You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

רביעי סוער בבית הדין של ההתאחדות

שיתוף כתבה זו

רביעי סוער בבית הדין של ההתאחדות

משחק ילדים שפוצץ, מאמנים שהתלהמו יתר על המידה, שחקנים שהורחקו ממספר משחקים - על כך ועוד בכתבה הבאה.

מאת: מערכת האתר
צילום: אתר ההתאחדות לכדורגל

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל סער וגעש ביום רביעי האחרון, נוכח שורה של אירועים לא נעימים שקרו במגרשים והוא היה צריך לדון בהם.  כל הנתונים בכתבה זו מתבססים על מידע, שניתן למצוא באתר ההתאחדות לכדורגל.

נתחיל במקרה שדיווחנו עליו לפני שבוע וחצי, התפרצות קהל מקרב הורי כדורגלני קבוצת טרום א' של מכבי קרית אתא, במשחק מול אחווה חיפה. ההתאחדות לכדורגל קנסה את מועדון מכבי קרית אתא ב-2000 שקלים, בגין הרשעה בסעיפים: התפרעות אוהדים והתפרצות לשדה המשחק. בדו"ח השופט נכתב: "הפסקתי את המשחק בדקה 45, מכיוון שאוהדי הקבוצה האורחת מקרית אתא קפצו לכר הדשא ורדפו אותי באיומים וקללות וניסו לפגוע בי פיזית. לאחר שהרגשתי מאוים ולא היה ערך ספורטיבי למשחק, אז הפסקתי"

המשחק שעליו דיווחנו באמצע שבוע, משחק בו אירחה קבוצת הנוער של מכבי שוהם את בני אילת – והסתיים בתוצאת שוויון 4:4, לאחר שבמשחק הורחקו שלושה שחקנים מאילת ושניים משוהם – בנוסף למאמן הקבוצה, הגיע גם הוא לבית הדין. הדו"ח התמקד בעיקר במאמן שוהם, שזוכה מסעיף אי ציות לשופט המשחק, אך הורשע בסעיף התנהגות בלתי הולמת – ובעקבות כך הורחק ממשחק אחד ונגזר עליו קנס כספי של 500 שקלים. שני שחקנים של אילת ושחקן של שוהם ספגו הרחקות מארבעה משחקים כ"א, בעקבות הרשעתם בסעיף פגיעה בשחקן יריב.

המשחק בין קבוצת ילדים ב' של הפועל נצרת עילית והפועל אסי גלבוע זכה לדו"ח חמור, בגלל שפוצץ. זה מה שנכתב בדו"ח השיפוט: "במהלך המשחק בדקה ה-11למשחק עוזר מאמן נצרת עילית, ניגשתי אליו בבקשה להפיק להעיר לי על החלטותיי. תוך זה, המשיך להתבטא כלפיי בצורה מזלזלת ולהגיד לי: "עוף, אתה אפס". החלטתי ברגע זה להרחיק אותו מהמגרש. האיש סירב לצאת מתחומי המגרש. אני כמובן שהמשכתי את המשחק. הילדים רצו להמשיך לשחק, הם לא אשמים וכמובן שהוא המשיך להתבטא כלפיי גם שהוא במגרש, למרות שהורחק. הוא לא עזב את תחומי המגרש. בדקה ה-42 היה כדור חוץ לזכות אסי גלבוע, ליד ספסל האורחים. לפתע התפרץ לעברי וחבט בי באגרוף לפניי וקילל: "חתיכת מניאק, בן זונה, אני ארצח אותך" - וכל זה מול הילדים. ניגשתי למאמן אסי גלבוע, שיתקשר למשטרה. המשכתי במשחק עד שהמשטרה תגיע משום שחששתי לחיי. ראיתי שאם אני מפסיק את המשחק לפני שהמשטרה מגיעה, אני אמצא את עצמי בסכנה. בדקה ה-50 . התפרצו הורי הילדים לתחומי המגרש ושהילדים של קבוצת נצרת עילית מתחילים לזרוק בקבוקים על שחקני קבוצת אסי גלבוע. החלטתי לסיים את המשחק ולגשת לחדר ההלבשה. אבא של מאמן הכדורגל שאני זיהיתי אותו, משום שהוא הציג עצמו כאביו של המאמן לפני השוטרים, ירק לעברי וקילל אותי: "שרמוטה,  יא מניאק, אנחנו נזיין אותך בעפולה". שוטרים ביקשו ממני להגיע לתחנה. הגשתי תלונה במשטרה נגד האב והמאמן של נצרת עילית. כמובן שיש תיעוד במצלמות במגרש, וגם מאמן אסי גלבוע שבזכותו יצאתי ללא פגע מהמגרש". בית הדין של ההתאחדות זיכה את עוזר המאמן מאשמה בסעיפים הבאים: פגיעה גופנית בשופט המשחק, איום והעלבת שופט, אך הרשיע אותו בסעיפים: אי ציות להוראות שופט המשחק והתנהגות בלתי הולמת – והרחיק אותו משלושה משחקים. הפועל נצרת עילית ספגה קנס על סך 2,000 שקלים, בגין הרשעתה בסעיפים הבאים: התנהגות בלתי ספורטיבית, התפרעות אוהדים והתפרצות לשדה המשחק. בנוסף, נקבע כי אסי גלבוע זכתה בניצחון טכני 0:3.

