You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

רביעי סוער בבית הדין של ההתאחדות

שיתוף כתבה זו

רביעי סוער בבית הדין של ההתאחדות

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל דן בשורה של אירועי אלימות, שהתרחשו במגרשים ברחבי הארץ. שלושה כדורגלנים ספגו הרחקות עד תום העונה, שתי קבוצות ספגו קנס כספי והפחתת נקודה בפועל - וזה רק על קצה המזלג.

מאת: מערכת האתר

הרבה זמן שדייני בית הדין של ההתאחדות לכדורגל לא חוו יום רביעי עם כל כך הרבה דיונים על אירועי אלימות. אתמול היה זה יום הרביעי הגדוש ביותר שהיה לדיינים, בכל הקשור לעיסוק לאירועים אלימים. שלושה כדורגלנים ספגו הרחקות עד לתום העונה ואף לאחריה, שתי קבוצות ספגו גם קנס כספי וגם הפחתת נקודה בפועל - וכפי שציינו בכותרת המשנה, זה רק על קצה המזלג.

קבוצות נערים ב' של בני יהוד ומכבי עירוני אשדוד, שהיו שותפות למשחק שפוצץ בגין אירועי אלימות - ספגו קנס על סך 1,5000 שקלים והפחתת נקודה אחת בפועל ממאזנן. בנוסף, שחקן של יהוד הורחק מארבעה משחקים - בעוד ששחקן של אשדוד זוכה מכל אשמה. כך נכתב בדו"ח המשחק: "
בדקה 78 החלה קטטה אלימה בין שני שחקני הקבוצות היריבות אשר כבר הוזהרו וקיבלו צהובים עקב התנהגות לא ספורטיבית שהפגינו במגרש. שני השחקנים הללו החלו ללכת מכות, רצתי למקום על מנת להפריד ולהרגיע את הרוחות, אך זה לא עזר - עוד חבר'ה של שני הקבוצות הצטרפו לתגרה ואף גם חלק מהמחליפים של הקבוצות הגיעו לאזור המהומה. במהלך התגרה קפץ חלק מקהל האוהדים מעל הגדר והתפרצו למגרש והחלו להתערבב בין השחקנים, חלקם התקרבו אליי עד כדי מגע, קיללו, וחלקם אף איים עליי בכך ''שאני אחכה מה יהיה לי אחרי המשחק'' ועוד שלל אמירות. החלטתי לפוצץ את משחק שתי דקות לסיום, כי לא ראיתי אפשרות שזה יגמר בצורה טובה וספורטיבית. גם אחרי שהקהל התפרץ למגרש לא יכולתי לאפשר את חידושו של המשחק. לאחר פיצוץ המשחק נתתי שני אדומים לשחקנים שהתחילו לריב בהתחלה של האירוע".

שחקן קבוצת הנוער של האורתודוכסים בני יפו, שהורחק במשחק הליגה מול הפועל ירושלים, ספג הרחקה משמונה משחקים בפועל - בגין הרשעה בארבעה סעיפים שונים. כך נכתב בדו"ח המשחק: "בדקה 85 למשחק הרחקתי בכרטיס אדום שחקן מקבוצת מועדון ספורט בני יפו אורתודוכסים, לאחר שנתן מכה בחזה בכוונה לשחק יריב.  לאחר שהוצאתי לו כרטיס אדום התחיל לאיים על השחקן היריב שיפגע בו. שחקנים מהקבוצה שלו תפסו אותו שלא יגש לשחקן היריב. השחקן המורחק ,התחילל לקלל אותי: "יא בן זונה", "אזיין אותך", "מנייאק".  בנוסף, השחקן לקח את הקלקר של המים והעיף את זה לכיוון שלי. המים שעפו מהקלקר פגעו בקוון. ביקשתי ממנהל הקבוצה שהשחקן יצא מחוץ לתחומי המגרש, תוך כדי היציאה של השחקן, המשיך לקלל את השחקן היריב ואותי, תוך כדי ידיים מאיימות".

