You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

רוחות סוערות בכרמל ובבירה

שיתוף כתבה

רוחות סוערות בכרמל ובבירה

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל דן השבוע באירועי אלימות, שארעו במגרשים השונים. שלוש קבוצות בשנתון נערים ב' מאותה ליגה ומאותה עיר מצאו את עצמן במוקד הדיונים. כנ"ל גם קבוצה מהבירה.

רגע לפני שמשחקי סופ"ש נכנסים להילוך גבוה, כמעט כמדי שבוע, אנו מפרסמים כתבה עם זרקור על הדיונים המרכזיים בהם דנו בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, ביום רביעי האחרון. הפעם קבוצות מהעיר חיפה תופסות נפח מרכזי בכתבה, בשני משחקי דרבי בשנתון נערים ב'. כמה חבל שזה קורה בחיפה, עיר שלרוב היוותה דוגמא ומופת ליריבות עירונית בריאה – לפחות בגזרת המועדונים הגדולים, מכבי והפועל.

בשני מקרים מעורבת קבוצת נערים ב' של מ.ס רובי שפירא חיפה, שניהם במשחקי דרבי. נתחיל עם אירועי משחק הדרבי מול מ.כ כבביר.  כך נכתב בדו"ח השיפוט: "במהלך המשחק אירעו מספר אירועים חריגים: 1. במהלך הדקה ה70- למשחק, לאחר עבירת משחק גסה של שחקן קבוצת רובי שפירא, לעבר שחקן כבביר ולאחר ששרקתי לעבירה לזכות הקבוצה האורחת, מספר רב של שחקני כבביר רצו לעבר שחקן קבוצת רובי שפירא והחלו להכות אותו בראשו. האירוע התפתח לאירוע רב שחקנים, ככה שכולם באופן כזה או אחר היו מעורבים בתקרית. לאחר שנרגעו הרוחות שלפתי לשחקן של כבביר ושחקן של רובי שפירא את הכרטיס האדום - כיוון שהיו השחקנים הדומיננטיים באירוע מכל קבוצה. 2.במהלך המשחק שלפתי כרטיס צהוב וצהוב שני לשחקן קבוצת כבביר. לאחר סיום המשחק ניגש אלי מאמן רובי שפירא בטענה שהשחקן שכביכול רשום תחת שמו אינו השחקן הנ"ל . לאחר בדיקה בסגל שחקני קבוצת כבביר זיהיתי כי השחקן הוא אינו השחקן אשר רשום תחת המספר שהופיע, אלא שחקן שכלל לא רשום בטופס המשחק. לאחר סריקה שלי וזיהוי פניו באתר ההתאחדות השחקן ששיחק הוא שחקן מוחמד עודה מקבוצת הנוער של מועדון כדורגל כבביר ואינו היה רשום בטופס המשחק.בית הדין של ההתאחדות לכדורגל הרשיע את כבביר בשני סעיפים: התפרעות, תגרה ותקיפה ושיתוף לא חוקי של שחקן. בית הדין קנס את מ.כ כבביר ב-2,000 שקלים – ופסק על ניצחון טכני לזכות רובי שפירא, שהורשעה בסעיף התפרעות, תגרה ותקיפה ונקנסה ב-1,000 שקלים. שחקן של רובי שפירא ושחקן של כבביר הורחקו משלושה משחקים בפועל, בעקבות הרשעתם בסעיף פגיעה בשחקן יריב.

במשחק בין הדרבי בין קבוצת נערים ב' של מ.ס רובי שפירא חיפה לאחווה חיפה, נוצרה סיטואציה לא נעימה – שגרמה לשחקן של אחווה לנקוט באלימות. כך נכתב בדו"ח המשחק: "החל מהדקה ה-60 קיללו אוהדי רובי שפירא שחקן של  אחוה חיפה, במשך 7 דקות עד שהוחלף בדקה ה67- ע״י מאמנו. הוא היה עצבני במגרש ולא מרוכז בכדורגל . בדקה ה-67 הוא הוחלף והשחקן יצא מתחומי המגרש לעבר אותם אוהדים של רובי שפירא שקיללו אותו , ראיתי אותו נכנס ליציע ומתחיל להכות 2 אוהדים, מהר מאוד הגיעו עוד אנשים שעזרו להפריד ולהרגיע את השחקן , למקום בנוסף הוזמנה משטרה. אחד השוטרים ראה אותי ביציאה מהמגרש ושאל אותי כמה שאלות על האירוע. שחקנה של אחווה חיפה עמד לדין והורשע בסעיפים של הפרת סדר והתנהגות בלתי הולמת. עונשו של השחקן – הרחקה מארבעה משחקים בפועל.

גם המשחק שבו אירחה קבוצת נערים ג' של הפועל ירושלים את עירוני מודיעין 2 הניב דו"ח שיפוט חמור במיוחד: "בדקה ה-67 שחקן של מודיעין עשה עבירה על שחקן של הפועל ירושלים, שבתגובה בעט ושלח אגרוף לשחקן מודיעין. אחרי שהרחקתי בצהוב שני את שחקן מודיעין ואדום את שחקן ירושלים. ככל הנראה האבא של שחקן ירושלים צעק לספסל של ירושלים להוריד את הקבוצה. אחרי שהספסל לא הגיב האבא קפץ מעבר לגדר בריצת אמוק עם סיגרה ביד, אותה הוא זרק עליי והיא פגעה בחולצתי - והתחיל בתנועות מאיימות עליי וקללות כגון: "אני אזיין אותך, לא תצא מפה חי. אני אשבור לך את היידים והרגליים, אתה תרד על אלונקה -וצעק שהוא מפוצץ את המשחק. נאלצתי לשרוק לסיום עקב חשש לחיי ולברוח לחדר, נעלתי את עצמי והזמנתי משטרה. כול הנראה אשתו של אותו בחור נכנסה למתחם בטענה שהיא מנהלת הפועל ירושלים, צעקה עליי וקיללה כגון עיוור, נוציא לך את העיינים וירקה עליי. לאחר מכן, מאמן ומנהל הפועל ירושלים נכנסו לחדר ובצעקות אמרו לי להמשיך את המשחק- ומי אתה בכלל? הסברתי להם שאני לא מחדש את המשחק, כי יש חשש לחיי". הפועל ירושלים הורשעה בחמישה סעיפים: התפרצות לשדה המשחק, התפרעות אוהדים, התנהגות בלתי ספורטיבית, פגיעה ע"י אוהדים, אי מתן הגנה לשופט. בעקבות כך, נקנסה הפועל ירושלים ב-6,500 שקלים ועונש הפסקת פעילות על תנאי על כל הרשעה בעבירת אי מתן הגנה לשופט המשחק ו/או פגיעה בשופט ו/או התפרצות לשדה המשחק. שחקנה הפוגע של הפועל ירושלים הורשע בשני סעיפים: פגיעה בשחקן יריב, העלבת שופט המשחק – עונשו עומד על הרחקה מארבעה משחקים. מאמן הפועל ירושלים זוכה מסעיף התנהגות בלתי הולמת, בעוד שמנהל הקבוצה הורשע בסעיף זה והורחק ממשחק אחד.

רוחות סוערות בכרמל ובבירה
בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה מגיעה סגנית אלופת העולם, עוברת את ההתמודדות עם הקורונה עם היקף תחלואה נמוך מאוד. כעת היא פותחת את שעריה לקב...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...