You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נוער – לאומית צפון, צור שלום 4X4 בשטח

שיתוף כתבה

נוער – לאומית צפון, צור שלום 4X4 בשטח

קבוצת הנוער של מכבי צור שלום כבר פיגרה 4:0 במשחק החוץ מול מוליכת הטבלה, הפועל נצרת עילית. הקבוצה של אביב כנפו, שנאבקת על הישארותה בליגה, הצליחה לחולל קאמבק מדהים ב-20 הדקות האחרונות ומחקה את היתרון של נצרת עילית. בסיום, שוויון 4:4, שמבטיח כמעט סופית את הישארותה בליגה. המאמן לאחר המשחק: "כיף לי לאמן חבורה של נערים שחשובה להם הצלחת המועדון יותר מהצלחתם האישית".

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

לאורך העשור האחרון היו לנו מן הסתם הרבה משחקים שייצרו דרמות ואקשן – כאלה שקבוצות הצליחו להפוך פיגור של יותר משער אחד לניצחון, קבוצות שהצליחו להבקיע שער מכריע בתוספת זמן ולשנות את גורלן או את גורלה של הקבוצה היריבה, אבל באמת שהרבה זמן לא היה לנו משחק כל כך דרמטי ומטורף בשנתון הנוער – כמו זה ששוחק בשבת האחרונה לפנות ערב באצטדיון "גרין" בנצרת עילית.

הפועל נצרת עילית, מוליכת טבלת לאומית צפון, קיוותה לדלג מעל משוכה בדמותה של קבוצת התחתית של מכבי צור שלום ולשמור על יתרון 4 נקודות מהמקום השני. האמת? היו את כל הסיבות להאמין שנצרת עילית תעמוד במשימה, במשחק שבו נפגשו על הקווים שני מאמנים יוצאי שלוחת נהלל של מכבי חיפה – סמי מיכאלוב מנצרת עילית ואביב כנפו מצור שלום, שפגש בשורות נצרת עילית שמונה שחקנים שאימן וזכה עימם בעבר בגביע המדינה של שנתון נערים א'.

נצרת עילית הוליכה כבר לאחר חצי שעה 0:2, בזכות שערים שכבשו ריאן אגווד (20) ואיתמר גטה (30), במחצית השניה היא הצליחה להכפיל את יתרונה בזכות שערים שכבשו עודד צוקול – בבעיטת פנדל בדקה ה-52 וריאן אגווד, שהשלים צמד בדקה ה-67. מה הסיכוי שדווקא בנקודת הזמן הזו, צור שלום, קבוצה שכבשה 25 שערים ב-23 משחקים, תצליח למחוק את היתרון של נצרת עילית מוליכת הטבלה? החבורה הלוחמת מקרית ביאליק החליטה לשים את ההסתברויות והספקולציות בצד. בדקה ה-68 שער שכבש יניב אזריאל צימק את התוצאה ל-4:1, בדקה ה-72 החלוץ הגמבי אבו ג'אטה כבש צימק את התוצאה ל-4:2, בדקה ה-85 שער שכבש רועי רבינוביץ' צימק את היתרון של נצרת עילית ל-4:3,  וכעבור רבע שעה השלים צמד, שצימק את התוצאה ל-3:4 לזכות נצרת עילית.  בסמוך לסיום המשחק ניצל אבו ג'אטה טעות קשה של חוסר תיאום בין שוער נצרת עילית להגנה, כדי להתגנב לרחבה של נצרת עילית, לעבור את השער ומול רשת חשופה להשלים צמד וחשוב מכך – לכבוש שער שקבע את תוצאת המשחק – שוויון 4:4, שמציב את צור שלום ביתרון של 6 נקודות על פני צעירי טייבה – שמדורגת מתחת לקו האדום, כל זאת כשנותרו שני מחזורים לסיום העונה ויחס השערים של צור שלום טוב יותר מזה של טייבה ב-14 שערים. קשה לראות תסריט שזה לא יספיק לצור שלום להישאר בליגה.

אביב כנפו, שהתחיל את העונה בקבוצת נערים ב' של מכבי חיפה/נהלל, והגיע לקבוצה במהלך העונה יחד עם אחותו, קרן – שמובילה את קבוצת נערים ב' לעונה מצוינת, על מנת להשאיר את הקבוצה מקרית ביאליק בליגה, אמר בסיום המשחק: "משחק שהיה כתוב על נצרת עלית מהדקה הראשונה, אך משהו השתנה בדרך. האופי שהשחקנים שלי הראו זה דבר יוצא מגדר הרגיל. המחויבות, הנחישות וההקרבה, מוכיחים לנו שהדרך הנכונה שהבאנו – הצוות של המועדון ואנוכי עשתה את שלה . כיף לי לאמן חבורה של נערים שחשובה להם הצלחת המועדון יותר מהצלחתם האישית".

למרות שהגיע לקבוצה לפני מספר חודשים אחרי 11 שנים בשלוחת נהלל של מכבי חיפה, אביב כנפו מרגיש בצור שלום בבית: "הגעתי לפני שלושה חודשים למקום טוב חם ועוטף. אני חושב שההחלטה שקיבלתי התבררה כנכונה . היה חשוב לי לבחור את מי שיעבוד לצידי - עם זאת אחותי קרן, מוטי דיין מאמן הכושר ומרקו ליבוביץ מנהל הקבוצה - שגורמים לי לחייך כל יום מחדש עם הדינאמיקה המדהימה שלהם, רמת המחויבות, האמינות כלפי המערכת והמקצועיות".


בצור שלום כבר מסתכלים לעבר העונה הבאה: "השאיפות בשנה הבאה לשמר את הסגל הקיים לחדד אותו בעוד כמה שחקנים טובים ולייצר כדורגל יותר טוב ובלי לחץ של מאבקי ירידה. עכשיו זה הזמן להתעסק קצת במשפחה ולנוח מהטירוף שעברנו בשלושה חודשים האלו".

נוער – לאומית צפון, צור שלום 4X4 בשטח
בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה מגיעה סגנית אלופת העולם, עוברת את ההתמודדות עם הקורונה עם היקף תחלואה נמוך מאוד. כעת היא פותחת את שעריה לקב...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...