המשחק שנערך ביום שישי שעבר, בו אירחה מכבי השרון נתניה את מכבי צור שלום, הסתיים בקטטה אלימה בין שחקנים משתי הקבוצות. שחקן של צור שלום, בעקבותיה הורשעו שתי הקבוצות בקנס על סך 2,000 שקלים, בגין הרשעה בסעיף: התפרעות, תגרה ותקיפה. שחקן של צור שלום, שהורחק קודם לכן והשתתף בקטטה ע"פ דו"ח השופט, הורחק מחמישה משחקים בגין הרשעה בסעיפים: אי ציות להוראות שופט המשחק, פגיעה בשחקן יריב. כנגד מאמן צור שלום נכתב דו"ח קשה במיוחד:  "המאמן, שהורחק במשחקה הקודם של הקבוצה ישב ביציע במהלך המשחק, ולאורך כל המשחק צעק לעברי ומחה באופן מופגן על החלטות השיפוט שלי. במחצית המשחק קפץ מעל הגדר המפרידה ונכנס למגרש לתדרך את השחקנים שלו למרות שהוא מורחק. בסוף המשחק, לאחר שריקת הסיום, שחקן של מכבי צור שלום, שהיה מורחק בכרטיס אדום התפרץ מהיציע למגרש והכה שחקן מהקבוצה היריבה - מה שפתח תגרה המונית בין כל שחקני הקבוצות שהכו אחד את השני במשך מספר דקות. מאמן מכבי צור שלום  גם הוא התפרץ למגרש במהלך התגרה ואיים על מאמן הקבוצה השנייה כשאמר "מה אתה מדבר עם השופט, אתה רוצה פצצות לפנים?" וסימן לעברו תנועת אגרוף מאיימת. את השיחה והאיום של המאמן הצלחתי לצלם בסרטון". מאמן צור שלום מצידו הכחיש את הדברים והסביר: "הדו"ח נופח מעבר לפרופורציות נכונות. לא קיבלנו חדר הלבשה בנתניה ולא הייתה לי דרך אחרת לפגוש את השחקנים שלי במחצית. בסיום המשחק ירדתי כדי להפריד ולהרגיע את הרוחות, ממש לא מה שנכתב. יש לי הרבה מה להגיד, מי שצריך לדעת את האמת – יודע. אני מעדיף לא להגיב מעבר לזה למקרה הנ"ל, מפני שזה מאחוריי. אני מעדיף להתרכז בקבוצה שלי ובהתקדמות המקצועית שלנו. אין לי רצון להתייחס לדברים שלא קרו". המאמן הורשע בסעיפים: אי קיום החלטת מוסד שיפוטי, התנהגות בלתי הולמת ואיום. הורחק מפעילות עד 1/1/2019, בנוסף נגזר עליו קנס כספי על סך 1,500 שקלים וקנס על תנאי על סך 3,000 שקלים במקרה של אי קיום החלטת מוסד שיפוטי".

