You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נוער – ליגת העל, זעם בחדרה על ביטול המשחק בבית וגן

שיתוף כתבה זו

נוער – ליגת העל, זעם בחדרה על ביטול המשחק בבית וגן

הפועל חדרה הגיעה אתמול למגרש "בית וגן" בבירה, במטרה לקחת חלק במשחק ליגה מול קבוצת הנוער של בית"ר ירושלים – אך המשחק לא נערך. בחדרה טוענים, שזה בגלל שהמגרש לא היה מסומן בצורה מספקת. בקבוצה מהבירה טוענים שהמשטח המוצף מנע את קיום המשחק. ההתאחדות קבעה משחק חוזר באמצע השבוע. סרטון של מצב הדשא טרם המשחק, בתוך הכתבה. טענות קשות לחדרה על ביטול המשחק, בית"ר ירושלים דבקה בדו"ח השיפוט.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

מקרה לא שגרתי אתמול במגרש הדשא במתחם בית וגן, המשמש את מחלקת הנוער של בית"ר ירושלים. קבוצת הנוער של הפועל חדרה, שעשתה את הדרך הארוכה מעירה למשחק חוץ מול הקבוצה המקבילה של בית"ר ירושלים, הופתעה לגלות שהמשחק בוטל. לחדרה טענות קשות, המאשימות את בבית"ר ירושלים באי הכנה מכוונת של המגרש כדי שיבוטל, בבית"ר ירושלים טוענים שמזג האוויר לא אפשר את קיום המשחק. ההתאחדות לכדורגל קבעה הבוקר מועד לקיום משחק חוזר, ביום רביעי הקרוב, בשעה 15:45, במגרש בית וגן. התמונה המשולבת בכתבה זו  צולמהו ע"י אנשי הפועל חדרה של מצב המגרש אתמול.

בדו"ח השופט נכתב: המשחק לא קויים. סיבה : מגרש לא תקין, הגעתי למגרש בשעה 12:02, מיד עליתי לבדוק את המגרש יחד עם צוות השופטים,כשהגעתי לשטח המגרש, זיהיתי שהמגרש לא מסומן,מיד פניתי להנהלת הקבוצה הביתית וביקשתי שיסמנו את המגרש ומיד התחילו לסמן אותו, אך עקב מזג האוויר הגשום ותנאיהמגרש הרטוב לא הצליחו לסמן את המגרש כי הצבע לא נתפס. יש לציין כשעליתי לחימום ראיתי שאנשי הקבוצה הביתית היו מנסים עדיין לסמן אתהמגרש ,וכשסיימתי את החימום החלטתי לא לקיים את המשחק בגלל שהסימונים היו חלשים מאוד ואי אפשר לראות את הקווים בצורה טובה". לאור דו"ח השיפוט הוציא אגף הנוער  בההתאחדות לכדורגל את ההודעה הבאה:  נקבע משחק חוזר 6/3/19 . בעקבות דוח השופט על רטיבות המגרש ואי יכולת לסמן אותו למרות הניסיונות, אין מן הנמנע לקבוע משחק חוזר בתאריך 6/3/19 בשעה 15:45.

בהפועל חדרה מתקשים להשלים עם מה שעברה הקבוצה. קובי עיני, ממנהלי מחלקת הנוער של הפועל חדרה, שיגר מכתב לאגף הנוער של ההתאחדות לכדורגל ובו נכתבו בין היתר הדברים הבאים:

"קבוצת הנוער של הפועל חדרה נערכה מבעוד יום למשחק חשוב זה ויצאה לירושלים למגרש בית וגן. כול ההכנות למשחק במזג אוור קר שכזה נלקחו בחשבון ע"י הצוות המקצועי והשחקנים. עם כניסתי למגרש  הרחתי "ריח רע של משהו מתבשל". הרי ידוע לכולם שלבית"ר יש שני שחקנים מורחקים באדום ובנוסף להם, גם המאמן והם מבחינתם, כול האמצעים כשרים על מנת לדחות משחק זה. נכון שזו לנו שנה ראשונה בליגת העל לנוער מזה ארבעה עשורים, אך אנו מבינים דבר וחצי דבר בכדורגל ואנו רואים בחומרה את הזלזול והביזוי מצד מועדון בית"ר ירושלים כלפינו, כלפי השופטים וכלפי חוקי ההתאחדות בכלל.

 

להלן העובדות מהשטח:

1.     כשעה וחצי לפני משחק רשתות השערים היו מורמות ולא פרוסות כמחויב לפני משחק.

2.     אין  סימון של המגרש בצבא לבן ובכלל זה רחבות.

3.     השופטים ביקשו מהצוות של בית"ר להוריד את הרשתות.

4.     השופט הראשי  מר מגד רושרוש אישר את תקינות כר הדשא למשחק ,כך שטענת בית"ר שהמגרש לא תקין נפסלה.

