You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

שנתון 2002 – היהלומים של מכבי נתניה פרשו כנפיים

שיתוף כתבה

שנתון 2002 – היהלומים של מכבי נתניה פרשו כנפיים

הבלם מתן לוי והחלוץ רוי קורין, שהוקפצו במהלך העונה האחרונה מקבוצת נערים א' לעזרת קבוצת הנוער של מכבי נתניה – שנאבקה על הישארותה בליגה, זכו לקפיצת מדרגה נוספת – כשאת העונה הזו הם פותחים כחלק מהסגל של הקבוצה הבוגרת. יוסי טויל, שאימן את השתיים בעונה האחרונה בשתי הקבוצות, מספר על השניים ורואה בהם פוטנציאל גדול לעתיד.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

מי שהאזין בשבוע שעבר לדבריו של אייל סגל – הבעלים של מכבי נתניה, בזמן קיום מסיבת העיתונאים לפתיחת העונה, לבטח קלט בין השורות שהבעלים הזכיר ששני שחקנים ילידי שנתון 2002 יצטרפו לאימוני פתיחת העונה של קבוצת הבוגרים וייצאו עמה למחנה האימונים בחו"ל. סגל לא הזכיר שמות, אך לטובת הקוראים הסקרנים שלנו, נציין כי מדובר בבלם מתן לוי ובחלוץ רוי קורין, שאת העונה האחרונה החלו בקבוצת נערים א' של המועדון ובמהלכה הוקפצו לקבוצת הנוער – לסייע לה להישאר בליגת העל ובתקווה גם לזכות בגביע המדינה. אין ספק שמדובר בהישג גדול למחלקת הנוער של מכבי נתניה, המנוהלת בצד הארגוני ע"י דרור חסון ובצד המקצועי ע"י זאביק זלצר – מהבכירים שבמאמני ישראל, אשר תחתיו עובד כמנהל מקצועי נוסף סשה פלדמן – מהבכירים שבמאמני מחלקות הנוער בישראל.

מי שרווה המון סיפוק וגאווה מההתקדמות של מתן לוי ורוי קורין, הוא מאמן שסיים איתם זה עתה תקופה ממושכת – יוסי טויל, שכמו השניים, החל את העונה בקבוצת נערים א' ובהמשך הוקפץ לקבוצת הנוער. טויל סיים פרק של קצת יותר משתי עונות וחצי עם שנתון 2002, פרק שהחל עם זכייה באליפות השרון בשנתון נערים ג', המשיך עם סגנות אליפות ארצית צפון בשנתון נערים ב' והסתיים בשנתון נערים א' במרכז טבלת ליגת העל והגעה לחצי גמר גביע המדינה. טויל שמח לפרגן לשני השחקנים בשיחה שקיימנו עמו.

מתן לוי מגיע ממשפחה של כדורגל: אביו חיים לוי - היה בלם ידוע בליגה הבכירה. מתן הגיע למחלקת הנוער של מכבי נתניה בשנתון ילדים ג', אחרי שאת צעדיו הראשונים עשה בקבוצות הטרומים של מכבי עמק חפר. מתן לוי החמיץ את המחצית הראשונה של העונה הזו, בגלל שבר בגבו, אך זה לא מנע ממנו לחזור רעב ומחויב בחודש פברואר האחרון ולסייע לשתי הקבוצות ששיחק בהן. מתן לוי למעשה מוצא את עצמו כמה עונות משחק עם שנתון אחד מעל שנתון הגיל שלו. כשהיה בקבוצת ילדים א' השתלב למספר משחקים עם קבוצת נערים ג', כשהגיע לגיל נערים ג' רשם יותר הופעות במדי קבוצת נערים ב', כשהגיע לגיל נערים ב' הוא כבר נרשם בקבוצת נערים א'. בעונה הזו, על אף שהחלה בשלב מאוחר עבורו, הוא מצא את עצמו בקבוצת הנוער ברגעים הכי קריטיים שלה העונה – משחקי ההישרדות בליגה וגמר הגביע. יוסי טויל על השחקן: "ברגע שקיבלתי לאמן את קבוצת הנוער, הקפצתי את מתן לנוער - וזה לא נעלם מעיניהם של מאמני הבוגרים. מתן לוי,בלם מאוד פיזי וחכם,בוגר מאוד במשחק שלו יודע לקרוא כמה מהלכים קדימה. הוא בעל משחק ראש מהטובים בארץ, אך צריך לשפר את קצב המשחק שלו".

החלוץ רוי קורין גדל במחלקת הנוער של מכבי הרצליה והיה שחקן מרכזי בקבוצת שנתון 2002 עד תום שנתון נערים ג' - והיה מהגורמים המרכזיים להגעתה של קבוצת נערים ג' של מכבי הרצליה, תחת הדרכתו של אלדור דלראה, לחצי גמר גביע המדינה. קורין עבר בשנתון נערים ב' למכבי נתניה, שאיבדה באותה נקודת זמן את המוציא העיקרי לפועל שלה בהתקפה – לירוי גבאי, שעבר למכבי חיפה. קורין השתלב בהצלחה במכבי נתניה, אמנם לא עם כמויות אסטרונומיות של הבקעות, אך עם הרבה תרומה יעילה למשחק ההתקפה של הקבוצה. את העונה שעברה סיים עם 10 שערים ו-15 בישולים, בעונה האחרונה כבש חמישה שערים במדי קבוצת נערים א' ובשלהי העונה תרם את חלקו להישארותה של קבוצת הנוער בליגת העל והעפלתה לליגת העל. יוסי טויל על השחקן: "את רוי הבאתי ממכבי הרצליה ומיד ידעתי שהכישרון שלו יפרוץ, וברגע שזה יקרה רוי יגיע לרמות הגבוהות. גם את רוי, כמו מתן, העלתי לנוער ברגע שקיבלתי עליי את המשימה. מדובר בשחקן עם רגל שמאל טבעית וחזקה,כח מתפרץ ויכולת של אחד על אחד מהטובים שיש".

לדבריו של יוסי טויל, הוא אינו מופתע מעלייתם של שני השחקנים לקבוצת הבוגרים בשלב כה מוקדם: "במועדון כמו מכבי נתניה, שהוא מועדון משפחתי וחם, הרצון לקדם את שחקני הבית מגיע ישירות מהבעלים אייל סגל ומחלחל דרך המנכ"ל והמנהל המקצועי. היום כל שחקן צעיר שרוצה להתפתח ולהגיע לקבוצת הבוגרים יודע שמכבי נתניה זה הבית עבורו".
שנתון 2002 – היהלומים של מכבי נתניה פרשו כנפיים
הפועל חדרה למען נפגעי הקורונה

הפועל חדרה למען נפגעי הקורונה

חדש באתר

הנהלת המועדון תזכה לסיוע מעיריית חדרה על מנת לאפשר לכדורגלנים שמצבה הכלכלי של משפחתם הורע בשל מצב הקורונה, להמשיך ולהתאמ...

עונת 20-21 - העונה של הטורנירים

עונת 20-21 - העונה של הטורנירים

חדש באתר

מאחר והקורונה טרם עזבה אותנו ועושה רושם שהיא תישאר עמנו עוד זמן רב, זה הזמן לרפורמה במבנה התחרות בכדורגל הישראלי ולקיים ...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

תעשו שכונה (בקטע טוב)

תעשו שכונה (בקטע טוב)

חדש באתר

שון שיון, מאמן כדורגל ומאמן מנטלי, בטור חשוב לכדורגלנים צעירים על החשיבות לשחק גם במסגרות שהן מעבר למסגרת הקבוצתית.