שחקן קבוצת הנוער של מכבי באר שבע ספגה הרחקה עד ל-31/7, בגין הרשעה בשלושה סעיפים, בעקבות אירועים שקרו אחרי משחקה של קבוצתו מול בית"ר כפר סבא. כך נכתב בדו"ח השופט: במהלך המשחק מאמו מכבי באמת שבע העיר יותר מידי אחרי 5 פעמים שנגישתי אליו וניסיתי להגיע אותו הוא המשיך. לאחר המשחק בדרכי לחניה נגש אלי שחקן מכבי באר שבע סבג ואמר לי "יש לך מזל שאנחנו מכירים" אמרתי לו: "אני לא מכיר אותך בבקשה לא לרדת לרמות נמוכות" ואז ניגש אלי ונתן לי בעיטה בקרסול ודחף אותי שחקני קבוצתו אחזו בו ומנעו מימנו להמשיך לפגוע בי ברגע זה עזבתי את המקום".

שחקן קבוצת הנוער של  מכבי ברטעה הורחק עד לסיום העונה, בעקבות הרשעה בשני סעיפים, בעקבות אירועים שקרו במשחקה של קבוצתו מול בית"ר חיפה. כך נכתב בדו"ח השופט: "בדקה 82, כאשר הוצאתי את הכרטיס הצהוב לכיוונו של השחקן - הוא התעצבן ודחף אותי בשתי ידיים ולאחר מכן לקח את הכרטיס הצהוב שהוצאתי לו וזרק לי על העין. לאחר מכן, הוא ירק לכיווני אך לא פגע בי לקח כ 5 דקות להדוף אותו כי הוא התפרע וניסה להכות אותי".

שחקן קבוצת נערים א' של מכבי נתיבות הורחק עד לתום העונה, בעקבות אירוע אלימות חמור, שהתרחש במחצית משחקה של קבוצתו מול הפועל בארי/אשכול. כך נכתב בדו"ח המשחק: "במהלך הפסקת המשחק שחקנה של נתיבות  רץ מהספסל של קבוצתו לעבר חדר ההלבשה של בארי/אשכול, בכדי לפגוע פיזי בשחקן מקומי - בגלל שהאחרון עשה עליו פאוול ספורטיבי במהלך המחצית. השחקן התפרץ לחדר ההלבשה ביחד עם אחיו, שלא היה קשור לקבוצה, התנפל ואחז בחולצתו תוך כדי צעקות וקללות. שחקני בארי/אשכול חילצו את השחקן המאוים מידי שחקן נתיבות, שלא הסתפק בכך ושבר מטאטא שהיה בחדר ההלבשה - בכדי לפגוע באותו שחקן של בארי אשכול. אני, שופט המשחק, הדפתי את שחקן נתיבות החוצה, תוך כדי שהוא ואחיו מקללים בצורה בוטה את שחקני היריב. לאחר מכן, שחקן נתיבות ואחיו עזבו את תחומי המגרש. האירוע התרחש בסמוך לחדרי - כך שראיתי ושמעתי הכול. יש לציין, כי המשחק עבר בצורה הוגנת מצד הקבוצה המארחת והאורחת".

שחקן של קבוצת נערים א' של מכבי באר שבע ושחקן של צעירי רהט הורחקו ממשחק אחד, לאחר שהורשעו בסעיף התנהגות בלתי הולמת וזוכו מסעיף פגיעה בשחקן יריב. כך נכתב בדו"ח המשחק: "לאחר שריקת סיום המשחק התקוטטו ביניהם שחקן של מכבי באר שבע ושחקן של צעירי רהט. השחקן של רהט לעג לשוער של מכבי באר שבע והשוער רץ אליו בצורה מאיימת וחנק אותו , החלוץ של רהט מיד הגיב גם בצורה אלימה ומאיימת וחנק אותו בחזרה. הודעתי לשני השחקנים הללו שהם מורחקים".

שחקן של קבוצת נערים ג' של מ.ס אשדוד הורחק משלושה משחקים בפועל, בעקבות אקט אלים במשחקה של קבוצתו מול הפועל קטמון. כך נכתב בדו"ח המשחק: בדקה ה-65 למשחק הורחק שחקן מועדון ספורט אשדוד, לאחר שבהפסקה זמנית במשחק בעט השחקן כדור בחוזקה במתכוון לעבר שחקן יריב ודחף את השחקן, לכן הורחק בגין עבירת אלימות". 


