You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

עונת הפיתוים - המאני טיים האמיתי שלכם

שיתוף כתבה

עונת הפיתוים - המאני טיים האמיתי שלכם

שון שיון - מאמן מנטלי ומאמן במחלקת הנוער של הפועל עכו, במאמר חשוב לכדורגלנים צעירים לקראת היציאה לפגרה.

מאת: שון שיון

לעונת כדורגל כמו זו שעברת עלינו, איש מאיתנו לא יכול היה להיערך. אם את הגשמים המרובים ומזג האוויר הסוער, שגרם לביטול משחקים ואימונים עוד יכולנו לקבל באהבה - שכן מדובר בגשמי ברכה שמדינת ישראל זקוקה להם, הגיע לו נגיף הקורונה, שעדיין לא מבין שהוא לא באמת חיוני בחיינו - וגרם לסיום מוקדם של העונה ולפגיעה בשיגרת אימונים. הרבה מחלקות נוער חזרו להתאמן בחודש שעבר והן יסיימו את פעילותן בסוף החודש הקרוב. את תקופת הפגרה שבין העונות אני מכנה "עונת הפיתויים" - זוהי התקופה שבה גם יוצאים לחופש הגדול, תקופה שבה אין מסגרת אימונים ואין מסגרת לימודים - מה שמקשה על שמירה על מסגרת ושיגרה. התקופה הזו גם מציעה הרבה פיתוים לסטייה מהמסלול - יש הרבה יותר אפשרויות בילוי, הים קורץ, הקניונים, נופשים עם המשפחה וגם ארון הממתקים הרבה יותר בהישג יד. זו התקופה שבה ספורטאים עומדים למבחן אופי חשוב מאוד, שלא כולם עוברים בהצלחה.


אנחנו לא צריכים לוותר על הקיץ ועל הכיף אבל גם לא להתנתק מהספורט . חודש או אפילו שלושה שבועות של ניתוק מספורט יגרום לרמת הכושר הגופני שלנו לרדת משמעותית. הגוף מתרגל מהר מאוד ל"חיים הטובים" - לשינה בשעות מאוחרת, יקיצה טבעית בשעות בוקר הגובלות בצוהריים,. אם לא תדע איך לעשות את ההתאמות הנדרשות למצב, תצטרך לבנות מחדש את הכל - ולא בטוח שלמאמן הקבוצה שלך יהיה זמן לחכות עד שתחזור להיות הכדורגלן שהוא הכיר - וזה במקרה שאתה ממשיך עם אותו מאמן. תחשוב מה יקרה, אם תחזור מהפגרה עם כמה קילוגרמים עודפים ואיכות ביצוע ירודה - וזה יהיה הרושם הראשוני שתעשה על המאמן החדש של הקבוצה שלך… לא נעים אה?

אז מה עליך לעשות? למצוא את דרך האמצע.  לשלב בין ההנאות ובין שמירה על אורח חיים ספורטיבי , תגדיר לעצמך ימים ושעות בשבוע לאימונים עצמאיים ו/או אימונים קבוצתיים, שמור על כושר ועשה מה שביכולתך כדי לשפר את הפרמטרים הפחות טובים שלך.

איך שומרים על דינימיקה טובה בקבוצה? ההמלצה שלי היא לשמור על קשר עם חברי הקבוצה - באמצעים האלקטרוניים וגם להיפגש ולבלות מעת לעת. רצוי שמאמן הקבוצה או הקפטן ייזמו מידי פעם שיחות בקבוצת הוואטסאפ על מנת לשמור על האווירה והאחווה הקבוצתית. בדרך הזו, תגדילו את הסיכויים שלכם ושל קבוצתכם להגיע לעונה הבאה בנקודת פתיחה טובה יותר, מבלי להידרש לתקופה של הסרת חלודה וחזרה לעניינים. אהבתם? מוזמנים לשתף.

 

שון שיון - אימון כדורגל אישי ואימון מנטאלי בגליל המערבי והעליון ובקריות


בעל תעודת מאמן כדורגל וינגייט , בעל תעודת מאמן מנטלי של האנ' הפתוחה ת"א בשיטה  החדשנית והמובילה בעולם "המשחק הפנימי" של איתן עזריה. מאמן כדורגל מזה 6 שנים, כיום מאמן קבוצה במחלקת הנוער של הפועל עכו. מציע אימוני כדורגל ומציע אימונים מנטליים וגם מסלול משולב של אימון כדורגל ואימון מנטלי.

אימוני כדורגל המשלבים אימוני כושר , קאורדינציה , טכניקה , יסודות המשחק, אימון לפי תפקיד, אימוני הגנה והתקפה. האימונים הם ליחידים, זוגות וקבוצות קטנות. האימונים מתקיימים במגרש דשא במעלות ובנקודות נוספות ע"פ תיאום בין הצדדים.

אימון מנטלי לכל הספורטאים בכל ענפי הספורט. לימוד השיטה נעשה בפגישות אישיות . ליווי צמוד הכולל צפייה במשחקים ובאימונים של המתאמן למשך תקופת הלמידה .

שילוב של אימון כדורגל ואימון מנטלי - השילוב בין אימון מקצועי לאימון מנטלי מקדם את השחקן משמעותית, משפר את ביצוע במשחק ובאימונים. שילוב זה ילמד אותך לשמור על יכולת גבוהה מאוד לאורך זמן. החוסן המנטלי שתבנה מפגישה לפגישה יעזור לך להתמודד עם רעשי הרקע  ולהתמודד עם האתגרים הניצבים בדרכך על הצד הטוב ביותר. בדרך הזו תוכל להפוך לגירסה הטובה ביותר של עצמך.


מוזמנים לעקוב אחריי בעמוד הפייסבוק שלי , בעמוד האינסטגרם שלי   ובערוץ היוטיוב שלי 
פרטים נוספים בטלפון   0527599900

 

 

 

עונת הפיתוים - המאני טיים האמיתי שלכם
תודה לך, פייר פליי

תודה לך, פייר פליי

חדש באתר

שורה של שחקנים צעירים פרחו בשתי העונות האחרונות בהצלחה המתמשכת של מכבי ת"א, הודות לסנקציות שאופ"א הטילה על הקבוצה.

התקוטטו במרץ, נענשו ביולי

התקוטטו במרץ, נענשו ביולי

חדש באתר

אלימות שארעה במשחק בין שתי קבוצות נערים מהצפון נידונה אתמול בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. הקבוצות המעורבות ושחקנים נענש...

בוגרים - ליגת העל, האשדודים כובשים

בוגרים - ליגת העל, האשדודים כובשים

חדש באתר

צמד שערי בכורה לעידן דהן ושער נוסף לרועי בן שמעון, שלושה כדורגלנים ילידי 2003 רשמו הופעת בכורה בקבוצת בוגרים. על זאת ועו...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

ביתר ירושלים משיקה מערך סקאוטינג

ביתר ירושלים משיקה מערך סקאוטינג

חדש באתר

מחלקת הנוער של המועדון תזכה מעתה לליווי צמוד של אנליסטים שיגיעו ממכללת "ספורט פאנל" ויתנו ניתוח סטטיסטי ומדויק של הפעילו...