You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נערים ב' – דן 1, משחק פיצוץ ברחובות

שיתוף כתבה זו

נערים ב' – דן 1, משחק פיצוץ ברחובות

המשחק שבו אירחה אתמול לפנות ערב קבוצת נערים ב' "צו פיוס" של הפועל מרמורק את קבוצת "צו פיוס" של בית"ר נורדיה הופסק רבע שעה לפני סיום המשחק, בגלל אלימות בין שחקנים והורים. מצפייה בסרטון המהלך שהוביל לאלימות, אפשר לפסוק שטיפשות ואגו מיותרים הם אלה שחרבו את המשחק הזה.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

אין דבר יותר רע, שיכולתי לאחל לעצמי לכתוב עליו ביום שישי – מלבד שתי כתבות על אירועים אלימים. אז אחרי שבבוקר עלתה כתבה על אירועי אלימות, שנידונו בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, עכשיו הגיע הזמן לתת פוקוס לאירוע אלים שהתחולל אתמול לפנות ערב, במשחק שבו אירחה במגרש "וייסגל" ברחובות קבוצת נערים ב' של הפועל מרמורק את בית"ר נורדיה, משחק בין שתי קבוצות שזוכות לחסות ולתמיכה מארגון "צו פיוס" לקירוב לבבות בין אוכלוסיות במדינת ישראל. כרבע שעה לפני תום המשחק, במצב של יתרון 0:4 לזכות הקבוצה האורחת מהבירה, נפסקה בעיטת פנדל לזכותה של מרמורק, שהסתיימה בשער של מרמורק – לאחריה התפוצץ המשחק.

מצפייה בסרטון בעיטת הפנדל ומה שאירע לאחריו, ניתן לראות שכל המהומה החלה אחרי ששחקן מרמורק, שכבש את השער אחרי הדיפה של שוער נורדיה, ביקש משחקני נורדיה את הכדור וקיבל אותו מהם. שחקן מרמורק לקח את ברגלו אחרי שהבקיע את השער ואז התפתח דין ודברים בינו לבין השוער של נורדיה. השחקן של מרמורק בעט מטווח אפס את הכדור בחולשה על רגליו של שוער נורדיה, ומכאן התחממו העניינים ובסרטון ניתן לראות עימות פיזי בין שחקנים משתי הקבוצות  – וכתוצאה מכך פרצו מספר צופים למגרש שנקטו באלימות ומשם הדרך למהומה רבתי על המגרש, שהביאה לפיצוץ המשחק. בסרטון ניתן לשמוע את אמו של אחד מהשחקנים מתייפחת וחסרת אונים, כתוצאה מחשש לגורלו של בנה. בסרטון נוסף, שצולם קודם למקרה, ניתן לשמוע את אחד הצופים צועק לעבר שחקני מרמורק: "שחקו אגרסיבי ! מה קרה? מה נהייתם בנות? שברו להם את הרגליים ! אל תתנו להם לגעת בכדור בכל מחיר".

