You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נוער – ליגת העל, נשאר על קו החוף

שיתוף כתבה

נוער – ליגת העל, נשאר על קו החוף

צחי אילוז הוביל את קבוצת הנוער של הפועל חדרה לעליה לליגת העל ולהישארות בה, לא המשיך במועדון המתפתח מחדרה – ולא בעקבות בחירה שלו. אילוז שם את האכזבות בצד ולקח על עצמו את שרביט האימון של קבוצת הנוער של בית"ר טוברוק, במועדון שבו החל את קריירת האימון שלו. אילוז משתף אותנו בדברים שעברו עליו בקיץ האחרון ומתכנונן לאתגרים בטוברוק.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר
צילום: שלומי גבאי - אתר דאבל פס

קבוצת הנוער של הפועל חדרה חזרה בעונה שעברה לליגת העל אחרי עשרות שנים שלא הייתה שם. בסיומה של עונת התאקלמות מאתגרת ומעניינת הצליחה הקבוצה להישאר בליגה הבכירה. מי שהוביל אותה להישגים הללו מהקווים הוא המאמן צחי אילוז, שלמרות ההצלחה הגדולה מוצא את עצמו מחוץ למערכת – לאכזבתו הרבה. לאילוז, שבימים אלה מאמן את קבוצת החופים של הפועל חדרה בוגרים – שאותה הוביל לרבע גמר אליפות הליגה, יש תחושות לא נעימות מסיום הדרך שלו במחלקת הנוער של הפועל חדרה – אך הראש שלו כבר באתגר הבא, אימון קבוצת הנוער של בית"ר טוברוק.

צחי אילוז (40), שעוד בתחילת העשור הזה היה חלוץ פעיל בליגות הנמוכות, אחרי שכשחקן בוגרים שיחק גם בליגות הבכירות במדי קבוצות כמו הפועל חיפה, מכבי נתניה והכח ר"ג, לא נח בקיץ הזה. מיד לאחר סיומה של העונה בליגת העל לנוער, מצא את החל אילוז באימוני קבוצת החופים של הפועל חדרה – שמבחינתו כבר עשתה את שלה בעונה הזו. כדורגל חופים זו אהבה מאוד גדולה של אילוז, שהיה מראשוני השחקנים בליגות החופים שלנו ונחשב לשחקן מצטיין ואף אימן את הנבחרת הלאומית, כשזו הייתה פעילה. אילוז בשלב הזה של הקיץ כבר עם הראש בטוברוק: "הקמנו בחדרה קבוצת חופים צעירה, מוכשרת ורעבה, ללא שחקנים זרים כמו קבוצות אחרות. פתחנו טוב את העונה,  הגשמנו את המטרה של העפלה לרבע גמר.  לשמחתי, עד עכשיו המצב טוב מהמשוער. בשלבים הבאים מחכות קבוצות עם שחקנים ישראלים בכירים ועם שחקנים זרים, יהיה קשה לעלות עוד שלבים – אבל אנחנו ספורטאים ונעשה את הכל כדי לכבד את המעמד".

בשתי העונות האחרונות צחי אילוז לקח את שרביט האימון בקבוצת הנוער של הפועל חדרה, אחרי מספר עונות כמאמן בוגרים במחוז הצפוני של ליגה א'. צחי אילוז שבע רצון מההישגים של קבוצתו בשתי העונות הללו – והוא מדגיש שזה לא מובן מאליו: "אלה היו שתי עונות מדהימות, כל מי שמכיר ויודע מבפנים ומבחוץ, שברגע שאתה מקבל מטרה רק להישאר בליגה ולייצב קבוצה, זה אתגר גדול. עונה לפני שהגעתי הקבוצה התמודדה נגד הירידה, לא לא היה קל להביא שחקנים, אבל הצלחנו להתגבש ולבנות קבוצה מאוד רעבה ונחושה, שהצליחה לעלות ליגה בדרך הכי משכנעת – עם ניצחונות במשחקי המבחנים. עשינו את זה בדרך הכי קשה והכי מתוקה, כל זה בעונה שבה אנחנו נדדנו לאימונים ממגרש למגרש. בעונה האחרונה ידענו שנצטרך להתחזק באופן משמעותי, כדי להשתלב בליגה. בקיץ הייתה את הפרשייה של אישור ניהול תקין לניהול המועדון, בנו זה פגע, לא יכולנו להקצות יותר מדי משאבים כספיים לחיזוק. גם מבחינת מגרשים התנאים לא השתנו, הניהול  צירפתי מעט מאוד שחקנים. החזרתי את הקשר גלעד אברמוב לעיר מבית"ר ירושלים – והוא אפילו השתלב בקבוצת הבוגרים. הייתה עונה קשה, מראש התמודדנו נגד כל הסיכויים. פסיכולוג הספורט דן ולנסי הוא חבר קרוב שעזר לנו המון. עשינו סיבוב שני מצוין עם 9 ניצחונות, 14 משחקים בלי הפסד. בחודש האחרון כבר העלו שחקנים לבוגרים, לדעתי זה לא היה נכון. אני הייתי בדעה שעדיף לא לעשות את המהלך הזה, כדי שלא נסתבך בתחתית ובדיעבד צדקתי. נקלענו לחודש אחרון קשה. מצאנו את עצמנו שעות ספורות לפני המשחק האחרון של העונה, משחק הישרדות, בלי מגרש – בגלל החלטה של המשטרה. במאמץ קדחתני המשחק הועבר לבקה אל גרביה ולשמחתי סיימנו בתוצאת שוויון 0:0 ונשארנו בליגה. איך שאומרים, כמה קשה – ככה מתוק".

