You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נערים ב' – גביע, סינדרלה עם כוכבית

שיתוף כתבה

נערים ב' – גביע, סינדרלה עם כוכבית

כתבה זו עודכנה ביום חמישי בצוהריים. א.ס רמת אליהו ממחוז דן זכתה בשבת האחרונה בניצחון בפנדלים על מכבי צור שלום מהליגה הארצית, אך צור שלום דורשת משחק חוזר. הסיבה: שופט המשחק אפשר רק לחמישה בועטים מכל קבוצה להשתתף בסבב הפנדלים, גם לאחר סיום שלב הפנדלים הראשוני. ועדת הליגה והגביע החליטה להותיר את התוצאה בעינה. בצור שלום זועמים על כך.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר (כתבה זו נערכה מחדש בצוהריי יום חמישי)

הרבה אנשים שאלו אותנו בימים האחרונים, מדוע אנחנו, כחובבי סינדרלות ידועים, טרם פרגנו בכתבה לקבוצת נערים ב' של א.ס רמת אליהו – שמדורגת במקום השישי במחוז דן, לאחר שהעפילה בשבת האחרונה לשלב רבע גמר גביע המדינה, אחרי שניצחה 8:9 בפנדלים את מכבי צור שלום ממרכז טבלת המחוז הצפוני של הליגה הארצית. אז ראשית, לא שכחנו ואין לנו דבר נגד רמת אליהו, מה שכן – מאחר וסוגיה חשובה מהמשחק הזה נדרשה בדיקה מעמיקה, מסיבה זו המתנו עם פרסום הכתבה.

אז נתחיל מהמשחק. היה זה משחק מאוד דרמטי, משחק שהחל ביתרון מוקדם לזכות הקבוצה המארחת מראשון לציון – שנהנתה משער שכבש בדקה ה-5 אביתר בן שמעון. צור שלום הצליחה לחולל מהפך מהיר, עם שערים שכבשו רז זרביאלוב (28) ומוחמד ח'אזן (29). עמוק בתוך תוספת זמן ארוכה הצליח נתנאל גטהון המקומי – שעלה כמחליף בדקה ה-70, לכבוש שער שקבע שוויון 2:2 – ששלח את המשחק להכרעה בהארכה. מי שלא הושגה הכרעה בדקות ההארכה המשחק הועבר להכרעה מהנקודה הלבנה. בסיומו של סבב הפנדלים החמישי התוצאה הייתה שווינית, צור שלום תכננה לשלוח את אחד מהשחקנים שסיים את המשחק כשחקן שדה בהארכה לבעוט את בעיטת הפנדל השישית, אך לתדהמתה שופט המשחק לא אפשר זאת וטען, שרק לחמשת הבועטים הראשונים קיימת הזכות לבעוט. גם דו"ח השיפוט של המשחק מאשר טענה זו. בצור שלום לא אהבו את ההחלטה, שתי הקבוצות שלחו להמשך הבעיטות את השחקנים שבעטו קודם – ובסיום רמת אליהו חגגה ניצחון 8:9.

קרן כנפו-בכר, מאמנת מכבי צור שלום, כועסת מאוד על מה שקרה במשחק: "אני עם רקורד של עשרות שנים בכדורגל, כשחקנית וכמאמנת, לא נתקלתי בדבר כל כך הזוי. לא די בתוספת זמן מוגזמת, פתאום גם הרגשתי שהומצא לו חוק חדש. היה חשוב לי מאוד, שלא אותם שחקנים יבעטו יותר מבעיטה אחת – ופתאום מגיע השופט עם החלטה שהפתיעה את כולם. אנחנו לא מתכוונים לוותר, פנינו לאיגוד השופטים ופנינו להתאחדות לכדורגל, אנחנו דורשים משחק חוזר". שלומי אללוף, מנהל התפעול של איגוד השופטים באזור המרכז, הגיב לדברים: "בדקתי את העניין יחד עם מנכ"ל האיגוד, העברנו את עמדתנו בנושא לאגף הליגות והגביע בהתאחדות לכדורגל – והיא אמורה להחליט בנושא. כל הפרטים אצלם לגבי המקרה וההחלטות הן לא בידינו". בנוגע לשאלה על הטיפול מול צוות השיפוט, אמר אללוף: "שום דבר לא נעשה בזדון. אנחנו מטפלים בנושא בחשיבות רבה. כמו שאנחנו עושים כל השנה, גם הפעם נערוך רענון וישיבות מקצועיות".

בהחלטה שקיבלה ועדת הליגה והגביע של ההתאחדות לכדורגל, בבוקר יום חמישי ב-28/3, נכתב כי התוצאה נותרה בעינה - משמע רמת אליהו העפילה לרבע הגמר. קרן כנפו-בכר, הגיבה להחלטה: "קשה לי למצוא היגיון בהחלטה הזו, שהיא מנוגדת לרוח הספורט. אנחנו לא נוותר ונשקול את צעדינו, כדי להילחם על צדק ספורטיבי שנגזל מאיתנו".

נערים ב' – גביע, סינדרלה עם כוכבית
בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה מגיעה סגנית אלופת העולם, עוברת את ההתמודדות עם הקורונה עם היקף תחלואה נמוך מאוד. כעת היא פותחת את שעריה לקב...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...