You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

סיפורו של קייס גאנם

שיתוף כתבה זו

סיפורו של קייס גאנם

מנוער מחוזית לבוגרים בליגת העל סיפורו של קייס גאנם

קייס גאנם, החלוץ המוכשר שגדל במחלקת הנוער של מכבי עמק חפר ופרח בקבוצות הנוער והבוגרים של הפועל רמת השרון, עבר באמצע השבוע לקבוצת הבוגרים של הפועל רעננה מליגת העל. גאנם, בן טיפוחיו של איש המקצוע ויקי גלאם, חשף את כישוריו באתר uscout, שם התגלה ע"י אנשי רמת השרון ומשם סלל דרכו למעלה.

בתחילת השבוע האחרון, בראיון שפרסמנו עם אברהם בכר – מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער של הפועל הרצליה, הסביר איש המקצוע הוותיק מדוע אין סיבה לפסול ולשלול קבוצות שאינן משחקות בליגות בכירות, כדוגמא הוא ציין מספר שחקנים בולטים בשורות אלופת המדינה, הפועל באר שבע. אחד מהחלוצים המוכשרים בשכבת שנתון 97 הוא שחקן שנולד ביום האחרון של אותה שנה, כזה שגדל במועדון צנוע ולא שיחק בליגות בכירות – למעט העונה האחרונה שלו בגיל נוער. השבוע הוא עבר לקבוצת בוגרים ממועדון מכובד בליגת העל. זה הסיפור של קייס גאנם – שהושאל השבוע מהפועל רמת השרון להפועל רעננה, לה יש אופציה לרכוש את השחקן.


את דרכו ככדורגלן קייס גאנם התחיל רק בשנתון ילדים ב', בקבוצת מכבי עמק חפר – ששיחקה במחוז שומרון. כבר בשלב מוקדם הוקפץ גאנם לקבוצת ילדים א' – ששיחקה גם היא במחוז שומרון. הכישרון והאופי הצנוע והחרוץ של גאנם הרשימו מאוד את ויקי גלאם – הבעלים והמנהל המקצועי של המועדון, שהולך דרך ארוכה עם השחקן. מאז העונה הראשונה שלו בעמק חפר קייס גאנם שיחק עם קבוצות גיל גדולות משנתון הלידה שלו. בעונה השניה שיחק עם קבוצת נערים ג' במחוז שומרון וכבש כמות צנועה של 13 שערים בעונה. בעונה שלאחר מכן, המשיך עם הקבוצה למחוז שומרון של שנתון נערים ב' – בעונה שהסתיימה עם 19 שערים. בעונה שלאחר מכן הגיע הפיק המרשים של גאנם, שנשאר בשנתון נערים ב' עם קבוצה ששיחקה במחוז שרון. באותה עונה כבש 57 שערים, סייע לקבוצה לזכות באליפות ולהעפיל לליגה הארצית. התחנה הבאה הייתה קפיצה של שני שנתונים לעבר קבוצת הנוער, בשורותיה הבקיע בשתי עונות כ-60 שערים. באותה עונה גאנם רכש מנוי לאתר uscout– המשמש כזירה המקשרת בין כדורגלנים המעוניינים לחשוף את ביצועיהם לבין מאמנים, סוכנים ומועדונים. גאנם דאג לסרטונים שהבליטו את יכולותיו וזכה לחשיפה גדולה ולפניות רבות מצד אנשי מקצוע. הכישרון של גאנם הרשים את אורן רותם, מאמן קבוצת הנוער של הפועל רמת השרון, שזימן את השחקן לאימוני התרשמות ומהר מאוד הפנים שמדובר בשחקן עם פוטנציאל ענק. גאנם קיבל את ברכת הדרך מויקי גלאם, שרואה בו בן טיפוחים.

את הופעות הבכורה שלו ברמת השרון עשה גאנם במדי קבוצת הבוגרים במשחקי גביע הטוטו. באותה עונה כבש 21 שערים במדי קבוצת הנוער, שזכתה באליפות לאומית צפון ושבה לליגת העל. גאנם השתלב באותה עונה מעת לעת גם בקבוצת הבוגרים. על הקפיצה הגדולה שעשה גאנם מקבוצת נוער מחוזית לקבוצת בוגרים בליגה הלאומית כתבנו כבר לפני שלוש שנים. רק בעונה השניה שלו ברמת השרון זכה גאנם לשחק בליגה בכירה: השחקן השתלב בהצלחה במדי הקבוצה בעונת החזרה שלה לליגת העל, מעת לעת שיחק בקבוצת הבוגרים. את העונה סיים עם עשרה כיבושי שערים. העונה שעברה הייתה העונה הראשונה שלו כשחקן בוגרים 'במשרה מלאה', עונה שבה כבש 10 שערים במדי הקבוצה מהלאומית. ההצטיינות של גאנם הביאה להתעניינות בשחקן מצד קבוצות רבות בליגת העל. גאנם וגלאם בחרו בהפועל רעננה כתחנה ראשונה בדרך לנסיקה בליגת העל. 