תגובות מצד אנשי המועדונים:  מוטי לוי, מנהל מחלקת הנוער המשותפת של מכבי רחובות והפועל מרמורק:  "אנחנו מאוד מאוכזבים ממה שקרה, חושבים שהתפרצות ההורים משני הצדדים לא הייתה במקום ולא הייתה צריכה להיעשות. זה מיותר, אנחנו נגד אלימות. חבל שמקרים כאלה קורים בכדורגל, במיוחד בגילאים האלה. אנחנו נתחקר את האירוע בתוך המועדון ונפעל כנגד הגורמים ונמצה את הדין איתם.  אני מבטיח שזה לא יטויח ולא יטואטא. המועדון שלנו הוא מועדון הוגן, שדוגל בערכים של חינוך, אנחנו לא מועדון ש"מככב" בבית הדין באירועי אלימות, כך גם נורדיה – חבל מאוד שקרה מקרה כזה". נאור מחלב, מאמן בית"ר נורדיה: "הגענו לחדרי הלבשה וקיבל אותנו המאמן שלהם בצורה יפה. עלינו לחימום והובלנו 0:4 במחצית, בכל שער שכבשנו שמענו מהיציע הרבה קריאות לשחק אגרסיבי, היו גם עבירות בלי כדור. ביקשתי מהשופט לעצור ולהרגיע את העניינים, אבל השופט איים שירחיק אותי. הם ראו שהשופט לא מוציא כרטיסים, הם הבינו שרק במשחק ברוטאלי הם יוכלו לשחק. גם במחצית שמענו התלהמות מכיוון חדר ההלבשה שלהם. אני מבין את האמביציה לנצח קבוצה שלא הפסידה העונה, אבל יש גבול מהמקום שעובר מאמביציה לברוטאליות.. שחקנים שלנו ספגו פציעות ולא היה רחוק מצב, שהם היו סופגים פציעות יותר קשות, כפי שרואים בתמונות ששלחנו למערכת האתר שלכם. רואים בבירור בסרטון, ששחקן שלהם בעט בכדור על השוער, אחרי שהקניט אותו. השוער שלנו ענה לו והשחקן הגיב באלימות כלפיו.  אח של שחקן שלהם הכה את הקפטן שלנו,  ואז נכנסו אנשים משני הצדדים ויצרו תגרה המונית. ניסיתי להפריד ולהוציא את השחקנים שלי משם, בזמן שהשוער שלי ספג מכות קשות.  אני ראיתי שחקן שלהם, שרץ לעבר היציע לקבל חיבוק ולהשוויץ שהוא הרביץ לשוער שלנו. אני מאמין לשוער שלי, שטוען שאם הוא לא היה מוקנט הוא לא היה נגרר למריבה. אין לנו שום אינטרס, שהמשחק יתפוצץ, כשאנחנו כמה דרגות מעל היריבה ואנחנו רוצים לזכות באליפות. הילדים בקבוצה שלנו הם חבר'ה טובים, תלמידים מצטיינים, הם לא באים מרקע של אלימות".

פסקה אחרונה היא לכל אותם שותפים להצגה, שנקראת כדורגל. נכון, לא מדובר בבלט ולא ביוגה, אבל אין שום סיבה שמשחק שאנחנו כל כך אוהבים ובאים אליו מאהבה, יוביל לכזה גועל נפש ולכזו אימה במגרשים. תגיעו למגרש רגועים, אל תגיבו לכל מילה שנזרקת לעברכם, אל תתנו לתסכולים להפוך את המשחק שלכם או את ההתנהגות שלכם לכזו שאלימות היא דרכה. די עם זה !!!

נערים ב' – דן 1, משחק פיצוץ ברחובות
כשהשמיניות עשו תשיעיות

כשהשמיניות עשו תשיעיות

חדש באתר

יוזמה מבורכת של רמי דרורי – מנהל מחלקת הנוער של הפועל משגב, יצרה ביום שני האחרון טורניר תשיעיות איכותי ומרשים במגרש של מ...

נערים א' – יזרעאל, הצמרת רותחת

נערים א' – יזרעאל, הצמרת רותחת

חדש באתר

בית"ר חיפה זכתה בשבת האחרונה בניצחון 1:2 על הפועל גבעת אולגה – במפגש בין שתי קבוצות שרצו להשוות את מאזן הנקודות שלהן לזה...

דרום וצפון אדום בתל אביב

דרום וצפון אדום בתל אביב

חדש באתר

חמש מקבוצות מחלקת הנוער של הפועל ת"א – ארבעה משלוחת הדרום ואחת משלוחת הצפון, זכו בניצחונות במשחקי הדרבי מול קבוצות משלוש...

טוברוק עושה שמיניות בגדול

טוברוק עושה שמיניות בגדול

חדש באתר

שלוש קבוצות השמיניות של בית"ר טוברוק זכו בניצחונות נאים, במשחקים מול יריבות עיקשות ומוכשרות. רשמים מהמשחקים בכתבה הבאה.

שתפו אותנו
כתבות נוספות
תגובות אחרונות