המשחק בין קבוצות ילדים ב' של איחוד בני כפר קרע והפועל יקנעם הסתיים באירוע אלימות בהשתתפות שחקני שתי הקבוצות. יוקנעם זוכתה מכל אשמה, אך כפר קרע ספגה קנס על סך 1,500 שקלים, בעקבות הרשעות בשני סעיפים. כך נכתב בדו"ח המשחק: "
שחקני הקבוצה איחוד בני כפר קרע החלו קטטה ענקית עם שחקני הפועל יקנעם, כאשר שחקן של כפר קרע החל לחנוק שחקן של הפועל יקנעם. לאחר הקטטה הרחקתי את החשקן של כפר קרע ומיידית מאמן הקבוצה נכנס אל המגרש והחל למחות על החלטתי וניסה לפתוח דיון על כך, אך לא נתתי לכך לקרות ושלחתי אותו אל מחוץ למגרש. בסוף הקטטה שחקן של כפר קרע הרים את ידו וכיוון אצבע שלישית לעברי והורחק מיידית". הערת מערכת: האם במקרה של התפרעות קבוצתית, קנס כספי בלבד הוא הפתרון? מדוע הקבוצה לא ספגה הרחקה ממספר משחקים? לעניות דעתנו, כמה שבועות בלי כדורגל היו מהווים מסר חשוב נגד אלימות.

רביעי סוער בבית הדין של ההתאחדות
נערים ג' – גביע, הנשר בחצי הגמר

נערים ג' – גביע, הנשר בחצי הגמר

חדש באתר

עירוני נשר, שבעונה שעברה הגיעה לחצי גמר גביע המדינה של שנתון ילדים א', משחזרת שוב את ההישג תחת הדרכתו של ארז קרקגולי, זא...

ברכה לבטלה

ברכה לבטלה

חדש באתר

הביטול הבהול של משחקי השמיניות בשבוע שעבר, קיום מחזור גביע חלקי בנוער ובנערים א', סופ"ש האביבי הזה - שבו רוב הקבוצות בפג...

ילדים א' – חוף, משגב בכח 4X4

ילדים א' – חוף, משגב בכח 4X4

חדש באתר

קבוצת ילדים א' של הפועל משגב זכתה בשבת האחרונה בניצחון 2:4 על עירוני קרית שמונה, במשחק בין שתיים מהקבוצות שלהן אחד מארבע...

נוער – לאומית דרום, צפוף בצמרת

נוער – לאומית דרום, צפוף בצמרת

חדש באתר

קבוצת הנוער של הפועל פ"ת הפגינה משחק נחוש ותכליתי וזכתה בניצחון ביתי 0:2 על הפועל ראשון לציון, מוליכת טבלת לאומית דרום, ...

נערות – הגביע של קטמון

נערות – הגביע של קטמון

חדש באתר

קבוצת הנערות של הפועל קטמון זכתה בגביע המדינה, בזכות ניצחון 2:6 על הפועל פ"ת – שצעדה ביתרון של שער אחד. המשחק נערך באצטד...

ילדים ב' – צפון, כמא כיף ביחד

ילדים ב' – צפון, כמא כיף ביחד

חדש באתר

קבוצת ילדים ב' של מ.ס כפר כמא זכתה בשבת האחרונה בניצחון שמיני העונה – הפעם 2:3 על הקבוצה העיקשת של הפועל עמק הירדן. כפר ...

ילדים ג' - ספרדי כפול משלנו

ילדים ג' - ספרדי כפול משלנו

חדש באתר

קבוצות ילדים ג' של מכבי חיפה ומכבי פ"ת משתי השלוחות השתתפו בשבוע שעבר בטורניר איכותי מאוד בספרד. על כך בכתבה הבאה

נוער – ליגת העל, צפוף שם למטה

נוער – ליגת העל, צפוף שם למטה

חדש באתר

התוצאות שהושגו במשחקי ההשלמה באמצע השבוע גרמו לחלק התחתון של טבלת ליגת העל להיות צפוף עד מאוד. גולת הכותרת: מכבי חיפה מק...

שתפו אותנו
כתבות נוספות
תגובות אחרונות