 

ויקי גלאם לא הסתיר את התרגשותו ושיתף בתחושות בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו: 'הנה זה הגיע!גאווה גדולה למועדון שלנו. בפעם הראשונה שחקן שגדל במכבי עמק חפר ישחק בליגת העל. קייס גאנם, החלוץ בן ה 20 שגדל והתפתח אצלינו במכבי עמק חפר מגיל 10 עד 17, הושאל להפועל רעננה ויתחיל את עונת 2018/19 כשחקן בליגת העל. זהו הישג גדול וזו רק ההתחלה. זו גם ההוכחה שלגדול במועדון קטן זה הדבר הכי נכון.קייס שיחק לפני שלוש שנים בליגה הרביעית לנוער וההתקדמות שלו היא חסרת תקדים. מעולם לא הגיע שחקן מליגה רביעית לנוער במהירות שכזו לליגת העל ועכשיו חובת ההוכחה על הילד ואני מאמין שהוא יפרע שטרות. קייס שיחק בשלוש השנים האחרונות בהפועל רמת השרון וקרדיט גדול מגיע כמובן למאמן אורן רותם ולמנהל האגדי שלומי עסיס שמהרגע הראשון לקחו

אותו לפסגה.משפחת מכבי עמק חפר מחבקת אותך קייס ומאחלת לך הצלחה בדרך לאירופה'.

 

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

 

סיפורו של קייס גאנם
הקבוצות התכחשו לדוח השופט, בית הדין זיכה מאשמה

הקבוצות התכחשו לדוח השופט, בית הדין זיכה מאשמה

חדש באתר

קבוצת נערים מדרום הארץ ספגה דו"ח על התפרצות אוהדים לשדה המשחק, משופט בן 15.5. הקבוצה המארחת שלחה מכתב הכחשה לטענות השופט, הקבוצה היריבה שלחה מכתב שמחזק את טענותיה – והקבוצה זוכתה מאשמה בבית הדין של ההתאחדות.

המפתיעות לטובה – הפועל חיפה, נערים א' - על

המפתיעות לטובה – הפועל חיפה, נערים א' - על

חדש באתר

כתבה ראשונה בסדרת כתבות בפגרה על קבוצות, שפתחו את העונה עם הצלחה מעל לציפיות. הקבוצה של לידן דלויה עשתה שליש ראשון מצוין בליגת העל, לעת עתה היא מכה את התחזיות. המאמן משתף אותנו בסודות ההצלחה של קבוצתו.

הכר את השחקן - שחר אוחיון, 2003, נווה שאנן

הכר את השחקן - שחר אוחיון, 2003, נווה שאנן

חדש באתר

שחר אוחיון, שוערה של מכבי נווה שאנן חיפה והאיש שבתוך בובת הקמע במשחקיה של הפועל חיפה, הוא האורח שלנו בפינת השחקנים שלנו. מעוניינים גם אתם להשתתף בפינה? פרטים בכתבה.

השבת המרגשת של מ.כ נווה יוסף חיפה

השבת המרגשת של מ.כ נווה יוסף חיפה

חדש באתר

רוב קבוצות מחלקת הנוער של מ.כ נווה יוסף זכו בניצחונות מרשימים בשבת האחרונה, אך שני ניצחונות מרגשים במיוחד עליהם ניתן דגש: ניצחונה של קבוצת הנוער בדרבי, הקדשת הניצחון של קבוצת ילדים א' על מכבי הרצליה למאמן שחר פוני – שעבר ניתוח בהול בסופ"ש.

נערים ג' – שרון, המהפכנים של חדרה נצמדים לפסגה

נערים ג' – שרון, המהפכנים של חדרה נצמדים לפסגה

חדש באתר

קבוצת נערים ג' של הפועל חדרה יוצאת לפגרת החורף עם תואר "סגנית אלופת החורף", זאת לאחר שניצחה 3:4 בביתה את הפועל רעננה – שכבר הוליכה 1:3. חדרה מקדימה כעת את הפועל פ"ת בזכות יחס שערים והן מרוחקות שתי נקודות מהמוליכה, מכבי נתניה.