במשחק שבו אירחה קבוצת נערים א' של עירוני קרית שמונה את מ.ס אשדוד סיפק השופט דו"ח חמור: "לאחר שריקה לסוף המשחק ובעת ירידתי לעבר חדר ההלבשה התפתח עימות בין שחקני שתי הקבוצות, במהלך העימות שחקן של קבוצת אשדוד  התנהג בפרעות דחף את מאמן קרית שמונה , שבסה"כ רצה לבוא ולהרגיע אותו, השתולל וניסה לתקוף שחקנים מקרית שמונה ובנוסף רצה גם לתקוף חבר הנהלה של קרית שמונה. הודעתי למאמן אשדוד ולמנהל הקבוצה שהוא מורחק. בנוסף יש לציין בזמן העימות שנוצר בין מחנות השחקנים נוספו וחיממו את כל האווירה גם האוהדים וההורים של 2 הקבוצות,.כשלפתע ראיתי כמות של 50 הורים נאספת מול חדרי השחקנים וחדרי השופטים, מחדל חמור שאוהדים צריכים לצאת מהמגרש דרך חדרי הלבשה של שחקנים/שופטים. * אירוע חמור מאוד שיכול בקלות להסתיים בצורה יותר חריפה בפעם הבאה! חייב כניסה נפרדת לאוהדים ולא דרך תחומי המגרש. לא יכול להיות שהורים/אוהדים יסתובבו בסוף המשחק ליד חדרי הלבשה של שופטים/שחקנים ללא הימצאות של כוחות אבטחה, לאוהדים צריכה להיות כניסה ויציאה נפרדת. מבקש בנוסף לבדוק אפשרות לחייב קבוצה במקרה הנ"ל לשים מאבטחים במגרש שישמרו על הסדר ועל בטחון כולם שמגרש הכדורגל לא יהפוך לזירת קרב. שחקנה של אשדוד ספגה הרחקה מארבעה משחקים בפועל, בעקבות הרשעתו בסעיפים התנהגות בלתי הולמת והפרת סדר.

רביעי סוער בבית הדין של ההתאחדות
נערים ב' – ארצית צפון, הפועל כפר סבא אלופת החורף

נערים ב' – ארצית צפון, הפועל כפר סבא אלופת החורף

חדש באתר

הקבוצה של שלומי בן ציון שמטה פעמיים יתרון של שער אחד במשחק החוץ המאתגר מול הפועל חיפה, שהסתיים בתוצאת שוויון 2:2 – שמציבה את כפר סבא במקום הראשון, בזכות יחס שערים עדיף על פני מכבי חיפה/נהלל.

הקבוצות התכחשו לדוח השופט, בית הדין זיכה מאשמה

הקבוצות התכחשו לדוח השופט, בית הדין זיכה מאשמה

חדש באתר

קבוצת נערים מדרום הארץ ספגה דו"ח על התפרצות אוהדים לשדה המשחק, משופט בן 15.5. הקבוצה המארחת שלחה מכתב הכחשה לטענות השופט, הקבוצה היריבה שלחה מכתב שמחזק את טענותיה – והקבוצה זוכתה מאשמה בבית הדין של ההתאחדות.

המפתיעות לטובה – הפועל חיפה, נערים א' - על

המפתיעות לטובה – הפועל חיפה, נערים א' - על

חדש באתר

כתבה ראשונה בסדרת כתבות בפגרה על קבוצות, שפתחו את העונה עם הצלחה מעל לציפיות. הקבוצה של לידן דלויה עשתה שליש ראשון מצוין בליגת העל, לעת עתה היא מכה את התחזיות. המאמן משתף אותנו בסודות ההצלחה של קבוצתו.

הכר את השחקן - שחר אוחיון, 2003, נווה שאנן

הכר את השחקן - שחר אוחיון, 2003, נווה שאנן

חדש באתר

שחר אוחיון, שוערה של מכבי נווה שאנן חיפה והאיש שבתוך בובת הקמע במשחקיה של הפועל חיפה, הוא האורח שלנו בפינת השחקנים שלנו. מעוניינים גם אתם להשתתף בפינה? פרטים בכתבה.

השבת המרגשת של מ.כ נווה יוסף חיפה

השבת המרגשת של מ.כ נווה יוסף חיפה

חדש באתר

רוב קבוצות מחלקת הנוער של מ.כ נווה יוסף זכו בניצחונות מרשימים בשבת האחרונה, אך שני ניצחונות מרגשים במיוחד עליהם ניתן דגש: ניצחונה של קבוצת הנוער בדרבי, הקדשת הניצחון של קבוצת ילדים א' על מכבי הרצליה למאמן שחר פוני – שעבר ניתוח בהול בסופ"ש.

נערים ג' – שרון, המהפכנים של חדרה נצמדים לפסגה

נערים ג' – שרון, המהפכנים של חדרה נצמדים לפסגה

חדש באתר

קבוצת נערים ג' של הפועל חדרה יוצאת לפגרת החורף עם תואר "סגנית אלופת החורף", זאת לאחר שניצחה 3:4 בביתה את הפועל רעננה – שכבר הוליכה 1:3. חדרה מקדימה כעת את הפועל פ"ת בזכות יחס שערים והן מרוחקות שתי נקודות מהמוליכה, מכבי נתניה.