5.     שופט המשחק היה מופתע שהמגרש לא סומן

6.     אנשי בית"ר ניסו ככול שניתן לבטל את המשחק בטענה שהמגרש לא תקין.

7.     שופט המשחק פסל את המשחק בטענה שאין סימון.

8.     שופט המשחק ביקש מבית"ר לסמן שוב וכאשר חזר לעשות חימום ראה שאין שום סימון ולאור המצב החליט על אי קיום המשחק.

9.     אנשי בית"ר ירושלים ניסו להוכיח לשופט שלא ניתן לסמן את המגרש בזה שעברו עם המסמנת מלאה במים ועם קצת צבע לבן בכוונה מראש שלא יהיה ניתן לראות את הסימון.

כמונו גם אנשי בית"ר יודעים שיש חובת הכנת המגרש עוד בטרם הגעת הקבוצות לכר הדשא. גם אנו יודעים שאם מסמנים את המגרש נכון עם צבע לבן ולא עם מים לבנים הסימון היה מחזיק.

אנו גם יודעים שסימון בזמן ולא  כשעה לפני משחק היה מחזיק גם אם היה יורד גשם מספר ימים.

לשיטתם, יש להשבית את כול הליגות בארץ בטענה שלא ניתן לסמן את המגרש והיה אם ההתאחדות תיתן פתח לשערורייה מעין זו לעבור, הריי שכול קבוצה שלא בא לה לקיים משחק , חוסר בשחקנים, שחקנים מורחקים, לא יסמנו את המגרש ותגלגל עיניים מול השופט ותראה לו  שבעזרת סימון "במים לבנים" לא ניתן לסמן מגרש".

צחי אילוז, מאמן הפועל חדרה, הגיב לדברים: "מבחינתנו המשחק בוטל והוחלט על משחק חוזר. תפקדינו להתעסק בכדורגל נטו, כל השאר לא מעניין כרגע. נמשיך כרגיל בהכנות וזהו".


בבית"ר ירושלים הגיבו לדברים: "
כל גיבוב הטענות של אנשי חדרה הן בבחינת -נירה לכל הכיוונים, אולי נפגע במשהו. הטענות כשלעצמן אינן אלא בניית תיאוריית קשר הזויה כדי לנסות להטות ולהשפיע על החלטה שהרי ברור לכל כי ההכרעה תהיה על כר הדשא ולא במקומות אחרים שם לספורט אין קשר. לדעתנו סיבת דחיית המשחק (מצב המגרש עקב ריבוי גשמים אשר הציפו אותו), מצויה בדו״ח השופט. כל סיבה או טרוניה אחרת מפי כל גורם אינה רלוונטית בעליל".

נוער – ליגת העל, זעם בחדרה על ביטול המשחק בבית וגן
נערים ב' - יש סינדרלה בקריות

נערים ב' - יש סינדרלה בקריות

חדש באתר

קבוצת נערים ב' של מכבי קרית אתא, ששבוצה במחוז מפרץ, זכתה בניצחון 2:3 דרמטי במשחק דרבי הקריות מול השכנה מקרית ביאליק, מכב...

נערים א' – על, והרי התחזית

נערים א' – על, והרי התחזית

חדש באתר

הליגה הבכירה של שנתון נערים א' יוצאת לדרכה. רגע לפני שזה קורה, זה הזמן שלנו לתחזית לעונה הקרובה. מי לדעתנו יתחרו על האלי...

שלווה בנורדיה

שלווה בנורדיה

חדש באתר

בית הספר לכדורגל של בית"ר נורדיה ירושלים יצר שיתוף פעולה עם עמותת "שלווה" - המסייעת לשילוב מוגבלים בחברה, שסולל את הדרך ...

חגיגת כדורגל ירוקה בצפת

חגיגת כדורגל ירוקה בצפת

חדש באתר

אנשי מכבי חיפה - מרקו בלבול ג׳'ובני רוסו אלון חרזי ורפי אוסמו השתתפו באירוע חזרת הכדורגל לצפת חנכו את מגרש השחב"ק, הקמת ...

אינדקס פרסומים אתר וולה

אינדקס פרסומים אתר וולה

חדש באתר

המקומות הכי טובים לבילוי קבוצתי התקבצו להם לאינדקס אחד, שבו תוכלו למצוא את המקום האידיאלי לקיום ערבי גיבוש וערבי חברה קב...

נוער - על, רון פרץ שוב ריגש

נוער - על, רון פרץ שוב ריגש

חדש באתר

רון פרץ - חלוץ קבוצת הנוער של עירוני קרית שמונה, ששב לעונה הזו אחרי שתי עונות בלי כדורגל בגלל פציעות חוזרות ונשנות, שוב ...

שתפו אותנו
כתבות נוספות
תגובות אחרונות