דווקא לאחר ההצלחה הגדולה צחי אילוז מצא את עצמו בחוץ. הנושא היה מאוד חם במקומונים בחדרה וצחי אילוז מעדיף פחות לעסוק בו: "קיבלתי הבטחה שאם ניסו אביטן לא ימשיך בקבוצה הבוגרת, אני אשמש כעוזר מאמן בקבוצת הבוגרת וכמאמן בנוער. בדיעבד, הודיעו לי בטלפון שמינו מאמן לנוער, לא אהבתי את הדרך וזה גרם לי לאכזבה גדולה ותסכול, אבל זה מאחורי. נשארתי ביחסים טובים. אני מאמין שאחזור להפועל חדרה מהדלת הקדמית. הראש שלי כעת נתון להצלחת בית"ר טוברוק".


מה הביא את צחי אילוז לבית"ר טוברוק? הנה לכם הגירסה שלו: "הייתה לי הצעה מהפועל ר"ג – מועדון מכובד עם אנשים טובים – ואני מודה להם על כך. כשבני לם עבר מטוברוק למכבי חיפה קיבלתי הצעה מטוברוק – שעבורי זה אחלה מועדון ואחלה אנשים. זה המועדון שבו התחלתי את קריירת האימון שלי בגיל 28, זה המועדון שבו אימנתי מחוננים ולקחתי גם אליפות עם קבוצת שנתון 96. אני לא שוכח  לאריק איזיקוביץ' ושלמה שרף את ההזדמנות שהם נתנו לי ואת היחס. הרבה בזכותם פיתחתי קריירה של מאמן. כשקיבלתי פניה מאריק זה אפילו לא הגיע למשא ומתן, מיד אמרתי כן". בנוגע למטרות שהוא מציב לקראת העונה הבאה אמר אילוז: "המטרה היא כמובן להיות קבוצה טובה ואיכותית ולשאוף גבוה, אך מעל הכל – התבקשתי להתמקד בלימוד כדורגל נכון ובפחות בתוצאות ומיקומים וכך אני שואף לפעול".

נוער – ליגת העל, נשאר על קו החוף
הפועל חדרה למען נפגעי הקורונה

הפועל חדרה למען נפגעי הקורונה

חדש באתר

הנהלת המועדון תזכה לסיוע מעיריית חדרה על מנת לאפשר לכדורגלנים שמצבה הכלכלי של משפחתם הורע בשל מצב הקורונה, להמשיך ולהתאמ...

עונת 20-21 - העונה של הטורנירים

עונת 20-21 - העונה של הטורנירים

חדש באתר

מאחר והקורונה טרם עזבה אותנו ועושה רושם שהיא תישאר עמנו עוד זמן רב, זה הזמן לרפורמה במבנה התחרות בכדורגל הישראלי ולקיים ...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

תעשו שכונה (בקטע טוב)

תעשו שכונה (בקטע טוב)

חדש באתר

שון שיון, מאמן כדורגל ומאמן מנטלי, בטור חשוב לכדורגלנים צעירים על החשיבות לשחק גם במסגרות שהן מעבר למסגרת הקבוצתית.