נוער – לאומית צפון, הפועל עכו אלופת החורף

נוער – לאומית צפון, הפועל עכו אלופת החורף

חדש באתר

קבוצת הנוער של הפועל עכו סיימה את השליש הראשון של העונה במקום הראשון, בזכות ניצחון 1:2 ביתי על העולה החדשה צעירי טייבה. עכו ניצלה את הפסדה של הפועל חיפה בדרבי, כדי להגדיל את הפער בצמרת.

נערים ג' – שפלה, מ.ס באר שבע נצמדה לפסגה

נערים ג' – שפלה, מ.ס באר שבע נצמדה לפסגה

חדש באתר

קבוצת נערים ג' של מ.ס באר שבע ניצלה את העובדה שהמוליכה, הפועל בארי/אשכול, לא שיחקה השבוע, כדי להיצמד אליה בפסגת הטבלה בזכות ניצחון 1:3 במשחק החוץ מול מ.כ גן יבנה.

15 כדורגלנים זכו למלגת הצטיינות

15 כדורגלנים זכו למלגת הצטיינות

חדש באתר

15 שחקנים ושחקניות זכו במלגה בסך 2,000-3,000 שקלים כל אחד, לאחר שנמצאו ראויים לה כאות להוקרה על מצוינות, הגינות ומנהיגות יוצאי דופן.

לזכרו של גיגי כהן

לזכרו של גיגי כהן

חדש באתר

בשבוע שעבר הלך לעולמו גדעון (גיגי) כהן ז"ל, שאימן בשנות השמונים ובתחילת שנות התשעים את נבחרת הנוער של ישראל. כהן היה ספורטאי מזן אחר, ששילב מספר ענפי ספורט בחייו כספורטאי. מאמן הכדורגל שלומי אדרעי מספר עליו.

מכבי נתניה-  מפגש העשרה למאמני המחלקה

מכבי נתניה- מפגש העשרה למאמני המחלקה

חדש באתר

מאמני קבוצות שנתוני ה-11 במחלקת הנוער של מכבי נתניה נפגשו אתמול עם מאמן הקבוצה הבוגרת, שי ברדה – לו ניסיון רב באימון בגילאים הצעירים, שערך בפניהם הרצאה בשם "המאמן כדמות מנצחת".

נערים ג' – שרון, ניצחון ראשון להפועל הוד השרון

נערים ג' – שרון, ניצחון ראשון להפועל הוד השרון

חדש באתר

הפועל הוד השרון, שבשיבוץ הראשוני של הליגות שובצה במחוז מרכז 2, זכתה בשבת האחרונה בניצחון ראשון העונה – 1:2 על מכבי פ"ת צפון. נסים דאלי-לוי, מאמן הקבוצה המנצחת: " הקבוצה הציגה משחק הקרבה יוצא מן הכלל וממש נלחמו על כל כדור".

ילדים ב' – מפרץ 1-  הראשון של גליל עליון

ילדים ב' – מפרץ 1- הראשון של גליל עליון

חדש באתר

אחרי סדרה לא נעימה של הפסדים בהפרשים לא מבוטלים, זכתה קבוצת ילדים ב' של הפועל גליל עליון בניצחון ראשון העונה – 2:3 במשחק החוץ מול מ.ס רובי שפירא חיפה.

ילדים א' – דרום, חגיגת שערים בקרית מלאכי

ילדים א' – דרום, חגיגת שערים בקרית מלאכי

חדש באתר

מכבי באר שבע ומכבי קרית מלאכי התייצבו למשחק המרכזי של המחזור החמישי, כשמאזנן עומד על ניצחון בלבד. מלאכי צעדה ביתרון במחצית הראשונה, אך בסיום באר שבע חגגה ניצחון 3:5.

ילדים א' – חוף-  אמא, הבאתי שער ניצחון

ילדים א' – חוף- אמא, הבאתי שער ניצחון

חדש באתר

עירוני קרית שמונה שומרת על מאזן מושלם במחוז חוף, אחרי שניצחה 1:2 את מ.ס פרדס/חנה כרכור. את שער הניצחון כבש אופיר זהבי, בנה של ימית, מנהלת הקבוצה, שחגגה השבוע יום הולדת.

נערים א', ספרדי משולש

נערים א', ספרדי משולש

חדש באתר

נבחרת נערים א' של ישראל, שהבטיחה את עלייתה לשלב העילית של אליפות אירופה, הפסידה 3:0 למקבילה של ספרד.

שתפו אותנו
כתבות נוספות
תגובות אחרונות