבה את כפר סבא במקום הראשון, בזכות יחס שערים עדיף על פני מכבי חיפה/נהלל.

הקבוצות התכחשו לדוח השופט, בית הדין זיכה מאשמה

הקבוצות התכחשו לדוח השופט, בית הדין זיכה מאשמה

חדש באתר

קבוצת נערים מדרום הארץ ספגה דו"ח על התפרצות אוהדים לשדה המשחק, משופט בן 15.5. הקבוצה המארחת שלחה מכתב הכחשה לטענות השופט, הקבוצה היריבה שלחה מכתב שמחזק את טענותיה – והקבוצה זוכתה מאשמה בבית הדין של ההתאחדות.

המפתיעות לטובה – הפועל חיפה, נערים א' - על

המפתיעות לטובה – הפועל חיפה, נערים א' - על

חדש באתר

כתבה ראשונה בסדרת כתבות בפגרה על קבוצות, שפתחו את העונה עם הצלחה מעל לציפיות. הקבוצה של לידן דלויה עשתה שליש ראשון מצוין בליגת העל, לעת עתה היא מכה את התחזיות. המאמן משתף אותנו בסודות ההצלחה של קבוצתו.

הכר את השחקן - שחר אוחיון, 2003, נווה שאנן

הכר את השחקן - שחר אוחיון, 2003, נווה שאנן

חדש באתר

שחר אוחיון, שוערה של מכבי נווה שאנן חיפה והאיש שבתוך בובת הקמע במשחקיה של הפועל חיפה, הוא האורח שלנו בפינת השחקנים שלנו. מעוניינים גם אתם להשתתף בפינה? פרטים בכתבה.

השבת המרגשת של מ.כ נווה יוסף חיפה

השבת המרגשת של מ.כ נווה יוסף חיפה

חדש באתר

רוב קבוצות מחלקת הנוער של מ.כ נווה יוסף זכו בניצחונות מרשימים בשבת האחרונה, אך שני ניצחונות מרגשים במיוחד עליהם ניתן דגש: ניצחונה של קבוצת הנוער בדרבי, הקדשת הניצחון של קבוצת ילדים א' על מכבי הרצליה למאמן שחר פוני – שעבר ניתוח בהול בסופ"ש.

נערים ג' – שרון, המהפכנים של חדרה נצמדים לפסגה

נערים ג' – שרון, המהפכנים של חדרה נצמדים לפסגה

חדש באתר

קבוצת נערים ג' של הפועל חדרה יוצאת לפגרת החורף עם תואר "סגנית אלופת החורף", זאת לאחר שניצחה 3:4 בביתה את הפועל רעננה – שכבר הוליכה 1:3. חדרה מקדימה כעת את הפועל פ"ת בזכות יחס שערים והן מרוחקות שתי נקודות מהמוליכה, מכבי נתניה.

נוער – לאומית צפון, הפועל עכו אלופת החורף

נוער – לאומית צפון, הפועל עכו אלופת החורף

חדש באתר

קבוצת הנוער של הפועל עכו סיימה את השליש הראשון של העונה במקום הראשון, בזכות ניצחון 1:2 ביתי על העולה החדשה צעירי טייבה. עכו ניצלה את הפסדה של הפועל חיפה בדרבי, כדי להגדיל את הפער בצמרת.

נערים ג' – שפלה, מ.ס באר שבע נצמדה לפסגה

נערים ג' – שפלה, מ.ס באר שבע נצמדה לפסגה

חדש באתר

קבוצת נערים ג' של מ.ס באר שבע ניצלה את העובדה שהמוליכה, הפועל בארי/אשכול, לא שיחקה השבוע, כדי להיצמד אליה בפסגת הטבלה בזכות ניצחון 1:3 במשחק החוץ מול מ.כ גן יבנה.

15 כדורגלנים זכו למלגת הצטיינות

15 כדורגלנים זכו למלגת הצטיינות

חדש באתר

15 שחקנים ושחקניות זכו במלגה בסך 2,000-3,000 שקלים כל אחד, לאחר שנמצאו ראויים לה כאות להוקרה על מצוינות, הגינות ומנהיגות יוצאי דופן.

לזכרו של גיגי כהן

לזכרו של גיגי כהן

חדש באתר

בשבוע שעבר הלך לעולמו גדעון (גיגי) כהן ז"ל, שאימן בשנות השמונים ובתחילת שנות התשעים את נבחרת הנוער של ישראל. כהן היה ספורטאי מזן אחר, ששילב מספר ענפי ספורט בחייו כספורטאי. מאמן הכדורגל שלומי אדרעי מספר עליו.

מכבי נתניה-  מפגש העשרה למאמני המחלקה

מכבי נתניה- מפגש העשרה למאמני המחלקה

חדש באתר

מאמני קבוצות שנתוני ה-11 במחלקת הנוער של מכבי נתניה נפגשו אתמול עם מאמן הקבוצה הבוגרת, שי ברדה – לו ניסיון רב באימון בגילאים הצעירים, שערך בפניהם הרצאה בשם "המאמן כדמות מנצחת".

נערים ג' – שרון, ניצחון ראשון להפועל הוד השרון

נערים ג' – שרון, ניצחון ראשון להפועל הוד השרון

חדש באתר

הפועל הוד השרון, שבשיבוץ הראשוני של הליגות שובצה במחוז מרכז 2, זכתה בשבת האחרונה בניצחון ראשון העונה – 1:2 על מכבי פ"ת צפון. נסים דאלי-לוי, מאמן הקבוצה המנצחת: " הקבוצה הציגה משחק הקרבה יוצא מן הכלל וממש נלחמו על כל כדור".

ילדים ב' – מפרץ 1-  הראשון של גליל עליון

ילדים ב' – מפרץ 1- הראשון של גליל עליון

חדש באתר

אחרי סדרה לא נעימה של הפסדים בהפרשים לא מבוטלים, זכתה קבוצת ילדים ב' של הפועל גליל עליון בניצחון ראשון העונה – 2:3 במשחק החוץ מול מ.ס רובי שפירא חיפה.

ילדים א' – דרום, חגיגת שערים בקרית מלאכי

ילדים א' – דרום, חגיגת שערים בקרית מלאכי

חדש באתר

מכבי באר שבע ומכבי קרית מלאכי התייצבו למשחק המרכזי של המחזור החמישי, כשמאזנן עומד על ניצחון בלבד. מלאכי צעדה ביתרון במחצית הראשונה, אך בסיום באר שבע חגגה ניצחון 3:5.

ילדים א' – חוף-  אמא, הבאתי שער ניצחון

ילדים א' – חוף- אמא, הבאתי שער ניצחון

חדש באתר

עירוני קרית שמונה שומרת על מאזן מושלם במחוז חוף, אחרי שניצחה 1:2 את מ.ס פרדס/חנה כרכור. את שער הניצחון כבש אופיר זהבי, בנה של ימית, מנהלת הקבוצה, שחגגה השבוע יום הולדת.

שתפו אותנו
כתבות נוספות
תגובות אחרונות