You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נערים א' – ארצית צפון, לא מכובד – כפר קנא

שיתוף כתבה

נערים א' – ארצית צפון, לא מכובד – כפר קנא

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל הרשיע ביום רביעי האחרון את קבוצת צעירי כפר קנא בניסיון לשתף באופן לא חוקי שחקנים במשחק מול מ.ס כרמיאל. זו הפעם השניה שכפר קנא עומדת לדין על שיתוף לא חוקי של שחקנים. בנוסף, הקבוצה לא התייצבה לשני משחקים מול שתי הראשונות בטבלה. עוד סיבה מדוע ההתאחדות לכדורגל צריכה לשנות סעיפים מהותיים בתקנון.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

קבוצת נערים א' של צעירי כפר קנא, שמדורגת מתחת לקו האדום של טבלת ארצית צפון, עמדה ביום רביעי האחרון לדין על ניסיון לשתף ארבעה שחקנים לא חוקיים במשחק ההפסד 2:0 מול מ.ס כרמיאל, כל זאת בעיצומו של אירוע מאוד לא נעים, כפי שצוין בדו"ח השופט: "עוד לפני שריקת הפתיחה של המשחק שאני מבצע בדיקה מקיפה של שחקני שתי הקבוצות אל מול הרשימות שהוגשו לי ובודק גם מול כרטיסי השחקן, התפרץ לעברי חובש המשחק ואמר לי שמה שאני עושה זה לא חוקי ושאני עושה בכוונה, כדי ששחקני כפר כנא לא ישחקו. ניסיתי להרגיעו, אך ללא הצלחה - וכשהוא עומד מולי במרחק של פחות מחצי מטר שהפנים שלי צמודות לפנים שלי - ושאני מנסה להתרחק הוא מתקרב שוב. תחילה הודעת לו שהוא מורחק, אך לאחר שסיימתי את בדיקת השחקנים הבחנתי שהוא החובש היחיד במגרש ואישרתי לו לחזור לתחומי המגרש  -רק בגלל זה והודעתי לו שמה שהוא עשה יירשם בדו״ח. אגב, בדיקה מצאתי כארבעה שחקני סגל של כפר כנא שהיו מזוייפים ולא אישרתי להם לשחק".


אין זו הפעם הראשונה העונה שכפר קנא עומדת לדין. פעם אחת היא הורשעה על שיתוף לא חוקי של שחקן במשחק נגד הפועל עכו. אותו שחקן הורחק משני משחקים והקבוצה נקנסה ב-2,000 שקלים. בנוסף, בעל תפקיד בקבוצה ספג קנס על סך 1,000 שקלים. נוסיף על כך, שהקבוצה לא התייצבה למשחקים מול שתי הראשונות בטבלה – עירוני נשר והפועל חדרה, בשני המקרים הקבוצה ספגה קנס על סך 1,000 שקלים והפסד טכני 3:0 (גורם באופן טבעי לחשוב שכפר קנא העדיפה לספוג הפסד טכני מאשר להסתכן בהפסד גבוה יותר מול קבוצות שנחשבות לגדולות על הליגה) . ביום רביעי האחרון ספגה הקבוצה קנס על סך 5,000 שקלים בפועל והפחתת 3 נקודות על תנאי.  בנוסף, החובש הורחק לחודש מהמגרשים. בדיון לא נכחו נציגים של כפר קנא. שאלה לדייני בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, לקבוצה שמתנהלת בצורה כזו יש מקום בליגה בכירה? כמה דברים לאנשי כפר קנא: לא הייתה לכם בעונה שעברה קבוצת נערים ב'. מדוע מימשתם את הזכות לשחק בליגה הארצית, אם אין לכם את הכלים המתאימים להשתלב בליגה? אם הקמתם קבוצה מאפס, מן הראוי היה להירשם לליגה מחוזית ולא להגיע למצב שאתם "מככבים" בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. זה לא מוסיף לכם כבוד – ההיפך הוא הנכון.

אדהם שאני, מאמן כפר קנא, הגיב לדברים: "בנוגע למה שקרה במשחק בכרמיאל, השופט ביקש משחקנים תעודות זהות - שניים מהשחקנים טרם הגיעו לגיל 16 והשניים האחרים לא זכרו את מספר תעודת הזהות שלהם. אנחנו נגיש ערעור להחלטה. בנוגע למשחקים מול נשר וחדרה: חדרה הזמינה אותנו בשעה מוקדמת בזמן של תקופת מבחנים. ביקשנו שהמשחק ייערך במועד אחר או לפחות בשבת אחה"צ - והם סירבו. במשחק מול נשר היינו בטורניר בחו"ל. היינו שמחים ליותר התחשבות והדדיות מצד קבוצות".


לשנות את התקנון - ומהר


בקיץ האחרון, עוד כשהיינו בגרסה הישנה של אתר "וולה", העליתי כתבה ובה קראתי להתאחדות לכדורגל, שלא לאשר לקבוצות שלא הייתה להן עתודה בשנתון נערים ב' בעונה שעברה, להירשם לליגות הארציות של שנתון נערים א'. לא הייתי צריך כישורי נבואה, כדי לחזות את מה שיקרה. במחוז הדרומי שתי קבוצות – בני אלסלאם רהט ומ.ס כפר קאסם, התפרקו בשלב מוקדם והליגה צומקה ל-14 קבוצות וכל הסדר של הליגה התבלגן – מאחר וההתאחדות לכדורגל לא יצרה לוח משחקים אלטרנטיבי. במחוז הצפוני, שם שוחקו 24 מחזורים, שלוש הקבוצות שמתחת לקו האדום הן קבוצות שלא הייתה להן עתודה בשנתון נערים ב', האחרונה בטבלה מכבי השרון נתניה – שספגה 103 שערים ב-24 משחקים ורחוקה 11 נקודות מהישארות בליגה, הפועל מטה אשר – שספגה 63 שערים ורחוקה 7 נקודות מחוף מבטחים, צעירי כפר קנא – שספגה 68 שערים ורחוקה 3 נקודות מחוף מבטחים. אז אתם שם באגף הנוער, בשביל למנוע את הפיאסקו הזה – כבר עכשיו תפעלו לשנות את התקנון. אין שום סיבה לאפשר לקבוצות שלא הייתה להן עתודה בשנתון שמתחת, להירשם לליגה שבהן יש עולות ויורדות בשנתוני הנוער, נערים א' ונערים ב'.

עוד לקח, שאפשר ללמוד מאי ההתייצבות של כפר קנא למשחקים מול שתי הראשונות – להחמיר את הענישה לקבוצות שאינן מתייצבות למשחקים במהלך עונה מבלי שהן הודיעו על התפרקות. אין סיבה להסתפק בקנס כספי זעום ובהפסד טכני 3:0 – שעלול לפגוע בערך הספורטיבי של יחס שערים, צריך להחמיר את הענישה הכספית ולהפחית נקודות ממאזנה של אותה קבוצה שלא התייצבה למשחק. הדגש הוא על נקודות – ולא על נקודה.

נערים א' – ארצית צפון, לא מכובד – כפר קנא
בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה מגיעה סגנית אלופת העולם, עוברת את ההתמודדות עם הקורונה עם היקף תחלואה נמוך מאוד. כעת היא פותחת את שעריה לקב...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...