נוער – לאומית צפון, הפועל עכו אלופת החורף

נוער – לאומית צפון, הפועל עכו אלופת החורף

חדש באתר

קבוצת הנוער של הפועל עכו סיימה את השליש הראשון של העונה במקום הראשון, בזכות ניצחון 1:2 ביתי על העולה החדשה צעירי טייבה. עכו ניצלה את הפסדה של הפועל חיפה בדרבי, כדי להגדיל את הפער בצמרת.

נערים ג' – שפלה, מ.ס באר שבע נצמדה לפסגה

נערים ג' – שפלה, מ.ס באר שבע נצמדה לפסגה

חדש באתר

קבוצת נערים ג' של מ.ס באר שבע ניצלה את העובדה שהמוליכה, הפועל בארי/אשכול, לא שיחקה השבוע, כדי להיצמד אליה בפסגת הטבלה בזכות ניצחון 1:3 במשחק החוץ מול מ.כ גן יבנה.

15 כדורגלנים זכו למלגת הצטיינות

15 כדורגלנים זכו למלגת הצטיינות

חדש באתר

15 שחקנים ושחקניות זכו במלגה בסך 2,000-3,000 שקלים כל אחד, לאחר שנמצאו ראויים לה כאות להוקרה על מצוינות, הגינות ומנהיגות יוצאי דופן.

לזכרו של גיגי כהן

לזכרו של גיגי כהן

חדש באתר

בשבוע שעבר הלך לעולמו גדעון (גיגי) כהן ז"ל, שאימן בשנות השמונים ובתחילת שנות התשעים את נבחרת הנוער של ישראל. כהן היה ספורטאי מזן אחר, ששילב מספר ענפי ספורט בחייו כספורטאי. מאמן הכדורגל שלומי אדרעי מספר עליו.

מכבי נתניה-  מפגש העשרה למאמני המחלקה

מכבי נתניה- מפגש העשרה למאמני המחלקה

חדש באתר

מאמני קבוצות שנתוני ה-11 במחלקת הנוער של מכבי נתניה נפגשו אתמול עם מאמן הקבוצה הבוגרת, שי ברדה – לו ניסיון רב באימון בגילאים הצעירים, שערך בפניהם הרצאה בשם "המאמן כדמות מנצחת".

נערים ג' – שרון, ניצחון ראשון להפועל הוד השרון

נערים ג' – שרון, ניצחון ראשון להפועל הוד השרון

חדש באתר

הפועל הוד השרון, שבשיבוץ הראשוני של הליגות שובצה במחוז מרכז 2, זכתה בשבת האחרונה בניצחון ראשון העונה – 1:2 על מכבי פ"ת צפון. נסים דאלי-לוי, מאמן הקבוצה המנצחת: " הקבוצה הציגה משחק הקרבה יוצא מן הכלל וממש נלחמו על כל כדור".

ילדים ב' – מפרץ 1-  הראשון של גליל עליון

ילדים ב' – מפרץ 1- הראשון של גליל עליון

חדש באתר

אחרי סדרה לא נעימה של הפסדים בהפרשים לא מבוטלים, זכתה קבוצת ילדים ב' של הפועל גליל עליון בניצחון ראשון העונה – 2:3 במשחק החוץ מול מ.ס רובי שפירא חיפה.

ילדים א' – דרום, חגיגת שערים בקרית מלאכי

ילדים א' – דרום, חגיגת שערים בקרית מלאכי

חדש באתר

מכבי באר שבע ומכבי קרית מלאכי התייצבו למשחק המרכזי של המחזור החמישי, כשמאזנן עומד על ניצחון בלבד. מלאכי צעדה ביתרון במחצית הראשונה, אך בסיום באר שבע חגגה ניצחון 3:5.

ילדים א' – חוף-  אמא, הבאתי שער ניצחון

ילדים א' – חוף- אמא, הבאתי שער ניצחון

חדש באתר

עירוני קרית שמונה שומרת על מאזן מושלם במחוז חוף, אחרי שניצחה 1:2 את מ.ס פרדס/חנה כרכור. את שער הניצחון כבש אופיר זהבי, בנה של ימית, מנהלת הקבוצה, שחגגה השבוע יום הולדת.

שתפו אותנו
כתבות נוספות
תגובות אחרונות