You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

רביעי עמוס בדיוני אלימות בבית הדין

שיתוף כתבה

רביעי עמוס בדיוני אלימות בבית הדין

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל דן בשורה של אירועים אלימים, שארעו במגרשים השונים ברחבי הארץ בתקופה האחרונה. גם קבוצות ילדים עמדו לדין, בעקבות מעורבותן באלימות.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

יום רביעי האחרון היה יום מאוד עמוס בדיונים על אירועי אלימות לא נעים בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. בכתבה זו אנו מביאים בפניכם מקבץ של רשמים מדיונים על אירועי אלימות, שארעו במגרשים השונים. אז רגע לפני שאתם מגיעים למשחקי השבת, קראו בעיון את הכתבה הזו, תפנימו ממנה את המסרים שאתה צריכים להפנים והגיעו למגרש במודעות של מיקוד במטרות הקבוצתיות ובהתחייבות להימנע מאלימות והתלהמות.


קבוצת הנוער של בני יפו, שמשחקה הביתי מול הכח עמידר ר"ג בשבת האחרונה, פוצץ בשל התנהגות לא הולמת של שחקן יפו, לאחר הרחקתו בכרטיס אדום ע"י השופט. כך נכתב בדו"ח השופט: "בדקה ה-59 של המשחק שחקן של יפו קיבל כרטיס צהוב שני, דחף אותי דחיפה ברוטאלית וקילל אותי: "יא בן זונה, יא בן שרמוטה, אני אזיין את אמא שלך. תהיה גבר, תצא מהמגרש אני הורג אותך היום". יכולתי לצאת ממגרש רק בליווי משטרתי". יפו הורשעה בסעיף התנגות בלתי ספורטיבית ונקנסה ב-1,500 שקלים בפועל. טרם נקבע עונש לשחקן המדובר.


קבוצות ילדים א' של הפועל חדרה ומכבי פ"ת צפון הורשעו בסעיפים התנהגות בלתי ספורטיבית והתפרעות, תגרה ותקיפה, בעקבות דו"ח השופט מהמשחק: "בסוף המשחק, בשריקת סיום הפתחה קטטה בין שחקני הקבוצות, שאותה התחילו שחקן אחד מכל קבוצה, שרבו ביניהם והתנהגו באלימות קשה - ושאר השחקנים משתי הקבוצות התערבו בכדי לעזור לאותו שחקן מקבוצתם". כל אחת מהקבוצות ספגה קנס על סך 1,000 שקלים בפועל.


קבוצת הנוער של קביליו יפו הורשעה בסעיפים התנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדים והתפרצות לשדה המשחק, בעקבות דו"ח השופט ממשחק החוץ של הקבוצה מול הפועל ראשון לציון: "במחצית המשחק בירידה לחדר ההלבשה הגיע אלי אבא של אחד משחקני מכבי יפו, אשר הגיע אלי מטר ממני ואיים עליי "היום אני מוריד לך את הראש". במזל, הנוכחים שהיו בסביבה תפסו אותו שלא יגיע אלי פיזית. לאחר מקרה זה, מנהל המגרש של הקבוצה הביתית נעל את כל השערים ודאג לשטח סטרילי. אך, מראש הוא לא היה אמור להכנס למתחם ההלבשה. לאחר מקרה זה, הוזמנה ניידת משטרה למגרש אשר ליוותה אותי לרכבי". בעקבות ההרשעה יפו נקנסה ב-1,000 שקלים בפועל.


קבוצת נערים א' של מכבי פרדס כץ נקנסה ב-1,000 שקלים, לא ברור על איזה סעיף – מאחר ובאתר ההתאחדות מצוין הופעה ללא מאמן. בכל אופן, דו"ח השופט מהמשחק מול מכבי יבנה מתאר תמונה לא נעימה של התנהגות של שחקני פרדס כץ: "שחקן של פרדס כץ הורחק בכרטיס אדום ולאחר הרחקתו סירב לצאת מתחומי המגרש ונשאר לשבת על הספסל. בנוסף, איים על שחקנה של יבנה - שאמר לו: "חכה בסיום המשחק". לאחר ששרקתי לשריקת הסיום של המשחק השחקן של פרדס כץ פרץ בריצה מאיימת למגרש כדי לפגוע בשחקנים של מכבי יבנה. למזלם של שחקני יבנה שהוא נעצר אחרי שמנהל הקבוצה שלו תפס אותו כדי למנוע ממנו לפגוע בהם. שחקן אחר של קבוצת מכבי פרדס כץ  ניגש לקוונים שלי (רן אלקובי וצחי אלקובי )בסיום המשחק ואמר להם :"קוונים בני זונות,יא שמנים , יא קציצות מניאקים". הוא לקח גם בקבוק מים מלא וזרק לעבר הספסל של יבנה". לעת עתה, לא מופיעה הרשעה כלשהי כנגד השחקנים.


המשחק שבו אירחה קבוצות הנוער של בית"ר ר"ג את מכבי כפר יונה סיפק דו"ח שיפוט חמור במיוחד: "שתי דקות לאחר תום המשחק - התקיימה קטטה באזור ספסל הקבוצה האורחת. הקטטה החלה במעורבות של שחקן  ביתר ר"ג ושחקן 6 כפר יונה. השניים נתנו בוקסים ובעיטות אחד לשני. תוך כדי עימות ביניהם הגיח שחקן נוסף של ביתר ר"ג  - שהיה מורחק - והחל לבעוט בשחקן של כפר יונה. כאשר הרחיקו אותו מן האזור, הוא חזר על מנת לזרוק כיסאות על שחקני כפר יונה. בשלב הזה, שתי הקבוצות התפרעו באזור הספסלים ,כאשר אוהדים של ביתר ר"ג זורקים גרעינים לכיוון הספסל של כפר יונה". נעבור להרשעות ולעונשים: בית"ר ר"ג הורשעה בסעיף התפרעות, תגרה ותקיפה וזוכתה מסעיף התפרעות אוהדים – עונשה נקבע על סך של 2,000 שקלים בפועל. מכבי כפר יונה הורשעה בסעיף התפרעות, תגרה ותקיפה – עונה נקבע על סך של 1,500 שקלים. שחקן של כפר יונה הורחק מארבעה משחקים בפועל, שני השחקנים של בית"ר ר"ג הורחקו לזמן ארוך יותר – האחד לשישה משחקים והשני לשמונה משחקים.

רביעי עמוס בדיוני אלימות בבית הדין
בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה מגיעה סגנית אלופת העולם, עוברת את ההתמודדות עם הקורונה עם היקף תחלואה נמוך מאוד. כעת היא פותחת את שעריה לקב...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...